چه تعداد سفر بین‌المللی در سال ۲۰۱۸  انجام شد؟

طبق آمار سازمان جهانی گردشگری، ورود گردشگران بین المللی در سال۲۰۱۸ میلادی، با ۶درصد رشد به رقم ۱/۴ میلیارد نفر رسید.

به گزارش خبرگزاری مهر، در حالی که سازمان جهانی گردشگری در سال ۲۰۱۰ پیش‌بینی کرده بود تعداد گردشگران بین‌المللی در سال ۲۰۲۰ ، به رقم ۱/۴ میلیارد نفر برسد، با این حال بنا بر دلایلی چون رشد اقتصادی قوی تر، مسافرت هوایی ارزان تر، تحولات مبتنی بر فناوری، مدل های کسب و کار جدید و تسهیلات ویزا در سراسر جهان ، این پیش‌بینی دو سال زودتر محقق شد.

سازمان جهانی گردشگری برآورد کرده است که ورود گردشگران بین المللی (بازدید حداقل به مدت یک شب) در سال ۲۰۱۸، شش درصد افزایش یافته و به عدد ۱/۴ میلیارد نفر رسیده است که بسیار بالاتر از میانگین رشد ۳/۷ درصدی ثبت شده در اقتصاد جهانی است. از نظر منطقه‌ای، خاورمیانه ۱۰٪+، آفریقا ۷٪+، آسیا، اقیانوسیه و اروپا ۶٪+ رشد را در سال ۲۰۱۸ داشته اند و ورود به قاره آمریکا (۳٪+)کمتر از میانگین جهانی بود.

زوراب پلولیکاشویلی دبیرکل سازمان جهانی گردشگری در این باره اذعان کرده است: «رشد گردشگری در سال های اخیر نشان می دهد که این بخش امروزه یکی از قوی ترین محرکهای رشد و توسعه اقتصادی است. مسئولیت ما این است که آن را به صورت پایدار مدیریت کنیم و با ایجاد فرصت های شغلی و کارآفرینی، این رشد را به منافع واقعی برای همه کشورها و به ویژه همه جوامع محلی تبدیل کنیم و هیچ کس را بی‌بهره نگذاریم. به همین دلیل است که سازمان جهانی گردشگری تمرکز خود را در سال ۲۰۱۹ بر آموزش، مهارت ها و اشتغال گذاشته است.»

سازمان جهانی گردشگری، بر اساس روند فعلی، چشم انداز اقتصادی و شاخص اعتماد (UNWTO(Confidence Index، رشد ۳ تا ۴ درصدی را برای سال جاری میلادی پیش بینی کرده است.

مقرون به صرفه شدن مسافرت هوایی به دلیل ثبات قیمت های سوخت و گسترش شبکه خطوط هوایی در بسیاری از مقاصد دنیا موجب تنوع بخشی به بازارهای گردشگرفرست شده است. همچنین، روند کنونی، حاکی ازافزایش سفرهای خروجی از بازارهای نوظهور، به ویژه هند و روسیه، و همچنین بازارهای کوچکتر آسیایی و عربی است.

به طور کلی، انتظار می رود که در نتیجه تغییرات جمعیتی و رشد آگاهی در خصوص مسافرت مسئولانه، در سال ۲۰۱۹شاهد تلفیقی از گرایش‌های نوظهوری مانند "سفر برای تغییر کردن و نشان دادن"، پیگیری گزینه های سالم مانند گردشگری پیاده روی، سلامتی و ورزشی، و نیز "سفر چند نسلی" بین مصرف کنندگان باشیم.

کد خبر 4521822

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 9 =