متوسط بارش‌های استان همدان به ۱۳۳ میلیمتر رسید

همدان - مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان گفت: از ابتدای سال آبی ۹۸ تاکنون ۱۳۳ میلی‌متر بارش باران در استان همدان ثبت شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای همدان، منصور ستوده اظهار کرد: از ابتدای سال آبی ۹۹ - ۹۸ تاکنون ۱۳۳ میلی‌متر بارش باران در سطح استان رخ داده که امیدواریم سال آبی پر بارشی را پیش رو داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه بارش استان همدان در مدت مشابه سال گذشته ۱۹۷ میلیمتر و متوسط بلندمدت ۱۰۶ میلی‌متر بوده است، افزود: بارش‌های امسال در مقایسه با سال آبی گذشته ۳۲ درصد کاهش و نسبت به متوسط بلندمدت ۲۵ درصد افزایش داشته است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان بیان کرد: در محدوده مطالعاتی همدان - بهار ایستگاه سد اکباتان ۱۶۳ میلی‌متر بارندگی رخ داده که این رقم در مدت مشابه سال گذشته ۱۷۷ میلیمتر بوده است

وی میزان بارندگی در ایستگاه وسج محدوده مطالعاتی نهاوند در سال گذشته را ۲۳۶ میلیمتر اعلام کرد و گفت: امسال در این ایستگاه ۱۵۳ میلی‌متر بارندگی گزارش شده است.

ستوده بیان کرد: میزان بارش در ایستگاه وراینه محدوده مطالعاتی نهاوند ۱۵۳ میلی‌متر بوده که نسبت به بارش ۱۶۶ میلی‌متر در متوسط بلند مدت ۸ درصد کاهش دارد.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای سال آبی ۹۹-۹۸ تاکنون در ایستگاه آق کهریز همدان - بهار ۱۱۰ میلیمتر بارندگی رخ داده است افزود: میزان بارندگی سال گذشته در این ایستگاه نیز ۱۷۵ میلیمتر است.

ستوده با اعلام اینکه ایستگاه قهاوند در محدوده مطالعاتی رزن قهاوند ۱۰۲ میلی‌متر بارندگی داشته است گفت: میزان بارندگی ثبت شده در این ایستگاه در مدت مشابه سال گذشته ۱۴۳ میلیمتر بوده است.

وی با بیان اینکه سال گذشته در ایستگاه خمیگان محدوده مطالعاتی رزن-قهاوند ۱۹۸ میلی‌متر بارندگی داشتیم تصریح کرد: میزان بارندگی امسال در این ایستگاه تاکنون برابر ۱۱۷ میلی‌متر بوده است.

کد خبر 4803541

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha