دریافت مجوزفعالیت مرزهای رسمی جدید درهرمزگان اقدامی بی سابقه بود

بندرعباس - سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: دریافت مجوز فعالیت مرزهای رسمی جدید در هرمزگان اقدامی بی سابقه بود.

به گزارش خبرنگار مهر، ایرج حیدری یکشنبه شب در کارگروه ویژه مرز استان هرمزگان با اشاره به اهمیت توسعه مناطق مرزی استان خاطرنشان کرد: با توجه به نقشی که توسعه فعالیت‌های بندری و گمرکی در توسعه مناطق مرزی و بهبود معیشت و زندگی مردم این مناطق دارد دکتر همتی استاندار محترم استان از بدو تصدی مسئولیت تاکنون به صورت ویژه دریافت مجوز فعالیت مرزهای جدید بندری را در مناطق مختلف استان برای انجام فعالیت‌های تجاری و اقتصادی در این مناطق در دستور کار قرار داد که با موفقیت‌های چشمگیری و بی سابقه برای استان همراه بود.

وی تصریح کرد: با پیگیری‌های مجدانه استاندار محترم استان مجوز فعالیت چندین مرز رسمی بندری در مناطق مختلف استان نظیر شهرستان‌های جاسک، میناب، پارسیان، بندرعباس و ابوموسی از وزارت کشور دریافت گردید که با فعالیت رسمی این مرزهای جدید بندری شاهد رونق بیش از پیش فعالیت‌های تجاری و اقتصادی در این مناطق خواهیم بود که در بهبود معیشت مردم این مناطق تأثیر بسزایی خواهد داشت.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با تاکید بر استقرار زیرساخت‌ها در مرزهای جدید بندری استان، اظهار داشت: با توجه به موافقت نمایندگان وزارتخانه‌های ذیربط نسبت به صدور فعالیت مرزهای جدید بندری در مناطق مختلف هرمزگان دستگاه‌های اجرایی نسبت به استقراز زیرساخت‌های مورد نیاز در بنادر جدید نظیر زیرساخت‌های گمرکی، بندری و مرزبانی اقدام کنند.

حیدری خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط ویژه کشور نباید تمرکز فعالیت‌ها تنها بر بنادر بزرگ باشد و باید به سمت توسعه بندرهای کوچک حرکت نمود که این امر نقش بسزایی در توسعه سایر مناطق مرزی استان، ایجاد اشتغال، تمرکز زدایی و پدافند غیرعامل دارد.

وی گفت: توسعه بنادر کوچک از سیاست‌ها و راهبردهای دکتر همتی استاندار محترم استان است و جایگاه بندری هرمزگان منوط به یکی دو نقطه نیست و باید از فرصت نگاه ویژه استاندار استان برای توسعه سایر مناطق استان نهایت بهره را برد.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: دریافت مجوز فعالیت مرزهای جدید در مناطق مختلف استان در تاریخ هرمزگان بی سابقه بوده است و در این راه از همه ظرفیت‌ها بهره گرفته شد که با دستاوردهای خوبی برای استان همراه بود.

حیدری تصریح کرد: برای دریافت مجوز فعالیت مرزهای جدید تلاش‌های بسیاری صورت پذیرفت و وقت زیادی صرف گردید و باید با بسیج امکانات و استقرار امکانات در مرزهای جدید زمینه فعالیت‌های بندری، تجاری و اقتصادی در این مناطق فراهم گردد.

وی گفت: اداره کل بنادر و دریانوردی استان، گمرک استان، سازمان صنعت معدن و تجارت و سایر دستگاه‌های ذیربط با همکاری فرمانداران زمینه فعالیت مرزهای رسمی جدید را با استقرار امکانات و زیرساخت‌ها در استان فراهم کنند.

کد خبر 4626896

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 2 =