اعلام تعرفه های پزشکی سال ۹۹ به وزیر بهداشت

معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی، از اعلام تعرفه های پزشکی سال ۹۹، به وزیر بهداشت خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد جهانگیری، با اشاره به جلسات شورای عالی نظام پزشکی و کمیسیون تخصصی تعرفه و بیمه، گفت: مصوبات شورای عالی مبنی بر افزایش جزء فنی تعرفه بر اساس تورم و جزء حرفه ای آن بر اساس حقوق و دستمز به وزیر بهداشت و رئیس شورای عالی بیمه اعلام شده است.

وی با اشاره به شرایط اقتصادی موجود و لزوم ارائه خدمات با کیفیت و حفظ آن در موقعیت حساس کنونی، بیان کرد: شورای عالی سازمان نظام پزشکی پس از بررسی های لازم در کمیسیون تخصصی تعرفه و بیمه و با استناد به مصوبات این شورا، در نهایت به وزیر بهداشت و رئیس شورای عالی بیمه اعلام نمود که افزایش تعرفه های پزشکی برای سال ۹۹ مطابق با افزایش تورم و دستمزدها باشد.

جهانگیری افزود: نظر کارشناسی سازمان نظام پزشکی در خصوص تعرفه های سال ۹۹ بر این مبنا استوار است که جزء فنی مطابق با تورم و جزء حرفه ای مطابق با حقوق و دستمزد افزایش یابد.

وی با بیان این که براساس قوانین رشد تعرفه ها باید متناسب با قیمت تمام شده خدمات و نیز اصل تعادل منابع و مصارف برای رفتار سازی مناسب در جهت ارائه خدمات باشد، تصریح کرد: توجه به تحولات چند سال اخیر که همراه با دگرگونی های اقتصادی کشور بوده ، بسیار ضروری به نظر می رسد زیرا در دو سال گذشته مجموع رشد تعرفه ها ۱۳ درصد بوده است.

معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی خاطرنشان کرد: افزایش تورم و حتی حقوق و دستمزد غیرقابل مقایسه با رشد غیر منطقی تعرفه ها بوده است و در صورت تکرار سناریوهای قبلی امکان پاسخگویی به کنترل هزینه ها و حفظ کیفیت خدمات وجود نخواهد داشت.

کد خبر 4822591

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 12 =