تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد تنها به دوره جاسبی محدود شد

معاون پارلمانی دانشگاه آزاد گفت: گزارش تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد تنها به دوره جاسبی محدود و دوره فرهاد دانشجو مغفول واقع شد.

حجت الاسلام علی عسگری در گفتگو با خبرنگار مهر، در پاسخ به سوالی درخصوص آخرین شرایط تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد گفت: تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد مربوط به دوران مدیریت دانشجو و جاسبی بود و ما خودمان را موظف می دانستیم که با مجلس در این خصوص همکاری کنیم و مدارک لازم را در اختیار مجلس قرار دهیم.

وی افزود: مجلس فقط گزارشی را در مورد دوران مدیریتی جاسبی قرائت کرد و دوران مدیریت دانشجو در دانشگاه آزاد کتمان شد، علیرغم اینکه ما مطالب زیادی را در خصوص این دوره به مجلس داده بودیم.

وی افزود: در پایان نیز مجلس توصیه هایی داشت که شامل پیشنهاداتی درخصوص فرایند و حرکت جدید دانشگاه آزاد در حوزه مدیریت استانی بود.

معاون پارلمانی دانشگاه آزاد درخصوص تجمیع واحدهای علوم تحقیقات طبق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، گفت: یکی از توصیه های نمایندگان، مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی بود که طبق آن واحدهای علوم تحقیقاتی که مجور نداشتند باید در واحد مادر استانی تجمیع می شدند. از ۳۰ واحد علوم تحقیقات تنها واحد تهران مجوز داشت و بقیه واحدهای در استان تجمیع و اختیارات آنها به هیات امناها واگذار شد.

حجت الاسلام عسگری با بیان اینکه رئیس مجلس تحقیق و تفحص از دانشگاه را به کمیسیون اصل ۹۰ ارجاع داد، گفت: در آخرین جلسه کمبسیون اصل ۹۰ درباره دانشگاه آزاد، رئیس و معاونین دانشگاه آزاد حضور پیدا کردند و توضیحات و مدارکی را به کمیسیون ارائه کردند که مورد رضایت نمایندگان بود.

وی با بیان اینکه تحقیق و تفحص مجلس شائبه سیاسی دارد، گفت: این تحقیق و تفحص مربوط به ۲ دوره مدیریتی گذشته بود اما دوره مدیریت دانشجو اصلا قرائت نشد در حالی که مدارک لازم از ما گرفته شده بود. ما اعلام کردیم که دوره دانشجو مغفول واقع شد و نمایندگان می توانستند به نقاط قوت و ضعف دوره مدیریتی ایشان هم بپردازند، اما تنها به دوره جاسبی محدود شد.

معاون پارلمانی دانشگاه آزاد اظهار داشت: تحقیق و تفحص حق قانونی مجلس است، اما نپرداختن به دوره دانشجو شائبه سیاسی بودن تحقیق و تفحص را ایجاد می کند.

کد خبر 2883741

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 10 =