۱ دی ۱۳۹۹، ۱۴:۵۰

از سوی نهاد رهبری در دانشگاهها؛

مصوبات جدید مدیریت امور دروس معارف اسلامی اعلام شد

مصوبات جدید مدیریت امور دروس معارف اسلامی اعلام شد

در جلسه کمیسیون تخصصی محتوا و متن دروس معارف مقرر شد، در مورد استفاده از اسناد لانه جاسوسی آمریکا در دروس معارف، حدود ۱۰ ساعت دوره‌ های کوتاه مدت دانش افزایی برای اساتید معارف برگزار شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، در هفتمین کمیسیون تخصصی محتوا و متن دروس معارف اسلامی موارد زیر به تصویب رسید که به این شرح است :

۱- سرفصل‌های دارای اولویت دروس معارف مورد تصویب قرار گرفت و مقرر گردید در جلسه آتی شورای معارف نهاد ابلاغ شود.

۲- طرح خوانشی دوباره از انقلاب اسلامی در پرتو بیانیه گام دوم مطرح و مقرر شد در جلسه آینده کمیسیون، مجددا توسط مجری طرح ارائه شود.

۳- مطالب مربوط به «مهدویت و آینده جهان» ویژه تدریس درس اندیشه اسلامی ۲ در قالب دو جلسه با نظارت گروه‌های علمی و به صورت کمک آموزشی تألیف شود.

۴- طرح ایده‌های نوین آموزش مورد بررسی قرار گرفت.

۵- در مورد استفاده از اسناد لانه جاسوسی آمریکا در دروس معارف اسلامی مقرر شد حدود ۱۰ ساعت دوره‌ های کوتاه مدت دانش افزایی در این موضوع برای اساتید معارف برگزار شود.

۶- مقرر شد کتاب طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن، تالیف مقام معظم رهبری، به عنوان یکی از منابع دروس اندیشه اسلامی در کنار سایر منابع معرفی و چند کتاب مرتبط با آن، تالیف دانشگاه امام صادق(ع) نیز مورد بررسی قرار گیرند.

کد خبر 5101126

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha