۲۵ اسفند ۱۳۹۲، ۱۰:۱۴

سلياري خبر داد:

شکارچیان و فروشندگان گوشت گراز به رستوران ها در گرگان دستگیر شدند

شکارچیان و فروشندگان گوشت گراز به رستوران ها در گرگان دستگیر شدند

گرگان - خبرگزاری مهر: رئیس پارک ملی گلستان از دستگیری دو شکارچی که به فروش گوشت گراز به رستوران ها اقدام می کردند خبرداد

جواد سلیاری در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: دو شكارچي بعد از ظهر شنبه كه اقدام به شكار دو گراز كرده بودند توسط  پنج نفر از محيط بانان دستگير شدند، اين شكارچيان شکار را در صندوق عقب ماشين خود پنهان كرده بودند كه  محيط بانان متوجه اين موضوع  شده  و آنان را دستگير كردند.

وي افزود: اين شكارچيان از مدت ها قبل اقدام به شكار گراز ها مي كردند و گوشت آنان را به عنوان گوشت حلال به رستوران ها يا مردم بجنورد مي فروختند در حالي كه گوشت اين حيوان به لحاظ شرعي و عرفي حرام محسوب مي شود.

سلياري با بيان اينكه اين دو شكارچي از شهرستان بجنورد بوده اند، اظهار داشت: آنها مورد بازجويي قرار گرفتند و شب را در بازداشتگاه گذراندند  و امروز به دادگستري شهرستان گاليكش اعزام مي شوند .

وي با عنوان اينكه شكار رو به گسترش است، تصريح كرد: متاسفانه تقاضاي خريد گوشت شكار در بين مردم افزايش پيدا كرده است و اين امر باعث شده است تا برخي سود جويان احت ترين راه را شكار گراز بدانند و البته به دليل آسان بودن شكار گراز غير از اين شكارچيان موارد ديگري از شكار گراز در اين پارك مشاهده شده است.

رئيس پارك ملي گلستان ادامه داد: وجود جاده پارك ملي گلستان نيز باعث شده است تا شكار گراز براي شكارچيان آسان شود و چرا كه گراز ها براي گرفتن غذا از مردم به  كنار جاده مي آيند و حتي مي توان از داخل ماشين نيز اين حيوانات را با شليك گلوله شكار كرد.

وي اضافه كرد: مردم بايد بدانند حيات وحش رو به انقراض است و بايد كمك كنند تا بتوانيم محيط زيست خود را حفظ كنيم چرا كه تخريب محيط زيست باعث نابودي خود انسان ها مي شود.

کد خبر 2257191

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha