توصیه‌های ایمنی رانندگی در هوای بارانی

کرمانشاه_ اداره آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور استان کرمانشاه توصیه‌های ایمنی برای رانندگی در هوای بارانی را تشریح کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، اداره آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور استان کرمانشاه توصیه های ایمنی به رانندگان برای رانندگی در هوای بارانی داشته است که می تواند مانع از وقوع حوادث ناگوار در رانندگی شود که از جمله آن می توان به این موارد اشاره کرد:

۱-درهنگام بارندگی با احتیاط و سرعت مطمئنه و هوشیاری کامل رانندگی کنید.

۲-پیش از شروع به رانندگی، کمربند ایمنی را ببندید و در طول رانندگی همیشه آن را بسته نگه دارید.

۳- قبل حرکت در معابر حتما از سالم بودن خودرو اطمینان حاصل کرد.

۴- قبل از رانندگی، خودرو را گرم کنید. این کار رطوبت جمع شده روی شیشه ها را کاهش می دهد.

۵-اگر باطری خودرو ضعیف است آن را شارژ یا تعویض کنید. سامانه احتراق و سیم های رابط و محفظه توزیع بنزین (انژکتور) را بررسی کنید.

۶- همه چراغ ها شامل چراغ جلو، چراغ بغل، فلاشرها، چراغ عقب، چراغ راهنما، چراغ مه شکن و چراغ ترمز را بررسی کنید.

۷-به تابلوهای راهنمایی وعلائم راهنما توجه داشته باشید.

۸- سامانه ترمز خودرو و بویژه لنت ها و لوله های انتقال ، روغن ترمز و... را از لحاظ سلامت بررسی کنید.

۹-مطمئن شوید عملکرد برف پاک کن ها درست است. اگر کهنه و فرسوده شده اند ، آن ها را تعویض نموده و مخزن آب آن را از محلول ضد انجماد پر کند.

پیش از حرکت حتما اتومبیل را آماده رویارویی با شرایط غیر عادی کنید. برف پاکن و گرم کن شیشه جلو و عقب خودرو خود را چک کرده و همیشه قبل از ماموریت از کارکرد درست آنها اطمینان حاصل کنید.

تیغه های برف پاکن را حداقل سالی یکبار تعویض کنید. حتی اگر کاملا هم درست کار کند به دلیل کهنگی مواد هنگام کارکرد مداوم صدا تولید می کند، صدایی ناهنجار که تداوم و تکرارش می تواند بر تمرکز شما حین رانندگی تاثیر بگذارد.

در لحظاتی که احساس کردید ماشین دارد می لغزد؛ اولا خونسردی خود را حفظ کنید ثانیا به آرامی پای خود را از روی پدال گاز بردارید فرمان را در جهتی که می خواهید جلوی ماشین حرکت کند بپیچانید اگر جاده برفی یا یخبندان باشد برای کنترل ماشین باید فرمان را به همان سمت که ماشین لغزیده بپیچانید در غیر این صورت لغزش را تشدید می کنید و ممکن است باعث تصادف شوید.

فاصله را با ماشین جلویی حفظ کنید، این ساده ترین اما کلیدی ترین توصیه برای معابر بارانی است در رانندگی به فاصله زمانی و مکانی لحظه فشردن پدال ترمز تا لحظه توقف اتومبیل طول خط ترمز یا فاصله توقف گفته می شود، بدیهی است که در شرایط بارش و لغزندگی، فاصله توقف از حالت عادی بیشتر می شود در چنین شرایطی بدیهی است که برای تسلط بر اتومبیل باید فاصله خود را از اتومبیل جلویی حداقل ۲ برابر حالت عادی تنظیم کنید.

کد خبر 4757520

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 3 =