آماده باش دستگاه های خدماتی/بازنگهداشتن راه های اصلی دراولویت است

صومعه سرا-جلسه کمیته مدیریت بحران صومعه سرا در حالی برگزار شد که مسئولان بر آماده باش کامل دستگاه های خدماتی تأکید و باز نگهداشتن مسیرهای اصلی منتهی به شهرستان را اولویت اصلی اعلام کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، بعدازظهر سه شنبه با توجه به هشدارهای سازمان هواشناسی استان گیلان مبنی بر ورود یک توده هوای سرد و بارش از اوایل هفته آینده و بارش برف و باران در اکثر مناطق استان کمیته مدیریت بحران شهرستان صومعه سرا در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان صومعه سرا برگزار شد.

آماده باش کامل دستگاه ها خدماتی، تأمین ارزاق عمومی مردم، شناسایی کمبودها و همچنین رفع نواقص موجود در برخی دستگاه ها، تهیه لیست ماشین آلات سنگین در سطح روستاها و شهرها و همچنین جلب مشارکت های بخش خصوصی در زمان مدیریت بحران از مهم ترین محورهای مطرح شده در این جلسه بود.

همچنین در این جلسه برلزوم باز نگهداشتن راه های اصلی منتهی به شهرستان صومعه سرا و همچنین ضرورت پاسخگو بودن مدیران همه دستگاه ها در زمان بحران تأکید شد.

شناسایی و تأمین امکانات براساس نیازمندی های شهرستان از سوی دستگاه ها

فرماندار صومعه سرا دراین جلسه ضمن تبریک ولادت باسعادت حضرت زینب کبری (س) و روز پرستار، اظهار کرد: در اوایل هفته آینده براساس هشدارهای سازمان هواشناسی گیلان شاهد بارش برف و باران در این استان هستیم.

علی فتح اللهی با بیان اینکه براساس تجربیات گذشته باید همه دستگاه ها از آمادگی کامل برخوردار باشند، افزود: حفظ آمادگی مطلوب، شناسایی نقاط حادثه خیز، تجهیز و آماده کردن امکانات و بهره گیری از ظرفیت و امکانات موجود و همچنین وجود برنامه ریزی برای مقابله با هرگونه بحران لازم و ضروری است.

وی در ادامه با تأکید برجذب مشارکت بخش خصوصی در زمان بحران، گفت: در زمان بحران برف شرایط با زمان بارش باران و وقوع سیل متفاوت است زیرا این احتمال وجود دارد که شهرستان صومعه سرا به وظایف خود به صورت مطلوب عمل کرده ولی کم کاری در شهرستان دیگر سبب مسدود شدن راه های اصلی و نرسیدن ارزاق مورد نیاز مردم همانند سوخت و مایحتاج اولیه شود.

فرماندار صومعه سرا با بیان اینکه همه دستگاه ها باید تمام امکانات را براساس نیازمندی های شهرستان شناسایی و تأمین کنند، تصریح کرد: توجه به تأمین سوخت، آرد، مایحتاج اولیه سبب می شود تا در زمان بحران با مشکلی در این زمینه مواجه نشویم.

بهره گیری از امکانات بخش خصوصی در زمان بحران

به گفته فتح اللهی کم کاری و بی توجهی در این زمینه و عدم تأمین ارزاق عمومی مردم، سوخت و سایر لوازم مورد نیاز سبب ایجاد نگرانی و نارضایتی در میان مردم و هجوم آنها برای تأمین مایحتاج مورد نیاز خود به سمت زارا و فروشگاه ها در زمان بحران شود.

وی با اشاره به اعلام آماده باش کامل همه دستگاه شهرستان صومعه سرا از هم اکنون تا زمان پایان وضعیت بحرانی، افزود: باید براساس برنامه ریزی های ستاد بحران شهرستان اقدام شود.

فرماندار صومعه سرا همچنین بر تأمین سوخت جایگاه های بنزین و گاز، کنترل و رفع مشکلات حوزه دستگاه های خدماتی همانند گاز، برق، آب، تلفن و انجام نظارت و کنترل و اعلام هشدار به کشاورزان و صدور اطلاعیه در زمان مقتضی و بحرانی تأکید کرد.

وی با بیان اینکه در زمان بارش برف باز نگهداشتن مسیرهای اصلی منتهی به شهرستان و همچنین مسیرهای اصلی داخل شهر از اولویت برخوردار است، گفت: شهرداران، بخشداران و دهیاران باید در راستای جذب مشارکت بخش خصوصی و استفاده از امکانات آنها در زمان بحران از هم اکنون تلاش کنند.

کد خبر 4208423

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =