پنج راهکار امام علی(ع) برای مقابله با سختی‌های زندگی

از نظر امیرمومنان امام علی (ع) صبوری، توجه به شرایط سخت‌تر، شاد کردن دیگران، داشتن محرم راز و توجه به نکات مثبت و زیبای زندگی از عوامل بسیار مهم برای مقابله با سختی ها در زندگی است.

خبرگزاری مهر - گروه دین و آئین: محمد علی انصاری، مفسر قرآن کریم و استاد حوزه و دانشگاه به تفسیر آیاتی از قرآن کریم، بیانات امیر حکمت و بلاغت امیرمومنان امام علی (ع) و شرح دعاهای صحیفه سجادیه پرداخته است که به صورت روزانه و موضوعی، در ماه مبارک رمضان تقدیم مخاطبان می‌شود. در روز بیست و نهم ماه مبارک رمضان محمدعلی انصاری مفسر قرآن درباره راهکار زیبای امیرمومنان امام علی (ع) در مواجهه با سختی‌ها به سخنرانی پرداخته است که در ادامه می‌خوانید:

شخصی در جمعی برخاست و خطاب به امیرمومنان امام علی (ع) گفت ما در زندگی چگونه به جنگ با سختی‌ها برویم؛ این سوال کننده یک نگاه اجتماعی داشت. حضرت در پاسخ به او چند راهکار می‌دهند ایشان می‌فرمایند:

اول- اینکه به مشکلات زندگی فرصت دهید تا با گذشت زمان کاهش یافته و برطرف شود؛ یعنی صبوری، شکیبایی و مدیریت زمان کردن راه مقابله قطعی با مشکلات است.

دوم- اینکه هنگام گرفتاری و مشکلات شرایط سخت‌تر و بدتر را در نظر بگیرید که تحمل شرایط موجود بر شما آسان شود.

سوم- اینکه دیگران را شاد کنید که غم در حین مشکل از دل ربوده شود و خداوند دل‌های شما را در مشکلات شاد کند.

چهارم- اینکه محرم راز و امین اسراری داشته باشید که مشکلات را با او در میان بگذارید تا تسکین خاطر و تسلای جان شما شود.

پنجم- اینکه نکات مثبت و زیبای زندگی خود را به خاطر آورید و به آن فکر و اندیشه کنید که در جوار و کنار این فکر مشکلات کم‌رنگ شود.

کد خبر 5204090

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =