سد بالاخانلو تا پایان امسال آبگیری می شود

قزوین- استاندار قزوین گفت: با تامین اعتبارات پیش بینی شده و تزریق منابع مالی توسط پیمانکار تلاش می کنیم سد بالاخانلو در بویین زهرا تا پایان امسال آب گیری شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی استانداری قزوین، فریدون همتی روز جمعه در بازدید از سد بالاخانلو در بویین زهرا اظهارداشت: تدبیر دولت یازدهم، مانع از توقف عملیات اجرایی طرح های عمرانی در کشور شد.

وی بیان کرد: با روی کار آمدن دولت یازدهم، کشور درشرایط سخت مالی قرار داشت به گونه ای که با کاهش شدید قیمت نفت، فشارهای بین المللی و افزایش تحریم ها مواجه بودیم اما با این حال دولت با ابتکار و استفاده از ابزارهای مالی مانند اسناد خزانه و اوراق مشارکت توانست مانع از توقف عملیات اجرایی طرح های عمرانی بزرگ در کشور شود.

همتی بیان کرد: استفاده از این روشهای موفق منجر به انجام پروژه های بزرگی مثل سد سازی، راه سازی و راه آهن شد وعلاوه بر اینکه طرح ها متوقف نشد، از افزایش نقدینگی و تورم نیز در جامعه جلوگیری به عمل آمد.

استانداربا بیان اینکه دولت درشرایط سخت بودجه ای توانست کارها را بخوبی پیش ببردتصریح کرد: سرمایه و تکیه گاه اصلی دولت استفاده از عقلانیت و تدبیر و بهره مندی از شیوه های علمی و کارشناسی است و بر همین اساس در دوره ای که کشور در اوج بحران ها بود  دولت یازدهم توانست با آرامش کارها را پیش ببرد و این سرمایه متعلق به ملت و کشور است.
 وباید از آن صیانت کرد.

همتی با اعلام اینکه تدبیر دولت، به زنده بودن پروژه ها منجر شد اظهارداشت: سرعت عمل در اجرای طرح ها موضوع مهمی است که باید جدی گرفته شود و در این خصوص لازم است با تدبیر مدیریتی و بازدیدهای میدانی به طور مستمر طرح ها را مورد ارزیابی، نظارت، کنترل قرار داد و در جهت رفع موانع و تسریع طرح ها گام برداشت.

استاندار قزوین یادآورشد: طولانی بودن اجرای طرح ها از مشکلات گذشته بوده که موجب افزایش هزینه پروژه ها می شد و در این راستا در گذشته مردم سالها شاهد پروژه هاینیمه کاره بودند که آثارتورمی و نگرانی زیادی برای مردم به دنبال داشت اما دولت تدبیر و امید علی رغم مشکلات و موانع و تنگناها با همت بلند و سیاست گذاری درست و استفاده از پیمانکاران و تکنسین های داخلی توانست در جهت تکمیل طرح های نیمه تمام گام های اساسی و بلندی بردارد.

وی با اشاره به ضرورت احداث و تکمیل سد بالاخانلو در استان قزوین بیان کرد:سد مخزنی بالاخانلو، آب شرب ۵ شهر و۳۰ روستا را تامین خواهد کرد و علاوه بر آن ۴۲۰ هکتار از اراضی کشاورزی را تحت پوشش خواهد گرفت لذا تسریع در تکمیل این طرح ضروری است.

همتی گفت: تلاش می کنیم تا پایان سال جاری ۵۰۰ میلیارد ریال برای تسریع در اجرای این طرح پیش بینی و تامین کنیم و علاوه بر آن ۳۰۰ میلیارد ریال هم باید توسط پیمانکار این طرح  تزریق شود تا بتوانیم کار آبگیری این سد را تا پایان سال انجام دهیم.

در این دیدار حمید پویا مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گفت: در حال حاضر این سد با ۲۸ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست و تمام فعالیت های اجرایی آن در دولت یازدهم صورت گرفته است.

کد خبر 3950971

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 8 =