فرهنگ قرآنی ابتدا باید  در خانواده ها ترویج شود

محمدپور، قاری بین المللی گفت: بی تردید اگر خانواده ها و والدین اهل قرآن باشند، فرزندان نیز متاثر شده چون فرزندان جامعه قرآنی با دیگران متمایز هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر، صمد محمدپور قاری بین المللی قرآن کریم با اشاره به برگزاری چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در ارومیه گفت: با توجه به اینکه وضعیت استان در زمینه سطح قرائت قرآن کریم و سطح علمی قاریان و اساتید در حد مطلوبی بوده و امکانات شهر ارومیه نیز مهیا برگزاری مسابقات است، میزبانی این مسابقات مهم به این شهر واگذار شده است.

وی تصریح کرد: از سوی دیگر، وجود قاریان و حافظان برجسته کشوری و بین المللی در استان نیز سبب شده که سازمان اوقاف و امور خیریه، ارومیه را برای دومین بار به عنوان میزبان مسابقات سراسری قرآن کریم معرفی کند.

قاری بین‌المللی قرآن کریم گفت: خوشبختانه در میزبانی شهر ارومیه، به غیر از اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان غربی که مجری برگزاری مسابقات قرآنی است، سپاه شهدا نیز مشارکت داشته و محل اسکان متسابقین را تامین کرده و از سوی دیگر شهرداری و نیروی انتظامی نیز حمایت های لازم را انجام داده است.

وی افزود: بنابراین تمامی عوامل و امکانات آذربایجان غربی، برای برگزاری شایسته این مسابقات فراهم شده است.

محمدپور با اشاره به آثار و برکات میزبانی مسابقات قرآن کریم در ارومیه بیان کرد: بی شک با برگزاری این مسابقات، عطر و رایحه و نام قرآن، بیش از پیش در شهرهای استان مطرح شده و برکات معنوی آن هم بسیار فراوان است و از سوی دیگر بی شک آثار قرآن در فرهنگ عمومی شهر به ویژه ارومیه عیان  خواهد شد.

قاری بین‌المللی قرآن کریم با اشاره به اینکه فرهنگ قرآنی را می توان در ابتدا در خانواده ها ترویج داده تا سپس به جامعه تسری داده شود افزود: بی تردید اگر خانواده ها و والدین اهل قرآن باشند، فرزندان نیز متاثر شده چون فرزندان جامعه قرآنی با دیگران متمایز هستند.

وی افزود: از سوی دیگر متاسفانه چون آذربایجان غربی با چند کشور همرز است، این موضوع در شهر و استان تاثیر سوء گذاشته چون استفاده از ماهواره رایج شده و فرهنگ اروپایی وارد فرهنگ ایران اسلامی شده است، بنابراین برای مقابله با این مسئله، باید والدین فرهنگ قرآنی را در خانواده ها ترویج کنند.

محمدپور با اشاره به اینکه اداره اوقاف و امور خیریه استان که مجری برگزاری مسابقات سراسری قرآن است باید محافل انس با قرآن را در حین مسابقات در سراسر شهرهای استان برگزار کند گفت: در این صورت شهر و استان چهره و فضای قرآنی به خود گرفته و عموم مردم می توانند از برکات معنوی قرآن منتفع شوند.

کد خبر 4069477

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 8 =