پول‌ها قبل از واریز به حساب رضوی۱۳بار چرخید

نماینده دادستان تهران با بیان اینکه پرونده امامی و دلاویز یک پولشویی حرفه ای است گفت: پول‌ها قبل از واریز به حساب رضوی سیزده دست می چرخید.

به گزارش خبرنگار مهر، قهرمانی نماینده دادستان تهران در چهارمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سید محمدهادی رضوی در ارتباط با اتهامات دلاویز گفت: پرونده محمد امامی و احسان دلاویز یک پولشویی حرفه‌ای است.

وی افزود: تسهیلات تا به حساب آقای رضوی بیاید ۱۳ بار چرخیده است از حساب فلان شخص به حساب دختر ۱۴ ساله کارپرداز آقای امامی به حساب باران تجارت که مربوط به کارتون خواب‌ها است و پس از آن به حساب شیرخواه از بستگان محمد امامی و ارسال دوباره آن به حساب یک دختر ۱۴ ساله و دوباره به حساب‌های دیگر تمامی اینها معنای پولشویی حرفه‌ای را دارد.

نماینده دادستان تهران با اشاره به ردیابی چک‌های دلاویز گفت: بخش قابل توجهی از اینها به حساب حمید حاجیان رفته است توضیح دهید پول‌ها را چطور گرفتید چرا محمد امامی برایتان پورشه خرید است تبلیغات برای شما چقدر سودآور بوده است که برایتان پورشه خریده است.

وی با بیان اینکه رضوی به دنبال هر بهانه‌ای بود که پول از بانک بر دارد گفت: فاکتورها و قراردادهای جدیدی هم در این رابطه ارائه داده است لازم می‌شد رضوی به اسم بستنی هم از بانک پول بر می‌داشت.

نماینده دادستان تهران همچنین با ارائه چند عکس از جلسات محرمانه امامی و دلاویز با بخشایش در ویلایی در امارات از متهم خواست در این باره توضیح دهد.

در ادامه نماینده دادستان تهران با حضور در جایگاه در واکنش به سخنان دلاویز به نقل قول فردی به نام حسامی از مسئولان وقت دوره بخشایش اشاره کرد و گفت: حسب اظهارات این فرد، امامی و دلاویز در بانک سرمایه عزل و نصب می‌کردند و تعیین می‌کردند که به چه کسی وام تعلق بگیرد.

وی ادامه داد: حسب این اظهارات این دو فرد لیست بدهکاران کلان را داشتند و به نوعی به دنبال کارچاق‌کنی در بانک بودند. جالب است که دلاویز هیچ چیزی را هم امضا نمی‌کرده اما نقش کلانی داشت.

قهرمانی در رابطه با سریال شهرزاد تصریح کرد: امامی با رضوی در ساخت شهرزاد همراهی می‌کرده است. علاوه بر این دلاویز پیگیر تسهیلات برای رضوی بوده است و حتی علی نانچیان که به عنوان رئیس شعبه اسکان بانک سرمایه مطرح است از سوی این سه نفر ساپورت می‌شده است.

نماینده دادستان تهران در واکنش به بخش دیگری از اظهارات دلاویز، خاطرنشان کرد: قادری که کارمند محمد امامی بوده است به عنوان ماشین پول‌شویی وی کار می‌کرده است و حتی چک‌هایی را به نام دختر ۱۴ ساله خود وصول کرده و از این دست به آن دست می‌کرده است.

وی ادامه داد: حسب اظهارات یکی از همکاران بخشایش، دلاویز مبلغ ۲۰ میلیارد ریال جهت پیگیری تسهیلات از رضوی گرفته است.

نماینده دادستان تهران با اشاره به اظهارات آرمان علمایی از مدیران صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: دلاویز در سال ۸۸ و ۸۹ به عنوان مشاور در روابط عمومی با آقای بخشایش همکاری می‌کرده است.

قهرمانی ادامه داد: همسر سابق آقای امامی اعلام کرده که این فرد در سال ۸۶ وضعیت مالی سبکی داشته است. جهش ثروت امامی از زمان آشنایی اش با بخشایش بوده است.

وی افزود: هادی رضوی به واسطه آشنایی، جهانبانی و مالامیر (از بدهکاران کلان بانکی) را به واسطه شخصی به نام عمو آشنا می‌کند. خود آقای رضوی باید بگوید که این عمو کیست و چه کرده است.

نماینده دادستان تهران ادامه داد: امامی در سال ۸۸ فرد ساده و معمولی‌ای بوده است اما بعد از آشنایی با احسان دلاویز و امیر فرزان به دلالی می‌پرداخته است.
در ادامه علمایی به عنوان مطلع در جایگاه حضور یافت و به دفاع از خود پرداخت.

وی خطاب به نماینده دادستان تهران گفت: دلاویز به عنوان مشاور در بانک کار می‌کرد. بعداً شورای بازاریابی برای بانک سرمایه تشکیل داد. کارگروهی که فقط دو بار جلسه داشت.

نماینده دادستان تهران در ادامه و با اشاره به صحبت‌های پیراسته همسر سابق محمد امامی گفت: حسب اظهارات این فرد دلاویز از طریق فلانی با امامی آشنا شده است و روابط گسترده‌ای هم داشته است. این خانم در حال حاضر تهدید شده و اگر یک بار دیگر تهدید شود دادسرا برخورد جدی با تهدید کنندگان می‌کند.

در ادامه قهرمانی با اشاره به اظهارات قندالی از مدیران صندوق ذخیره فرهنگیان در رابطه با پروسه نفتی این افراد اظهار داشت: در شرکت پاسارگاد زیرمجموعه ای به نام هرمز پاسارگاد بوده است. در بانک رفاه هم ابتدا یک فساد عظیم توسط شبکه ای و با فعالیت‌های فردی به نام امیر فرزان رخ می‌دهد. در آن دوره ضیایی مدیر یکی از شرکت‌های بانک رفاه بوده است. بعد از آنکه شرایط موجود در بانک سرمایه را بو میکشند ضیایی را جهت اقدامات خود به بانک سرمایه منتقل می‌کنند.

قهرمانی نماینده دادستان تهران در رابطه با عدم حضور محمد هادی رضوی در حوزه نفت و قیر علیرغم درخواست وی توضیح داد: رضوی به دنبال ورود به این حوزه بود اما موفق نشد. چرا که تحلیل آقایان این بود که اگر رضوی وارد شود چون برون گرایی گسترده‌ای دارد خودمان لو می‌رویم. حال سوال اینجاست که چه کسانی در قضیه قیر ورود پیدا کردند؟ شرکت‌های گسترده‌ای را می‌بینیم که همگی کارتن خواب بودند و سردسته آنها امیررضا فرزان راد و دلاویز و همچنین محمد امامی بودند.

قهرمانی با اشاره به بخشی از اظهارات احسان دلاویز مبنی بر اینکه من برای اقتصاد کشورم می میرم، گفت: آقای دلاویز نمی‌خواهد برای اقتصاد کشور بمیرید، دست از اقتصاد کشور بردارید.

وی خطاب به قاضی پرونده اظهار داشت: این فرد که امروز می‌گوید سینه چاک نظام است با فرزان راد که از سال ۹۱ متواری بوده اما در اداره بانک همراهی می کرده است، به همراه بخشایش و امامی در ویلایی در امارات جلسات محرمانه می‌گذاشتند.

قهرمانی با نشان دادن عکس‌هایی از جلسات خصوصی این چند نفر گفت: این عکس‌ها مربوط به جلسات خصوصی آقایان در ویلایی در پالم امارات است. جلسات سری آقایان در این منطقه برگزار می‌شد. آقای دلاویز توضیح دهید این افرادی که در عکس هستند چه کسانی هستند؟ حاجیان با شما چه کار داشته است؟ شما با مفسدان بانکی متواری جلسه آن هم در خارج از کشور می‌گذارید و بعد دم از وطن پرستی می زنید؟

وی ادامه داد: دلاویز می‌گوید کارشناس ارشد ارتباطات است. آقای دلاویز شما که این را می‌گوئید چطور با این مدرک در بانک سرمایه کار بازرگانی می‌کنید. رشته ارتباطات چه ربطی به بازرگانی دارد. شما که رشته تحصیلی تان ارتباطات است، چرا مدیرعامل شرکت زیرمجموعه نفت و گاز شدید. همسرتان هم مدیرعامل یکی از شرکت‌های نفتی دیگر بوده است.

قهرمانی افزود: دلاویز شرکت نفت و گاز سرمایه را با امامی مشترکا تأسیس می‌کنند. این شرکت در ابتدا خصوصی بوده اما ۶ ماه بعد از تاریخ تأسیس که ۱۳۹۲/۰۲/۲۷ بوده است این افراد نامه‌ای به بخشایش مدیرعامل وقت بانک سرمایه ارسال کرده و می‌گویند که می‌خواهیم سهام شرکت را به بانک واگذار کنیم. این موضوع در روزنامه رسمی هم قید نمی‌شود. این افراد به طور سوری از شرکت خارج شده اما در آن فعالیت می‌کردند ودر نهایت موفق می‌شوند ۳۰۰ هزار تن قرارداد قیر با شرکت نفت هرمز پاسارگاد ببندند. اگر شما خروج داشتید چطور قراردادهای این چنینی را امضا کردید؟

نماینده دادستان تهران خاطرنشان کرد: پس از این اتفاقات آقایان در سال ۹۴ به صورت رسمی از شرکت خارج می‌شوند.

وی خطاب به احسان دلاویز گفت: آقای دلاویز پرونده شما را آمد نیوز به جریان ننداخته است. پرونده شما را اعمالتان به جریان انداخته است. گفتید با نمایندگان کاری نداشته و آنها را بدنام نکنید. ما آنها را بدنام نکردیم شما آنها را با ارائه پول‌های کثیف بدنام کردید. باید از جامعه هنرمندان عذرخواهی کنید. در ازای پول‌هایی که به شهرزاد واریز می‌شد، سوال نکردید که منشأ آنها کجاست؟ شما گفتید نماز اول وقت آن آقا ترک نمی‌شد، عکس‌هایی دارم و دیدم که این چیزها را نشان نمی‌دهد.

کد خبر 4626406

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • 6 + 12 =

  نظرات

  • طاهري IR ۱۴:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۵
   0 0
   فقط اعدام
  • IR ۱۵:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۵
   0 0
   دزدانی با چهره های موجه! خدا به این مردم رحم کند.