تحقق ۸۵ درصد از بودجه سال ۱۴۰۱ تا پایان دی‌ماه

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران با اشاره به تحقق ۸۵ درصدی بودجه ۱۴۰۱ تا پایان دی‌ماه گفت: با برنامه ریزی و پیگیری های ویژه، امیدواریم ۱۰۰ درصد بودجه مصوب را تا پایان سال، محقق کنیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، لطف اله فروزنده در نشست هم‌اندیشی با مدیران کل، مدیران عامل سازمان ها و شرکت های حوزه معاونت و معاونین مالی آن‌ها، از رویکردهای حاکم بر یک سیستم اداری صحبت کرد و این رویکردها را شامل برپایی نظام ارزشی، تفکر و برنامه ریزی استراتژیک، تفکر سیستمی و نگاه اقتضائی که همان تصمیم گیری مناسب نسبت به اقتضائات است، برشمرد.

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران افزود: برای آنکه تفکر استراتژیک حاکم شود، مدیر باید نگاهی فرصت جویانه به تمامی مسائل حوزه های کاری خود داشته باشد و برای پیشبرد امور، برنامه ریزی منسجم و مشخص با همفکری، همکاری و هم افزایی پرسنل و کارشناسان سازمان طراحی کند که قابلیت اجرایی داشته باشد. پس از مشخص شدن برنامه، تقسیم کار بین کارمندان صورت می گیرد و در این قسمت هم مدیر مجموعه با هماهنگی ها و ارتباطات خوبی که بین کارمندان و پرسنل ایجاد کرده، کارها را رو به سوی جلو، پیش می برد.

وی از لزوم پیگیری های ویژه درتمامی امور محوله سخن گفت و اظهار کرد: تجربه ثابت کرده است که اگر دستوری داده شود و پیگیری صورت نگیرد، کار به جایی نخواهد رسید، بر همین اساس و با پیگیری های خوبی که انجام شد تا پایان دی ماه ۸۵ درصد بودجه مصوب محقق شده که تمام تلاش ما این است که تا پایان سال، صد در صد بودجه را محقق کنیم.

فروزنده با اشاره به مهمترین برنامه های این معاونت و زیرمجموعه های آن گفت: مولدسازی اموال و دارایی ها، ارتقای نظام مالی و محاسباتی، نظام جامع مالی، حل اختلاف با نهادها، رونق سرمایه گذاری بخش خصوصی، سازماندهی سازمان ها و شرکت ها، پیگیری اخذ مطالبات شهرداری از دولت، تسویه حساب بدهی بانک ها از مهم‌ترین برنامه های معاونت است که مدیران حوزه هم برنامه ریزی کاری خود را در جهت تحقق این موارد، قرار داده و امیدواریم تا پایان این دوره از مدیریت شهری، اقدامات شایسته ای در این حوزه ها صورت بگیرد.

در این نشست تمامی مدیران کل و مدیران عامل سازمان ها و شرکت های حوزه معاونت به ارائه اقدامات و همچنین برنامه های آتی در ماه های پایانی سال پرداختند.

کد خبر 5694648

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha