رایزنی‌های سیاسی هیئت پاکستانی با مقامات طالبان در کابل

یک هیئت پاکستانی به ریاست وزیر دولت در امور خارجه به منظور گفتگو با مقامات دولت موقت طالبان در افغانستان وارد کابل شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری آناتولی، حافظ ضیاء احمد معاون سخنگوی وزارت امور خارجه دولت موقت طالبان در افغانستان در رشته‌ توئیت‌ هایی اعلام کرد: امیر خان متقی سرپرست وزارت امور خارجه با هیئت پاکستانی که به ریاست حنا ربانی به کابل آمدند، دیدار کرد.

معاون سخنگوی وزارت امور خارجه دولت موقت طالبان در افغانستان در این ارتباط اعلام کرد: متقی در این دیدار روابط دو کشور همسایه را برای مردم منطقه مفید خواند و ایجاد تسهیلات، پیشرفت و سرعت در زمینه تجارت و حمل و نقل را به طرف پاکستانی یادآور شد. امیر خان متقی همچنین با ابراز تمایل به راه اندازی پروژه‌های تاپی، خط ریلی و دیگر پروژه‌ های بزرگ، بر تقویت روابط سیاسی، رشد اقتصادی و امنیتی تاکید کرد.

حافظ ضیاء احمد همچنین افزود:‌ هیئت پاکستانی قول همکاری در زمینه برخورد خوب با مهاجرین افغان در پاکستان، رفع مشکلات مسیر سفر و روادید را داده و تاکید کرده است که تجارت و حمل و نقل با افغانستان را تقویت و توسعه و اقدامات لازم را در این زمینه انجام خواهد داد.

حنا ربانی کهر وزیر دولت در امور خارجه پاکستان نیز در این دیدار گفت:‌ از آنجایی که افغانستان و پاکستان دو کشور مسلمان همسایه هستند و اشتراکات فرهنگی دارند، دولت‌ های هر دو کشور باید با یکدیگر همکاری کرده و از منافع عمومی متقابل حمایت کنند.

گفتنی است پیش از این چندین بازدید مهم از کابل توسط مقامات ارشد پاکستانی از جمله ژنرال فیض حمید، رئیس سابق آی اس آی، که پیشتر استعفا داد، در سپتامبر سال گذشته صورت گرفت.

به گزارش رسانه‌ های پاکستان، دیدار حنا ربانی، بیشتر بر تجارت، مشکلات مرزی، مسائل مربوط به امنیت و غیره متمرکز بود. انتظار می‌ رود وی نگرانی‌ های کشورش در مورد درگیر ی‌های مرزی و عبور و مرور از گذرگاه‌ ها را به اطلاع مقامات طالبان برساند.

کد خبر 5643279

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha