آمریکا برای مذاکره با ایران به گدایی افتاده است

قزوین- امام جمعه موقت قزوین گفت: آمریکا به مذاکره با ایران شدیدا نیازمند شده و برای رسیدن به آن به گدایی افتاده اما به گفته رهبری این گفتگو با هوشیاری مسئولان هیچگاه محقق نخواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، نماز جمعه این هفته قزوین به امامت حجت الاسلام علی قابل در   مسجدالنبی برگزار شد.

حجت الاسلام قابل در خطبه اول نماز گفت: اعمال نیک انسان زمانی پذیرفته می شود که با نیت خالصانه و قصد قربت و در چارچوب شرع باشد در غیر اینصورت حتی نماز و روزه هم کارساز نیست.

وی بیان کرد: اخلاص در کارها و دوری از ریا و تظاهر شرط دیگر قبولی کارهای خیر است و اگر برای کار خیر منت بگذارید ثوابش زایل می شود.

امام جمعه موقت قزوین تصریح کرد: در محرم در برخی از دسته های عزاداری طبل های بزرگ و علم های متعدد حمل می شد که هزینه های سنگینی داشته و شنیده شده که فقط برای یک طبل بیش از 7   میلیون تومان پرهای رنگی زده اند در حالی که باید دنبال طبل معرفت باشیم و این کارها زیبنده عزادار حسین(ع) نیست.

وی بیان کرد: باید اعمال خود را خالص کنیم و بدون منت آن را انجام دهیم و اگر صدای بلندگوی عزاداری ها مردم و بیماری را اذیت کند خطا کرده ایم و این سوگواری فایده ندارد.

قابل تصریح کرد: وقتی انبیا و اولیا در دنیا نمانده اند یعنی جای مناسبی برای ماندن دایم نیست و عقلانی نیست به آن دل ببندیم لذا توصیه می شود فریب دنیای چند روزه را نخورید و آخرت خود را با گناه به تباهی نکشانید.

آمریکا جسارت حمله به ایران را ندارد

وی اضافه کرد: دنیا فریبندگی دارد و هر کس به آن دل ببندد سرآمد همه خطاها خواهد شد همانگونه که عاشورا توسط عده ای از خدا بی خبر و دنیا طلب ایجاد شد و کافران در برابر سالار شهیدان ایستادند.

امام جمعه قزوین در خطبه دوم نماز با اشاره به مناسبت های هفته و گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: صدام در شرایطی به ما حمله کرد که انقلاب ما جوان و نوپا بود و دشمن با کمک بیش از ۳۵ کشور تدارک حمله نظامی دید و در زمانی که ما گرفتار یک رئیس جمهور فاسد و وابسته بودیم و کمونیستها فعال بودند و درگیر مشکلات داخلی بودیم تصور کرد سه روزه می تواند تهران را اشغال کرده و به اهداف شوم خود برسد اما شکست خورد.

قابل افزود:‌ با هدایت امام راحل و مشارکت همه مردم توانستیم جنگ را اداره کرده و دشمن را شکست دهیم به طوری که برای صلح و پذیرش قطعنامه التماس کردند.

امام جمعه موقت قزوین بیان کرد: امروز تجربه نیروهای مسلح ما موجب شده آمریکا جسارت حمله به ما را نداشته باشد.

مذاکره با آمریکا معنا ندارد

قابل تصریح کرد: امروز مسئولان آمریکایی به گدایی برای مذاکره با ایران افتاده اند و واسطه فرستاده اند اما به گفته رهبری که فرمودند هیچکس و در هیچ سطحی با آمریکا مداکره نخواهد کرد ما نیز تابع رهبری خواهیم بود.
 
وی بیان کرد: آمریکا به مذاکره با ایران نیاز دارد اما مسئولان هوشیار هستند و هرگز با دشمن مذاکره نخواهند کرد.

قابل افزود: حمله یمنی ها به عربستان نشان داد مظلومان هم بپا خواهند خواست اما می خواهند ایران را متهم کرده و با اعزام بازرس موضوع را به قول خود پیگیری کنند.

وی گفت: باید پرسید چرا وقتی هزاران کودک یمنی به دلیل نرسیدن دارو و غذا و یا محاصره 5 ساله جانشان را از دست دادند کسی نگران نشد و بازرسی اعزام نشد و این حرکت نشان داد که ادعای دشمنان همواره دروغ بوده و دنبال منافع خود هستند.

امام جمعه موقت قزوین تصریح کرد: در هفته دفتع مقدس باید یاد شهدا را زنده نگه داریم و تجارب و دستاوردهای هفته دفاع مقدس را به نسل جوان منتقل کنیم.

قابل تصریح کرد: در برخی معابر تهران نام شهید را حذف کرده اند و معلوم نیست با این کلمه چه دشمنی دارند و در این راستا رهبری فرمودند توطئه است.

وی یادآورشد: شاید مردم گرفتار مشکلات اقتصادی هستند اما هرگز شهدا را فراموش نمی کنند و امروز همه باید وصیت نامه شهدا را هم خود بخوانیم و هم برای دیگران بازگو کنیم.

امام جمعه موقت قزوین به دیدار موکب داران عراقی با رهبری اشاره کرد و اظهارداشت: .موکب داران کرامت و محبت را به اوج رساندند و موجب خرسندی و تقدیر رهبری شدند که ما نیز قدردان میزبانان عراقی هستیم.

وی گفت: در ایام اربعین هر کس توان دارد باید در این رویداد مهم دینی و فرهنگی شرکت کند و اگر نمی تواند بانی خیر شود.

کد خبر 4723638

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 1 =