رینگ چهارم حفاظتی در اصفهان و شهرهای در مسیر اجرا می‌شود

اصفهان- وزیر راه و شهرسازی گفت: رینگ چهارم حفاظتی اصفهان بر اساس تفاهم‌نامه جدید و ضوابط تعریف شده در سراسر این کلانشهر و شهرهای مختلف در مسیر در یک زمان بندی مشخص اجرا خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد اسلامی شامگاه شنبه ۲۲ خرداد در آئین افتتاح تقاطع غیر همسطح شهید سلیمانی، اظهار داشت: کشور ما روزهای بسیار سختی را سپری کرده که برخی اظهار نظر به زبان آسان است اما تا وقتی انسان در کوران کار واقع نشود و با موانع و الزامات آن آشنایی نداشته باشد با هر گونه اظهارنظری فکر می‌کند که انصاف را رعایت کرده است.

وی افزود: در شرایط بحران کرونا و جنگ اقتصادی که تمام مسیرهای ما مسدود است و فعل و انفعالات مالی ما قابل انجام نیست، کشور ما در مسیری قرار گرفته که در انتظار توسعه روز افزون است ایجاد پروژه‌هایی که برای مردم گره گشایی و رفاه به ارمغان می‌آورد تنها با باور دست اندرکاران و مسئولان می‌تواند به وجود آید.

وی افزود: پروژه‌های توسعه‌ای که امروز در اصفهان شاهد هستیم مصداق باور و اراده و اطمینان خاطر و همکاری است که توانسته کارها به این نقطه برساند.

در شهرسازی برای منزلت اجتماعی شهروندان عمل می‌کنیم

وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: ما در موضوع شهرسازی برای منزلت اجتماعی و زندگی مطلوب شهروندان براساس ضوابط شهرسازی عمل می‌کنیم که مردم در یک نُرم از سرانه‌های مناسب و مورد نیاز برخوردار باشند و امکانات در همه جا به صورت متوازن و عادلانه توزیع شود و ما خود را موظف بر اجرا و تحقق طرح‌های مصوب می‌دانیم.

اسلامی با اشاره به اهمیت حمل و نقل و جریان ترافیک، افزود: این مهم را به صورت مدون و سیستمی با استفاده از ظرفیت‌هایی که می‌تواند حمل و نقل ایمن را ایجاد کند، دنبال می‌کنیم.

وی با اشاره به امضای تفاهم جدید با شهرداری اصفهان و شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل برای تکمیل رینگ چهارم، گفت: با امضای این تفاهم رینگ چهارم برای سراسر شهر اصفهان بزرگ و شهرهای مختلف در مسیر براساس تمهیدات و ضوابطی که تعریف شده در یک زمان بندی فشرده مانند همین پروژه تقاطع غیر همسطح که در کمتر از دو سال اجرا شد، به وقوع خواهد پیوست.

اسلامی اضافه کرد: کنار گذر شرق و غرب اصفهان و رینگ پنجم که بخشی از آزاد راه شمال و جنوب کشور محسوب می‌شود در ماه‌های گذشته بخش یک و دو آن با دستور رئیس جمهور افتتاح شد که یک میانبر قابل ملاحظه بود و بار ترافیکی شرق اصفهان را کم می‌کند و ادامه آن تا سه راه مبارکه و افزون بر آن از فولاد مبارکه در کنار گذر غرب ادامه می‌یابد. این رینگ ۱۸۰ کیلومتری یک خدمت بزرگ برای سراسر شهرهای اصفهان بوده و دغدغه ترانزیت شمال و جنوب کشور را مرتفع می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: همه این اقدامات در راستای ایجاد یک سیستم منظم حمل و نقل و جریان سازی برای ترافیک و حمل و نقل بوده است.

به گزارش خبرنگار مهر در این مراسم تفاهم نامه تأمین مالی احداث نگهداری و بهره برداری آزاد راه حلقه حفاظتی اصفهان بین شهرداری اصفهان، وزارت راه و شهرسازی و شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور منعقد شد.

کد خبر 5233217

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha