ازدستگیری کری‌خوانان فضای مجازی تا کشف داروهای غیرمجاز در کیانشهر

در ۲۴ ساعت گذشته در نقاط مختلف تهران حوادثی رخ داد که مأموران نیروی انتظامی در آن نقش آفرینی کردند، در این بسته خبری اخبار پلیسی روز را بخوانید.

به گزارش خبرنگار مهر، شهر ۱۵ میلیون نفری تهران بستر حوادث و جرایم مختلفی است. هر روز تماس‌های زیادی با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تهران گرفته می‌شود که بسیاری از آنها عملیاتی شده و منجر به دستگیری مجرم یا مجرمانی می‌شود.

از این پس در این بسته خبری به گوشه‌ای از مأموریت‌ها، حوادث و جرایم می‌پردازیم.

اخاذی میلیاردی از یک فروشگاه مجازی

سرهنگ داوود معظمی گودرزی رئیس پلیس فتای پایتخت در نخستین خبر این بسته خبری گفت: مالک یکی از فروشگاه‌های اینستاگرامی به پلیس فتا پایتخت مراجعه و مدعی شد شخصی ناشناس با دسترسی غیرمجاز به حساب کاربری وی در اینستاگرام اقدام به اخاذی از او می‌کند. شاکی در ادامه اظهارات خود گفت در حال کار کردن با تلفن همراه خود بودم که صفحه اینستاگرامم از دسترسم خارج شد و دیگر نتوانستم وارد آن شوم تا اینکه دقایقی بعد شخصی ناشناس با بنده تماس گرفت و اعلام کرد می‌تواند در ازای واریز وجه صفحه من را برگرداند و با توجه به اینکه این صفحه تنها منبع درآمد خانواده بود بنده مبلغ اعلامی را برای وی واریز کردم.

این مقام سایبری ادامه داد: شاکی گفت بعد از واریز وجه صفحه برگشت اما بعد از چند ساعت مجدداً از دسترس خارج شد و آن شخص مجدداً تماس گرفت و این بار مبلغ بیشتری طلب کرد، این روند چندین بار تکرار شد و بنده هر بار به علت نیاز شدید به این صفحه مبلغ مورد نظر را واریز می‌کردم اما بعد از واریز آخرین مبلغ دیگر صفحه را برنگرداند و تقاضای مبلغ هنگفتی را داشت که توان پرداختش را نداشتم.

رئیس پلیس فتا تهران با اشاره به حمایت پلیس از کسب و کارهای اینترنتی و استارت آپ ها، افزود: کارشناسان پلیس فتا تهران بزرگ اقدامات تخصصی خود را به صورت ویژه آغاز کردند و با بررسی‌ها فنی و سایبری موفق شدند در کمترین زمان ممکن ردپای مجرم را در فضای مجازی شناسایی کنند و پس از تشریفات قضائی متهم را در یکی از مناطق حاشیه‌ای تهران بزرگ دستگیر و به پلیس فتا پایتخت منتقل شد.

سرهنگ گودرزی با اشاره به اینکه متهم بیش از ۲ میلیارد ریال از شاکی اخاذی کرده بود و در آخرین خواسته خود ۵ میلیارد دیگر درخواست کرده بود، بیان داشت: مجرم پس از حضور در پلیس فتا با خیال اینکه ردی از خود بر جای نگذاشته است همه چیز را انکار می‌کرد اما پس از مشاهده‌ی ادله دیجیتال جمع آوری شده توسط پلیس به جرم خود اقرار کرد و پرده از نحوه اعمال مجرمانه خود برداشت.

ازدستگیری کری‌خوانان فضای مجازی تا کشف داروهای غیرمجاز در کیانشهر

دستبند پلیس بر دست کری خوانان فضای مجازی تهران

سرهنگ سعید راستی در تشریح جزئیات این خبر گفت: در روزهای بیستم و بیست و یکم دی ماه خبرهایی را در خصوص تیراندازی در خیابان وحدت اسلامی و تخریب یک واحد صنفی سوپر مارکت در حوالی کیانشهر دریافت کردیم که موضوع به صورت ویژه در دستور کار مأموران مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی پایتخت قرار گرفت. با توجه به اهمیت موضوع مأموران دست به کار شده و با انجام اقدامات فنی و اطلاعاتی مشخص این افراد که در فضای مجازی اقدام به کری خوانی کرده بودند و با حضور در خیابان وحدت اسلامی اقدام به تیراندازی به سمت این واحد صنفی نمایشگاه خودرو کرده و طرف مقابل نیز در تلافی با حضور در محله کیانشهر اقدام به تخریب یک واحد صنفی سوپر مارکت کرده و از محل متواری شده بودند.

رئیس مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی پایتخت در ادامه با اشاره به شناسایی مخفیگاه متهمان در کمتر از ۲۴ ساعت تصریح کرد: با اخذ دستور قضائی در روز بیست و سوم دی ماه تیمی از مأموران در چند عملیات جداگانه در سطح شهر تهران هر ۷ متهم را دستگیر که برابر دستور قضائی در صبح روز بیست و هشتم دی ماه جهت تنویر افکار عمومی و شکسته شدن هیمنه پوشالی این افراد در صحنه جرم حاضر و در مقابل شهروندان و دوربین رسانه و خبرگزاری‌های مختلف قرار گرفتند.

وی در پایان با بیان اینکه متهمان برای سیر مراحل قضائی به دادسرا معرفی شدند خاطر نشان کرد: برهم زدن امنیت و آرامش شهروندان خطر قرمز پلیس بوده و کسانی که بخواهند دست به اعمال مجرمانه بزنند و این امر را به مخاطره بیندازند با برخورد شدید پلیس مواجه خواهند شد.

کشف ۱۸ قبضه سلاح غیرمجاز در تهران

سرهنگ پیام کاویانی رئیس پلیس امنیت عمومی پایتخت در تشریح جزئیات این خبر گفت: در اوایل هفته قبل خبری در خصوص فروش سلاح و مهمات جنگی و شکاری غیرمجاز در فضای مجازی دریافت کردیم. بلافاصله مأموران مرکز عملیات این پلیس با تحقیقات فنی و پلیسی به دست آوردند فردی که ساکن استان البرز است قصد دارد با حضور در شهر تهران یک قبضه سلاح جنگی بفروشد که با تیز هوشی مأموران متهم در صبح روز بیست و نهم دی ماه در حوالی میدان آزادی دستگیر و در بازرسی از خودروی متهم یک قبضه سلاح جنگی، یک قبضه سلاح شکاری و ۲۵ عدد فشنگ جنگی کشف شد.

کاویانی در ادامه تصریح کرد: متهم در اعترافات خود محل اختفای این سلاح را در استان البرز اعلام کرد و مأموران پس از اخذ نیابت قضائی در عصر همان روز به محل مورد نظر اعزام و موفق به کشف ۱۶ قبضه سلاح شکاری غیر مجاز ۱۵ هزار عدد ساچمه و یک دستگاه شوکر بدون مجوز شدند.

رئیس پلیس امنیت عمومی تهران در پایان به اشاره به معرفی متهم به دادسرا خاطر نشان کرد: تحقیقات پلیسی برای شناسایی سایر مرتبطان پرونده ادامه دارد.

دستگیری عاملان درگیری و تخریب محله پاسداران

سرهنگ اردشیر نادری سرکلانتر چهارم پلیس پیشگیری پایتخت اظهار داشت: در پی اعلام خبر درگیری مقابل یکی از فست فودی های محله پاسداران عملیات کلانتری ۱۰۲ پاسداران سریعاً در محل حاضر شدند. عملیات کلانتری ۱۰۲ پاسداران در محل حاضر و مشاهده کردند چند نفر جوان با عربده کشی در حال تخریب مغازه فست فودی است که سریعاً وارد عمل شده و ۲ تن از عاملان اصلی دستگیر و در بازرسی بدنی از متهمان یک قبضه سلاح گرم و ۵ فشنگ مربوط کشف و متهمان به کلانتری انتقال داده شدند.

سرکلانتر چهارم پلیس پیشگیری تهران افزود: متهمان در کلانتری علت درگیری را اختلاف مالی عنوان داشتند و به بزه انتسابی معترف شدند سرهنگ نادری در پایان خاطرنشان کرد: پرونده متهمان برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.

ازدستگیری کری‌خوانان فضای مجازی تا کشف داروهای غیرمجاز در کیانشهر

کشف داروهای غیرمجاز در کیانشهر

در آخرین خبر این بسته خبری، سرهنگ محمد جلینی در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: در پی کسب خبری مبنی بر توزیع داروهای غیر مجاز و قاچاق در محله کیانشهر، بررسی موضوع در دستور کار مأموران انتظامی این سرکلانتری قرار گرفت. مأموران کلانتری ۱۵۸ این سرکلانتری با انجام تحقیقات اولیه موفق به شناسایی ۲ توزیع کننده داروهای غیر مجاز و قاچاق در یکی از بوستان‌های محله کیانشهر شدند و در یک عملیات غافلگیرانه هر ۲ متهم را دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه متهمان ۲۰ هزار و ۳۰۰ عدد داروهای غیر مجاز و قاچاق را کشف و توقیف کردند.

سرکلانتر ششم پلیس پیشگیری تهران در ادامه با اشاره به اینکه برابر اعلام کارشناسان مربوطه ارزش داروهای کشف شده ۷۰۰ میلیون ریال برآورد شده است، افزود: در این رابطه ۲ نفر دستگیر و برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد.

سرهنگ جلینی در پایان از مردم درخواست کرد در صورت اطلاع توزیع هر گونه دارو غیر مجاز، مراتب را در اسرع وقت از طریق تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

کد خبر 5406305

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 4 =