نخستین هتل شناور کشور در بندرکنگ به آب انداخته خواهد شد

بندرعباس - شهردار بندرکنگ گفت: نخستین هتل شناور کشور در بندرکنگ به آب انداخته خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر،  ایوب زارعی در دیدار مردمی به مناسبت هفته دولت در مسجد جامع سلطان العلماء این بندر با اشاره به تبریک به مناسبت هفته دولت، اظهار کرد: بیشتر دانش ها از گذشتگانمان به ما رسیده است مخصوصا فرهنگ خانه سازی ومعماری که امروز نیز ما آنها را مستند نگاری کردیم وتبدیل به الگو برای اجرا در ساختمانهای امروزی نمودیم وبعنوان نخستین شهر الگوی معماری وشهرسازی در هرمزگان شناخته شده ایم.

وی افزود: بسیاری از شهرهای ما الگوی شهرهای غربی است واز الگوی بومی گرفته نشده است وقتی ما فرهنگ درستی داشته باشیم میتوانیم کارها را به درستی به جلو ببریم.

شهردار بندرکنگ گفت: درخواستی که ما امروز از شهروندان این بندر داریم این است که اگر قرار است تغییرات و یا ساخت وسازی در منازل انجام دهند به دفتر بافت تاریخی ویا شهرداری برای راهنمایی مراجعه کنند تا ما نیز بر اساس اقلیم و معماری خود به آنها نقشه وطرح دهیم.

زارعی بیان داشت: امروز شهرداری همه ادوات وامکانات عمرانی را دارد وامروز چه پول باشد چه نباشد با توجه به این ادوات ما میتوانیم امور عمرانی را به پیش ببریم و شاید بدهکار هم باشیم ولی خدا روشکر میتوانیم کار را به وسیله نیروی بومی متخصص خودمان به جلو ببریم چرا که منتظر پیمانکارهم نیستیم.

این شهردارنمونه هرمزگان یادآور شد: باهدف گردشگری دریایی وجذب گردشگر و توریست با کمک ناخدایان قدیم و آقایان کرچی و فرجام پور در حال بازسازی جهاز بادبانی قدیمی و به وجود آوردن اقامتگاه هایی برای استراحت وبه صورت جداگانه  در این جهاز هستیم، که میتوان گفت اولین هتل شناور کشور به این سبک را دراین بندر تاریخی به آب خواهیم کرد.

مدیر پایگاه ملی بافت تاریخی بندرکنگ با اشاره به ضرورت احداث هنرستان علوم وفنون دریایی، اضافه کرد: چرا امروزه کشور کویت بهترین کشتی ها و جهازها را تولید میکند ما هم بعنوان بندری که نخستین دریانوردان ولنج سازان را داشته است باید این صنعت را گسترش دهیم وبا احداث این مدرسه نسل جدید را به این سمت سوق دهیم.

مدیر مرکز سرمایه گذاری وتوسعه گردشگری غرب هرمزگان در پایان با اشاره به احداث مدرسه در محله کوش، تصریح کرد: این مدرسه بعنوان مدرسه ۶ کلاسه با نقشه مربوط به شهری دیگر طراحی شده بود وما با مشورتی که با نماینده مردم غرب هرمزگان در مجلس داشتیم بر اساس نقشه خودمان با اقلیم همین منطقه این مدرسه را در ۹کلاس طراحی کردیم که قسمتی را نیز به زمین خیر نیز اضاف نمودیم که انشاء الله برای ساخت به مناقصه خواهد رفت.

کد خبر 4705598

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha