توجه ویژه به کانون های اصلاح و تربیت

رئیس سازمان زندان‌ها ضمن حضور در جمع مددجویان کانون اصلاح و تربیت استان تهران، از نزدیک در جریان دغدغه‌ها، امکانات و نحوه رسیدگی به آنان قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، غلامعلی محمدی، در اولین بازدید میدانی خود از مراکز اصلاحی و تربیتی کشور، به میان مددجویان کانون اصلاح و تربیت استان تهران رفت.

وی در این بازدید ضمن حضور در بخش‌های مختلف کانون، با مددجویان این مرکز نیز از نزدیک به گفتگو نشست و درجهت رفع مشکلات و پیگیری دغدغه‌های آنان تأکید کرد.

محمدی پس از بازدید از بخش‌های مختلف، در جمع مدیران و کارکنان کانون گفت: من مسئولیت شما نیروهای کانون را بخاطر اقتضای سن بچه‌ها و روحیات آنان سنگین‌تر و خطیرتر می‌دانم که همچنان هم باید به جد مورد مراقبت قرار گیرد.

رئیس سازمان زندان‌ها افزود: این افراد نوجوانان و جوانی هستند که بطور متمادی در معرض خطا و گناه نبوده‌اند بنابراین به راحتی اقدامات اصلاحی و تربیتی را می‌پذیرند و بر آنان مؤثر واقع می‌شود.

محمدی ادامه داد: این افراد از حیث فکری، روحی و اصلاحی آماده تأثیرپذیری از شما هستند؛ پس شما هم از این فرصت خدمت، بهره کافی را ببرید.

وی با یادآوری اینکه بر اداره علمی زندان‌ها اصرار خواهم داشت، گفت: امروز و در بازدید از بخش‌های مختلف کانون، خوشبختانه اقدامات و امکانات را فراتر از استانداردها دیدم. البته بچه‌های ساکن در اینجا نیز همچنان باید به طور ویژه حمایت شوند.

وی توصیه کرد: شما مراقبین و مدیرانی که با بچه‌ها سر و کار دارید قطعاً مسئولیت سنگینی در حوزه امنیت و انتظام برعهده دارید. بازهم تأکید می‌کنم در حوزه اصلاح و تربیت باید جوان و نوجوان خطاکار زیر هجده سال جدی‌تر مورد مراقبت و حمایت باشد.

محمدی کانون اصلاح و تربیت را نقطه اهمیت سازمان زندان‌ها دانست و گفت: قرار نیست در اداره زندان‌ها به دنبال کار تبلیغی باشیم. خوشبختانه اقدامات انجام‌شده در حوزه اشتغال، حرفه‌آموزی، آموزش و روند اصلاحی مددجویان کانون تهران، مایه خوشحالی و رضایت است.

رئیس سازمان زندان‌ها افزود: این اقدامات را امروز الگو و نماد درستی برای همه مراکز تابعه زندان‌ها می‌دانم و تأکید دارم باید مشی اصلاحی، تربیتی، حرفه‌آموزی با امکانات و برنامه‌ریزی درست در همه مراکز تداوم پیدا کند.

در بازدید رئیس سازمان زندان‌ها از کانون اصلاح و تربیت استان تهران که با حضور رستمی، مدیرکل زندان‌های استان تهران و مدیران این کانون به انجام رسید، غلامعلی محمدی از بخش‌های مختلف سرکشی کرد.

در این راستا محمدی، ضمن حضور در خوابگاه اسکان مددجویان پسر و دختران و ارائه تذکرات لازم به مدیران و مراقبین، از کارگاه‌های تعبیه‌شده همچون نجاری، معرق‌کاری، آرایشگری، عروسک‌سازی و غیره نیز بازدید کرد.

سرکشی از کتابخانه و سنجش کتاب‌ها، کلاس‌های درس، قرآن‌خوانی و حرفه‌آموزی به همراه ارزیابی امکانات رفاهی در دیدوبازدید صمیمی رئیس سازمان زندان‌ها با نوجوانان و جوانان مددجو مورد تأکید قرار گرفت.

کد خبر 5368186

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 14 =