آسیا برای حل بحران غذا به ۸۰۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری نیاز دارد

آسیا قادر به تامین غذای مورد نیاز خود نیست و در ۱۰ سال آینده نیازمند ۸۰۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری دیگر برای تولید غذای بیشتر و تامین نیازهای خود می‌باشد.

به گزارش خبرنگار مهربه نقل از سی‌ان‌بی‌سی، گزارش چالش غذایی آسیا که این هفته منتشر شد نشان می‌دهد که آسیا قادر به تامین غذای مورد نیاز خود نیست و در ۱۰ سال آینده نیازمند ۸۰۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری دیگر برای تولید غذای بیشتر و تامین نیازهای خود می‌باشد.

در این گزارش که توسط پی‌دابلیوسی رابوبانک و شرکت سرمایه‌گذاری تاماسک تهیه شده، آمده است: هزینه‌کردها برای غذا از ۴ تریلیون دلار در ۲۰۱۹، بیش از ۲ برابر شده و در ۲۰۳۰ به بیش از ۸ تریلیون دلار خواهد رسید. جمعیت آسیا در حال رشد است و مصرف‌کنندگان خواهان غذای سالم‌تر، ایمن‌تر و پایدارتری هستند. 

طبق نظر نویسندگان و مولفان این گزارش، در صورتی که این سرمایه‌گذاری انجام نشود صنعت غذای آسیا نمی‌تواند از عهده تقاضای بازار برآید و تامین غذا برای جمعیت سخت‌تر و سخت‌تر می‌شود. این در حالی است که آسیا در حال حاضر هم برای تامین نیازهای اساسی خود به شدت به کشورهای دیگر وابسته است.

ریچارد اسکینر، از پی‌دابلیوسی، می‌گوید: غذا مساله حساسی است و در گذشته جنگ‌ها و شورش‌های بسیاری بر سر آن به راه افتاده است و احتمالا این وضعیت در آینده هم ادامه خواهد داشت. 

اسکینر می‌گوید: در دهه پیش رو یک فرصت سرمایه‌گذاری ۸۰۰ میلیارد دلاری در بخش کشاورزی آسیا وجود دارد که تکنولوژی و نوآوری می‌تواند نقشی کلیدی در آن ایفا کند. جمعیت آسیا در دهه آینده ۲۵۰ میلیون نفر رشد خواهد داشت که این معادل یک اندونزی دیگر است. 

کد خبر 4782600

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 15 =