۳۳۰۰ بازدید توسط دامپزشکی دشتی از مراکز مواد خام دامی انجام شد

بوشهر - سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان دشتی گفت: بیش از سه هزار و ۳۰۰ بازدید توسط دامپزشکی دشتی از مراکز عرضه مواد خام دامی در سال ۹۶ انجام شد.

احمد ایزدی در حاشیه بازدید از مراکز عرضه مواد خام دامی در طرح تشدید نظارت نوروزی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در سال جاری بیش از ۳ هزار و ۳۰۰ بازدید توسط کارشناسان اداره نظارت دامپزشکی شهرستان دشتی از مراکز عرضه مواد خام دامی انجام شده است.

وی اضافه کرد: در طول سال ۹۶ از تمام مراکز مجاز عرضه مواد خام دامی از قبیل قصابی‌ها، مرغ فروشی‌ها، ماهی فروشی‌ها ،خودروهای ویژه حمل فراورده‌های خام دامی، سردخانه‌ها و کشتارگاه دام خورموج بازرسی انجام شده است.

ایزدی تاکید کرد: هدف از این بازدیدها، بررسی کیفیت بهداشتی مواد خام دامی و رعایت دستورالعمل های سازمان دامپزشکی در خصوص حمل، نگهداری و عرضه فراورده های خام دامی در مراکز عرضه و اطلاع رسانی عمومی و آشنایی مردم  شهرستان دشتی با ضوابط مربوطه است. 

وی خاطر نشان کرد: در بازرسی های صورت گرفته در سال ۹۶ از مراکز عرضه مواد خام دامی در دشتی بیش از ۳ میلون و ۹۰۰ هزار کیلو گرم مواد خام دامی بازدید و نظارت انجام صورت پذیرفته است که مقدار بیش از ۳ تن مواد خام دامی به دلیل غیر قابل مصرف بودن معدوم شده است.

سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان دشتی در زمینه برخورد با واحدهای  متخلف نیز بیان کرد: ۳۳ مورد به مراجع قضایی معرفی  شده است.

ایزدی ادامه داد: مردم مواد خام دامی خود همچون گوشت قرمز و گوشت مرغ را از مراکز مجاز تحت نظارت ارگانهای نظارتی تهیه کنند.

کد خبر 4255833

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha