اجرای ۱۰۵ طرح هادی روستایی در زنجان

زنجان-مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: طی سال گذشته طرح هادی روستایی در ۱۰۵ روستای استان زنجان از اعتبارات ملی، استانی و دهیاری تهیه و بازنگری شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، رضا خواجه‌ای با بیان اینکه طی سال گذشته طرح هادی روستایی در ۱۰۵ روستای استان از اعتبارات ملی، استانی و دهیاری تهیه و بازنگری شد، گفت: در طول یک سال گذشته نیز طرح هادی برای ۱۱۸ روستای استان بازنگری و تهیه شده است.

وی اظهار کرد: تهیه طرح هادی و بازنگری آن ظرفیت‌های توسعه‌ای و مزیت‌های سرمایه‌گذاری را نشان می‌دهند و اینکه چه نوع کاربری‌ها و فضاهایی باید در افق‌های بلندمدت روستا در نظر گرفته شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: در سال جاری پیش بینی می‌شود طرح هادی ۵۰ روستای استان زنجان تهیه و مورد بازنگری قرار گیرد.

خواجه‌ای تاکید کرد: با توجه به جمعیت روستایی یک نظام برنامه‌ریزی تحت عنوان طرح هادی روستایی برای وضعیت کاربری‌ها، توسعه روستا و مشخص شدن محدودیت روستاها تعریف می‌شود.

وی افزود: در بسیاری از روستاهای پرجمعیت در پایان افق ۱۰ ساله طرح‌های هادی روستایی و به دنبال تحولات جمعیتی و تغییر شرایط مختلف اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و کالبدی روستاها و طرح‌های تهیه شده نیازمند بازنگری و به هنگام‌سازی می‌باشند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان ابراز کرد: تلاش می‌شود جمعیت ساکن در مناطق روستایی حفظ شود و به تقاضاهای جدید برای زمین و مسکن در این مناطق پاسخ مثبت داده شود از این رو موضوع بازنگری در طرح‌های هادی مطرح می‌شود.

کد خبر 5259383

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 2 =