هدف صهیونیست ها از نابودی آثار اسلامی بیت المقدس کسب قدرت در خاورمیانه است

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: صهیونیست ها قصد دارند آثار و نشانه های اسلامی و مسیحی بیت المقدس را از بین ببرند، منظور آنها از این کار حمایت از دین یهود هم نیست بلکه آنها بدنبال کسب قدرت در منطقه خاورمیانه و تسلط بر کانال سوئز هستند.

به گزارش خبرنگار مهر از مشهد، حسن رحیم پور ازغدی شامگاه چهارشنبه در همایش فلسطین، بیداری اسلامی ، انقلاب اسلامی ایران که در فرهنگ سرای انقلاب مشهد برگزار شد اظهار کرد: سرزمین قدس در قرآن کریم یک سرزمین مقدس نامیده شده است و بسیاری از نام های که در قرآن کریم بیان شده مربوط به طول وعرض جغرافیایی ما بین قدس و مکه مکرمه است.

وی با بیان اینکه قرآن کریم در دو مقطع انبیاء بنی اسرائیل و قضیه معراج حضرت محمد(ص) به قضیه قدس اشاره می کند افزود: منطقه قدس به لحاظ معنوی، تمدنی و تاریخی منطقه ویژه ای در کل جهان محسوب می شود.

رحیم پور ازغدی با بیان اینکه بسیاری از پیامبران در منطقه بین قدس تا مکه مبعوث شده اند ابراز کرد: البته نباید فکر کنیم همه پیامبران الهی در همین منطقه مبعوث شده اند چرا که قرآن کریم به صراحت بیان می کند هیچ نقطه ای از جهان نیست که خداوند برای مردم آن منطقه نبی و بشارت دهند نفرستاده باشد.

وی افزود: بسیاری از نامهای که در قرآن کریم به آن اشاره شده در همین منطقه ای است که امروز آن را خاورمیانه می نامیم و پیامبران بسیارای نیز در همین منطقه ندای یکتا پرستی سر داده اند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور گفت: قدس قبله اول مسلمین است و برای همه ادیان الهی و ابراهیمی دیگر نیز مکانی مقدس محسوب می شود که هیچ کسی حق دست درازی و تخریب آن را ندارد و بسیاری از حوادث تاریخی در همین منطقه اتفاق افتاده و در آینده خواهیم دید اتفاقات بزرگ دیگری هم در همین منطقه روی خواهد داد.

وی با بیان اینکه قدس برای همه پیروان انبیاء الهی مقدس است عنوان کرد: شعار ما این نیست که قدس فقط متعلق به مسلمانان است و هیچ کدام از ادیان الهی دیگر حقی در این نقطه ار جهان ندارند، مسلمانان در طول تاریخ هم یک چنین خطی نداشته اند و رفتارهای تاریخی آنان هم موید یک چنین نظری است.

رحیم پور ازغدی با اشاره به اینکه مسئله صهیونیسم مسئله و دعوای سیاسی نیست یادآور شد: مسئله فلسطین برای ما یک مسئله مذهبی و معنوی است اما برای طرف مقابل دنیوی و سیاسی و جنگ کسب قدرت است.

وی گفت: صهیونیست ها قصد دارند تا کم کم آثار و نشانه های اسلامی و مسیحی بیت المقدس را از بین ببرند و منظور آنها از این کار حمایت از دین یهود هم نیست بلکه آنها بدنبال کسب قدرت در منطقه خاورمیانه و تسلط بر کانال سوئز هستند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهننگی کشور تاکید کرد: صهیونیسم همان فاشیسم است و یک پدیده دینی محسوب نمی شود و پدر آنها یعنی هرتزل که ایدئولژی صهیونیسم را پایه گذاری کرد خودش در جایی می گوید من یهود را به عنوان یک دین قبول ندارم بلکه از آن به عنوان یک نژاد بهره برداری می کند.

کد خبر 2107793

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha