بهره گیری از ظرفیت رسانه ها و دانشگاه ها در حوزه پدافند غیرعامل

اراک- مدیرکل پدافند غیر عامل استان مرکزی گفت: در حوزه پدافند غیر عامل در استان مرکزی سعی شده که از ظرفیت رسانه ها، دانشگاه ها و مراکز علمی استفاده شود.

به گزارش خبرنگار مهر، مسعود فراهانی روز شنبه در جلسه شورای پدافند غیر عامل استان مرکزی در اراک، با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه پدافند غیرعامل اظهار داشت: در خصوص مباحث درمانی مصدومین شیمیایی یک بیمارستان در شهر اراک به عنوان بیمارستان معین انتخاب و تجهیزات لازم برای درمان بیماران پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: تهدید های اثر گذار خساراتی را وارد می سازد که باید شناسایی شده و این افزایش تاب آوری را به دنبال دارد زیرا اگر این تهدیدات شیوع پیدا کند رعب و نا امیدی را در مردم به دنبال دارد به همین دلیل اطلاع رسانی و آموزش مردم در این حوزه بسیار مهم است.

مدیر کل پدافند غیر عامل استان مرکزی بیان کرد: با توجه به واحدهای شیمیایی موجود در استان آموزش های لازم در حوزه پدافند غیر عامل ارایه شده است.

فراهانی بیان کرد: در حوزه پدافند غیر عامل سعی شده است که از ظرفیت رسانه ها، دانشگاه ها و مراکز علمی استان استفاده شود و ۵ برنامه نیز در طول این هفته در این مراکز برگزار می شود.

وی اظهار کرد: تاب آوری شبکه های ریلی و حمل و نقل جاده ای مهم است و اقداماتی توسط سازمان پدافند غیر عامل انجام و قرار شد تهدیدات این حوزه شناسایی و به تمامی استان ها ابلاغ شود.

مدیر کل پدافند غیر عامل استان مرکزی عنوان کرد: در کارگروه پدافند غیر عامل جهاد کشاورزی، سازمان صنعت، معدن و تجارت و دامپزشکی استان اقداماتی انجام شده است.

فراهانی گفت: یکی از مباحثی که در بحث مرزبانی زیستی و امنیت غذایی مطرح شده است، راه اندازی قرنطینه در مبادی خروجی و ورودی استان است که در این زمینه دامپزشکی در حال انجام اقداماتی می باشد.

وی بیان کرد: با توجه به تدابیر انجام شده در خصوص فرآیند و قرار گاه سایبری در سال جاری با مشکلی در این حوزه مواجه نبودیم.

مدیر کل پدافند غیر عامل استان مرکزی گفت: با توجه به تهدید های موجود، موضوع ذخیره سازی استراتژیک گندم از نظر بهداشتی و پراکنش آن در استان مهم است.

کد خبر 4761707

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 5 =