بدهی گازرسانی پارسال به امسال منتقل شد

مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز گفت: پارسال هزینه زیادی صرف گازرسانی شهری و روستایی در کشور شد که برای این هزینه شرکت ملی گاز بدهی زیادی دارد و این بدهی به امسال منتقل شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت نفت، سعید مومنی درباره گازرسانی شهری و روستایی و صرف هزینه برای اجرای این طرح  گفت: پارسال همه طرح‌های برنامه‌ریزی شده برای گازرسانی شهری و روستایی در سراسر کشور با موفقیت انجام شد.

وی افزود: اجرای طرح‌های گازرسانی نیازمند تامین منابع مالی است، به همین سبب شرکت ملی گاز همواره تلاش کرده بودجه مورد نیاز را برای اجرای طرح‌های جدید فراهم کند و برای نگهداشت شبکه گازرسانی کشور نیز همه تلاش خود را به کار گرفته است.

مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز با بیان این‌که سال ۹۶ مشکلات زیادی برای اجرای طرح‌های گازرسانی وجود داشت، اظهار کرد: با وجود همه مشکلات موفق شدیم گاز را به نیروگاه‌ها، صنایع و بخش خانگی برسانیم و منابع مالی را نیز تامین کردیم که برای این موضوع بدهی زیادی داریم.

مومنی با اشاره به این‌که بدهی گازرسانی سال ۹۶ به امسال منتقل شده، تصریح کرد: حذف شدن آبونمان از قبوض گاز سبب قطع شدن بودجه بسیار زیادی از شرکت ملی گاز شد، در حالی که این بودجه صرف نگهداشت و حفاظت از شبکه گازرسانی می‌شد، همچنین کیفیت و بهبود خدمات گازرسانی نیز با تکیه بر بودجه تامین شده از طریق آبونمان بود. با حذف آبونمان از قبوض گاز و تامین نشدن بودجه مورد نیاز، برای نگهداشت شبکه گازرسانی کشور با مشکل روبه‌رو خواهیم شد.

کد خبر 4280987

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 7 =