تغییر رویکرد ستاد امر به معروف و نهی از منکر

کرمان - معاون دولت بر مردم ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر از تغییر رویکرد ستاد خبر داد و گفت: احیای نام این فریضه، توجه به رسانه و مطالبه گری مردم از مسئولان مورد توجه قرار می گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام روح الله میرزایی گودرزی ظهر شنبه در مراسم تودیع و معارفه دبیرستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان کرمان اظهار داشت: نهادهای انقلابی مانند دیگر سازمان ها نیستند که بعد از رفتن یک مسئول، مسئول دیگری بیایید و کار را از ابتدا شروع کند.

وی افزود: نباید به نهادهای انقلابی مانند بسیج، سپاه، ستاد امر به معروف و نهی از منکر، ستاد اقامه نماز مانند دستگاه های دیگر نگاه کرد، نگاه به این ستادها و نهادهای انقلابی مانند نگاه به دوی امدادی است.

میرزایی گودرزی با اشاره به اینکه قرار است رویکرد ستاد امر به معروف و نهی از منکر تعییر کند، تصریح کرد: کاری که ستاد امر به معروف و نهی از منکر در طول ۲۵ سال عمر خود انجام می داد این بود که بیشتر از نظر حاکمیت و دولت به مردم عمل کند.

وی بیان داشت: ۲۵ سال است که دولت بر مردم می خواهد امر به معروف و نهی از منکر کند اما رویکرد جدید ستاد این است که سه شاخص مهم باید در آن دیده شود.

معاون دولت بر مردم در ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر کشور گفت: رویکرد اول ستاد بر گرداندن نام و هویت امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یک معروف است و همه باید کمک کنیم این اتفاق رخ دهد.

وی ادامه داد: امروز در جامعه نام امر به معروف و نهی از منکر خودش یک منکر شده و اولین کار ما این است نام این فریضه را زنده کنیم.

میرزایی گودرزی بیان داشت: رویکرد دوم در ستاد جدید امر به معروف و نهی از منکر کشور بحث رسانه و فضای مجازی است که به عنوان ابزار جدی و محکم از آن باید استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه در رویکرد جدید ستاد به صورت جدی به بحث رسانه می پردازیم، تصریح کرد: در ماجرای نماینده سراوان کارمند گمرک که یک امر به و معروف و نهی از منکر انجام داده اخراج شد. مشاهده کردیم که در مجلس حتی رئیس مجلس از نماینده ای که فحاشی کرده حمایت می کنند و می گویند چه کسی فیلم گرفته و باید با گیرنده فیلم و کارمند برخورد شود.

میرزایی گفت: تنها دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور یک توییت در این مورد در فضای مجازی گذاشت که ستاد امر به معروف و نهی از منکر از این کارمند حمایت می کند و بعد از شش روز که از کار اخراج شده بود به سر کار خود بازگشت.

میرزایی گودرزی بیان کرد: سومین رویکرد جدید ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور بحث مطالبه گری مردم از مسئولان است. ۲۵ سال در ستاد خواستیم مردم را امر به معروف و نهی از منکر کنیم اما یک سال به مردم مستضعف، انقلابی، زحمت کش بیایند ما را امر به معروف و نهی از منکر کنند و از ما مطالبات به حقشان را درخواست کنند.

معاون دولت بر مردم در ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر کشور ادامه داد: در زمینه اعتراضات دی ماه سال گذشته همه قبول کردند و در فرمایشات مقام معظم رهبری و دیگر مسئولان هم بود که ۹۵ درصد اعتراضات به حق بود و تنها ۵ درصد دشمن در این قصه موج سواری کرد.

وی گفت: مقام معظم رهبری اول فرودین ماه سال ۹۴ در حرم امام رضا (ع) فرمودند بزرگترین معروف حفظ نظام و انقلاب است و بزرگترین منکر را در این سخنرانی فساد اقتصادی دانستند و گفتند با آن برخورد کنید.

میرزایی گودری تصریح کرد: اگر مردم بزرگترین ناظر شوند و نظارت بر همه دستگاه ها وجود داشته باشند جلوی خیلی از فساد گرفته می شود.

کد خبر 4504656

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 17 =