دانشجویان گناوه پای ثابت انتخابات/ حضوری که پر از پیام است

گناوه- دانشجویان شهرستان گناوه همواره حضوری گسترده و پرشور در انتخابات داشته اند و این بار نیز عزمی جدی برای مشارت در این رویداد مهم سیاسی دارند.

خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها- عصمت اسماعیلی؛ ۲۸ خرداد روز تعیین سرنوشت و برگ دیگری از کتاب انقلاب، انتخابی آگاهانه و اصلح برای حل مشکلات و مردم برای حضوری حداکثری و پرشور انتخابات است.

کمتر از چهار روز به زمان برگزاری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و همچنین ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در کشور باقی ماده است و تبلیغات این انتخابات که از هفته‌های پیش آغاز شده بود با شروع تبلیغات رسمی کاندیداهای شورای اسلامی شهر و روستا در فضای مجازی و حقیقی به اوج رسیده و نامزدهای این دوره تلاش دارند با روش‌های مختلف نسبت به جذب آرای مردمی از یکدیگر پیشی بگیرند.

مشارکت در انتخابات و ایجاد انگیزه برای حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رأی موضوعی است که افزون بر تقویت و رصد سرمایه اجتماعی کشور، در عرصه بین‌المللی نیز مورد توجه است و باید با ایجاد رقابت سالم انتخاباتی در میان مردم، شرایط را برای یک شورآفرینی دوباره با مشارکت بالا فراهم کنیم.

دانشجویان به عنوان قشری تأثیرگذار در کنار سایر اقشار جامعه همواره در رویدادهای مختلف انقلاب و پیشگامان در عرصه‌های مختلف بوده‌اند.

نقش مهم انتخابات در تعیین سرنوشت کشور

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور گناوه در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: حضور حداکثری و فعال مردم در عرصه انتخابات یک اصل است و اهمیت ویژه ای دارد زیرا مشارکت در تعیین سرنوشت اجتماعی و سیاسی، حق همه آحاد جامعه و اصلی عقلانی و شرعی است.

مریم جوکار افزود: لزوم احساس مسئولیت انسان نسبت به سرنوشت فردی و جمعی خویش، از ارزش‌های پذیرفته اسلام است، به گونه‌ای که این مطلب در آیات، روایات و سیره مسلمانان مورد تأکید قرار گرفته است و بر همین اساس، مشارکت افراد در اداره‌ی امور اجتماعی و تعیین کارگزاران، از حقوق اولیه هر مسلمانی به حساب می‌آید.

وی گفت: طبیعی است که هر انسانی حق دارد از حق خود استفاده کند و در سرنوشت جامعه‌ی خود تأثیرگذار باشد و از همه مهم‌تر اینکه در جامعه‌ی دینی، حفظ نظام و تعیین سرنوشت جامعه وظیفه الهی است.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور گناوه اضافه کرد: بنیان گذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) در این زمینه فرموده‌اند «این وظیفه‌ای است الهی، وظیفه‌ای است ملی، وظیفه‌ای است انسانی، همه ما باید در انتخابات شرکت کنیم.»

وی با اشاره به راه‌های افزایش مشارکت در انتخابات گفت: باید راهکارهای انگیزشی توسط نهادهای سیاسی، احزاب، تشکل‌ها، رسانه‌ها، دانشگاه‌‎ها و متولیان آموزش در کشور دنبال شود.

جوکار ادامه داد: نامزدها باید بر سر موضوعات کلان و انقلاب ساختاری در کشور با مردم صحبت کنند، زیرا مردم از شعور بالا برخوردارند و بهتر بر مسائل کشور تسلط پیدا می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه تفکر دوقطبی نباید در انتخابات مشاهده شود افزود: این تفکر در بین مردم وجود دارد که با رأی دادن من چیزی تغییر نمی‌کند که این تفکر بسیار آسیب‌زاست و این نوع تفکر نباید در انتخابات مشاهده شود.

دانشجویان گناوه پای ثابت انتخابات/ حضوری که پر از پیام است

لزوم افزایش مشارکت مردم در انتخابات

دبیر کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه پیام نور گناوه در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: حضور اکثریت مردم و مشارکت آنها در انتخابات نشانه رضایت از نظام و حاکمیت است‌.

عباس فارسی افزود: همچنان حضور یک به یک افراد در پای صندوق‌های رأی خود نشانه اعتماد و مقبولیت از نظام است.

وی گفت: تنها راه افزایش مشارکت مردم و حضور همگانی آنها، جلب اعتماد همگانی و اشاره به مشکلات، ارائه دادن راه حل های درست، واقع بینانه و عملی شونده است تا بدین وسیله مشوق حضور و مشارکت پر شور مردم در انتخابات شود.

حضور پرشور نشانه پایبندی به نظام است

دبیر کانون فرهنگی و هنری دانشگاه پیام نور گناوه در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: با توجه به اینکه کشور ما یک جمهوری اسلامی است و انتخاب ریاست جمهوری از طریق رأی مردم است که اگر مشارکت بالا باشد باعث اقتدار کشور می‌شود.

احمد علی پور افزود: حضور حداکثری مهر تأیید بر نظام جمهوری اسلامی و مشت محکمی بر دهان یاوه گویان و منافقان خواهد بود و با حضور حد اکثری بیان خواهیم کرد که نسبت به نظام خود پایبندیم.

وی گفت: یکی از راه‌های مشارکت مردم صداقت بیان نامزدها است که با طرح و ایده خود مردم را به آینده امیدوار کنند و شور و اشتیاق را به مردم نشان دهند.

دانشجویان گناوه پای ثابت انتخابات/ حضوری که پر از پیام است

جواب دندان شکن به دشمنان

دبیر انجمن علمی دانشجویی رشته مدیریت بازرگانی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: شرکت هموطنان در انتخابات وحدت و همبستگی ملت در داخل کشور را نشان می‌دهد و جواب دندان شکنی به دشمنان انقلاب و کشور است که سعی دارند تا چهره انقلاب اسلامی و کشور ما را در شبکه‌های خود تخریب کنند.

اردوان حیدری افزود: مشارکت حداکثری در انتخابات نشان خواهد داد که آنگونه که دشمنان بر علیه انقلاب اسلامی و مردم ایران تبلیغ می‌کنند نیست بلکه ملت ایران با وحدت و همبستگی برای سرنوشت خود تصمیم گیری درست و دقیق انجام می‌دهند.

وی با اشاره به راه‌های افزایش مشارکت مردم در انتخابات گفت: نامزداها وعده‌هایی و راحل‌هایی برای حل مشکلات کنونی مردم و جامعه ارائه دهند که باعث کاهش فشار و مشکلات بر مردم شود.

حیدری یادآور شد: کاندیداها باید به وعده‌هایی که در دوران انتخابات به مردم می‌دهند در صورت برگزیده شدن در انتخابات عمل کنند تا مردم در انتخابات بعدی میل و رغبت بیشتری به مشارکت در انتخابات نشان دهند.

حضور مردم مهر تائید است

دبیر انجمن علمی دانشجویی حقوق در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: جمهوریت، دموکراسی و آرای مردمی نقش مهم و بسیار مؤثری بر سرنوشت این کشور اسلامی دارد.

عبدالعزیز عادلیان افزود: مادامی که نسبت رأی دهندگان به جمعیت کل کشور، از ۵۰ درصد بیشتر باشد، تصدیق بسیار مؤثر و دقیقی است که مردم خودشان برای سرنوشتشان تصمیم می‌گیرند.

وی گفت: متأسفانه مشکلاتی زیادی در دو سال پایانی دولت دوازدهم از جمله گرانی‌ها، تورم‌ها و مشکلات اقتصادی و معیشتی برای مردم پیش آمده که بر معیشت و زندگی مردم تأثیر زیادی داشته است.

وی گفت: لذا نامزدها باید به جای اهانت و تخریب به یکدیگر، برنامه‌ای قابل اعتماد برای حل مشکلات کشور و مردم ارائه دهند.

.

کد خبر 5233452

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 0 =