نماینده مردم سراب خواستار صدور مجوز بیمارستان دوم در سراب شد

سراب - نماینده مردم سراب در مجلس گفت: در دیدار با مسئولان ارشد وزرات بهداشت موضوع ایجاد بیمارستان دوم در سراب مورد تاکید قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار مهر، یوسف داودی شامگاه دیروز شنبه در آئین توسعه، تجهیز و بهره برداری از چند مرکز آموزشی تحقیقاتی در دانشکده علوم پزشکی سراب گفت: در دیدار با مسئولان ارشد وزرات بهداشت موضوع ایجاد بیمارستان دوم در سراب مورد تاکید قرار گرفت.

وی عدم کفاف بیمارستان فعلی برای بیماران و نیز گسترش رشته های دانشگاهی در رشته های علوم پزشکی در سراب را از جمله دلایل درخواست خود در این زمینه عنوان کرد و افزوذ: هم اینک اتاق های آماده در بیمارستان سابق سراب و چند بخش مربوطه وجود دارند که می توانند با اندکی تجهیز به مرکز جراحی های محدود چشم تبدیل شوند ومتخصص و جراح چشم نیز در سراب مستقر می باشد.

داودی به ارتقا کمی و کیفی رشته های مرتبط با سلامت تاکید کرد و گفت: مسئولان دانشکده باید با همدلی و هم افزایی فعالیت های همدیگر توسعه و تعالی دانشکده را پیگیر باشند.

علیرضا ابهری رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سراب در این ائین گفت: حوزه سلامت در شهرستان سراب از گستردگی و تنوع برخورداراست و ایجاد دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سراب ظرفیت و بستر مناسبی برای ارتقا کمی و کیفی خدمات سلامت فراهم کرده است.

ایجاد مرکز مهارت های بالینی

ابهری ایجاد مرکز مهارت های بالینی را گامی در جهت ارتقا سطح آموزش دانشجویان به خصوص در رشته پرستاری عنوان کرد و افزود: این مرکز با هزینه حدود ۶میلیارد ریال تجهیز و راه اندازی شده و در آینده نزدیک نیز با خرید وسایل و تجهیزات جدید توسعه خواهد یافت تا زمینه اخذ مجوز پذیرش در رشته های دیگر دانشگاهی در حوزه علوم پزشکی فراهم شود.

رئیس دانشکده علوم پزشکی سراب خرید بیش از ۴۵۰میلیون ریال کتاب های تخصصی و تامین فضای فیزیکی مناسب را برای کتابخانه مرکزی دانشکده علوم پزشکی سراب مورد اشاره قرارداد و بیان کرد:در این کتابخانه فضاهای مجزا برای مطالعه دانشجویان دختر و پسر فراهم شده است.

ابهری توسعه و تجهیز آزمایشگاههای تخصصی و تحقیقاتی را از دیگر فعالیت های حوزه آموزشی دانشکده علوم پزشکی عنوان کرد و گفت:با تامین فضای فیزیکی مناسب ،ازمایشگاه های تخصصی بیوشیمی،خون شناسی، باکتری شناسی،ایمنی شناسی،فیزیولوژی راه اندازی شده و با دایر شدن کمیته تحقیقات دانشجویی پزوهش های دانشجویی و استادان هدفمند خواهد شد.

وی رقم هزینه شده برای تجهیز آزمایشگاه را در سال جاری حدود ۸۰۰میلیون ریال اعلام کرد.

کد خبر 4294839

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 5 =