۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۰:۰۹

تحقق رویای کودکی گُلر ایران؛

فرزانه توسلی: دلم در فوتسال شکست/ بازی در اکثر تیم ها صلواتی است

فرزانه توسلی: دلم در فوتسال شکست/ بازی در اکثر تیم ها صلواتی است

دروازه‌بان تیم ملی فوتسال بانوان ایران با بیان اینکه بازی در اکثر تیم‌های ایرانی صلواتی است و فقط سه باشگاه پول می‌دهند، گفت: در سال ۲۰۱۵ دلم در فوتسال شکست.

خبرگزاری مهر - گروه ورزشی: شاید اگر درخشش او نبود قهرمانی درتایلند تکرار نمی شد. فرزانه توسلی کسی که خود را در کسب عنوان نایب قهرمانی تیم ملی فوتسال در بازی‌های آسیایی اینچئون مقصرمی داند در تایلند و در مقابل ژاپن کاری کرد کارستان تا مردم سرزمینش را برای دومین بار خشنود کند.

متولد سال ۱۳۶۵ در تهران و فارغ التحصیل رشته تربیت بدنی است. از کودکی فوتبال بازی کرده اما از سال ۷۹ به صورت حرفه ای با باشگاه مرغوبکار فوتسال را آغاز و تا امروز نیز ادامه داده است. لقبِ عقاب آسیا را به او داده اند، لقبی که خودش نمی داند از کجا آمده است.

عنوانی که احمدرضا عابدزاده ستاره بی چون و چرای فوتبال در سلطه خود دارد و حال او نیز این لقب را در دنیای ورزش زنان به دوش می کشد. عقابی که احمدرضا عابدزاده الگوی ورزشی اش بوده و حال رویای کودکی اش تحقق یافته و او را به همراه عابدزاده با یک لقب صدا می زنند. عقابی که شاید وزیر ورزش او را نشناسد!

علی رغم اینکه می دانست در مسابقات قهرمانی آسیا تایلند، تندیسی به او تعلق نخواهد گرفت اما از جان و دل برای نام ایران مایه گذاشت تا پرچم کشورش در تایلند به اهتزاز در آید.

بهترین دروازه بان آسیا با حضور در خبرگزاری مهر از نیاز شدید به پشتوانه سازی در تیم ملی گفت که اگر این اتفاق رخ ندهد باید فاتحه فوتسال را بخوانیم. صلواتی بازی کردن برخی بازیکنان، بچه محل بودنش با فرشته کریمی، هیجان رشته های توپی، نقش هنرمندان در شناخته شدنشان، لژیونر نشدن به هر قیمتی از جمله صحبت های توسلی بود.

* سنم بالا رفته بود و نمی توانستم در کوچه و خیابان بازی کنم
ابتدا در مدرسه هندبال بازی می‌کردم چرا که در منطقه ما فوتسال وجود نداشت. از زمانی که فوتسال به منطقه ما آمد به سمت آن رفتم. از کودکی عاشق فوتسال بودم، زمانیکه دختر عمویم خبرآمدن فوتسال برای خانم ها را به من داد باور نمی کردم و می گفتم محال است اما با او رفتم و ثبت نام کردم. در آن زمان به این فکر نمی کردم که تیم ملی وجود دارد یا خیر و تنها می خواستم در این رشته باشم چرا که سنم بالا رفته بود و مادرم اجازه نمی داد که بیرون بازی کنم. به دنبال مکانی بودم تا در آنجا بتوانم بازی کنم.

* از جیب خرج کردیم تا امروز قهرمان شدیم
در آغازِ فعالیتم در فوتسال اصلا به پول فکر نمی کردم، حتی از جیب نیز هزینه کردم. در مسابقات جام رمضان پول سرویس و لباس هایمان را خودمان پرداخت می کردیم. برای رسیدن به قهرمانی بسیار خرج کردیم. تک تک ما بازیکنان اگر حمایت خانواده هایمان را نداشتیم امروز در این نقطه قرار نمی گرفتیم. در خانواده پرجمعیتی بودم، ۶ دختر و ۲ پسر که اختلاف سنی بسیار کمی با یکدیگر داشتیم.

* نخستین قراردادم ۹۰۰ هزار تومان بود
حدود ۶ سال است که قرارداد مالی دارم، مبلغ قراردادها بسیار پایین است. نخستین سالی که قرارداد بستم حدود ۹ سال پیش بود که با تیم اهوازی ۹۰۰ هزار تومان قرار داد بستم بعد از آن قرار دادم دو میلیون و پانصد هزار تومان، ۵ میلیون و سپس ۱۰ میلیون تومان شد. تغییر چشم گیری در افزایش مبلغ قرارداد هایمان نداشتیم.

٭ مقابل تیم برلین فوتبال بازی کردم
یک دوره فوتبال بازی می‌کردم و در تیم جوانان یک بازی دوستانه مقابل تیم برلین به میزبانی تهران برگزار کردیم که به تساوی دو به دو دست یافتیم. در تمام پست ها بازی کردم و به نظرم پست هافبک وسط در فوتبال بسیارسخت است. در پست مهاجم نیز بازی کردم اما فوتسال رشته اصلی من بوده و دوره بسیار کوتاهی در فوتبال بودم. از همان ابتدا پست گلری را در فوتسال انتخاب کردم.

٭ هیجانی که در رشته های توپی است در سایر رشته ها نیست
فرزندِ هفتم خانواده هستم، یکی از خواهرهایم کاراته کا بود و خیلی سعی داشت من را نیز به سمت کاراته جذب کند اما من هیچ علاقه ای به رشته رزمی نداشته و ندارم. امیدوارم به ورزشکاران دیگر برنخورد اما هیجانی که در رشته‌های توپی وجود دارد در سایر رشته ها نیست.

٭ زمانیکه فوتسال را که آغاز کردم پدرم را از دست دادم
دو ماه بود که در باشگاه مرغوبکار ثبت نام کرده بودم و آموزشی مشغول بودم که پدرم را از دست دادم. تقریبا می‌توانم بگویم از زمانی که در فوتسال استارت زدم پدرم را ازدست دادم.

٭ مدال اینچئون خیلی به چشم نیامد
مدال نقره اینچئون کره جنوبی بسیار برای ما با ارزش بود اما خیلی به چشم نیامد. مدال برنز بازی های داخل سالن آسیا ترکمنستان را نیز خیلی دوست ندارم. واقعیت این بود که قبل از بازی‌های داخل سالن آسیا تیم بسیار مشکل داشت و خانم مظفر نیز بسیار دیر به تیم ملحق شد. اما بعد از ترکمنستان زمان بیشتری در اختیار داشتیم و با آمادگی کامل در رقابت های قهرمانی آسیا تایلند حضور پیدا کردیم.

٭ مدال قهرمانی آسیا مالزی، بسیار دلچسب بود
مدال طلایی که سال ۲۰۱۵ در مالزی کسب و برای نخستین بار قهرمان شدیم بسیار دلچسب بود. صانعی در کنار ما بود و روز فینال در رختکن به ما گفت:«شاید الان شما بگویید که در فینال حضور دارید و مقام اول و یا دوم را کسب خواهید کرد اما این را بدانید که فرق بین مقام اول و دوم بسیار زیاد است و سالهای بعد تفاوت آن را خواهید فهمید.» همین اتفاق برای ما رخ داد زمانی که مقام دومی را در بازی‌های آسیایی اینچئون کسب کردیم هیچ انعکاسی پیدا نکرد اما زمانی که در مالزی عنوان قهرمانی را کسب کردیم و به ایران بازگشتیم (نه به اندازه تایلند) اما استقبال خوبی از ما صورت گرفت.

٭ فکر می کردم نگاه ها ویژه تر شود اما نشد!
پس از قهرمانی تیم ملی در سال ۲۰۱۵ فکر می کردم اسپانسرهای بیشتری جذب تیم های باشگاهی فوتسال بانوان شوند و مبلغ قراردادها افزایش یابد اما هیچ یک از این ها اتفاق نیفتاد. فکرمی کردم نگاه‌ها بسیار ویژه تر شود اما نشد! در حال حاضر امید بیشتری دارم چرا که نسبت به گذشته استقبال بسیار بیشتری را از سوی مردم و رسانه شاهد هستیم، امیدوارم اتفاقهای خوبی در این زمینه رخ دهد.

٭ تنها سه تیم قرار داد مالی دارند و سایر تیم ها صلواتی بازی می کنند
فصل گذشته نخستین سالی بود که سه تیم درکورس قهرمانی قرار داشتند. همیشه رقابت بین تیمهای دانشگاه آزاد وملی حفاری بود اما فصل گذشته تیم پالایش نفت آبادان نیز به جمع مدعیان پیوست. نکته دیگر اینکه تمام ملی‌پوشان بین این سه تیم تقسیم شده بودند. درگذشته بازیِ رودررو بینِ دو تیم دانشگاه آزاد و ملی حفاری تکلیف قهرمان را مشخص می‌کرد اما فصل گذشته تا روز آخرتکلیف قهرمان مشخص نبود. ۶-۷ تیم بالای جدول بسیار خوب بودند و مانند گذشته نتیجه ۲۰ بر هیچ را نداشتیم (به غیر از یک بار در مقابل تیم زنجان). اما همچنان از نظر اسپانسر مشکل داریم و تنها همین سه تیم قراردادهای مالی دارند و سایر تیم‌ها صلواتی بازی می‌کنند.

* نبود مربیِ دروازه‌بانان معضل بزرگی بود
نبود مربی دروازه‌بانان یک معضل بزرگ بود که همیشه گله مند بودم. حدود ۱۵ سال است که در پست گلری مشغول هستم اما نه در سطح باشگاهی و در سطح ملی مربی دروازه‌بان‌ها نداشتیم. شاید باور نکنید که ما فقط خود را گرم و بازی می کردیم، در همین حد! اما حدود دو سال است که فراشی در کنار تیم ملی حضور دارد و تاثیر حضورش را حس کردیم.

٭ سال ۲۰۱۵ در مجموع ۲۵ میلیون پاداش گرفتیم
در سال ۲۰۱۵ فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش هر یک ۱۰ سکه به عنوان پاداش به ما دادند، ‏ در کنار آن نیز برخی از سازمان ها یک سکه هدیه دادند که در مجموع ۲۵ میلیون تومان پاداش گرفتیم.

٭ تا عرق کارگر خشک نشده حقوقش را بدهید
دیدار با وزیر ورزش صددرصد است. در حال حاضر هیچ خبری از پاداش ها نداریم فقط پس از قهرمانی هزار دلار به ما داده شد. تاج در صحبت هایش اشاره کرد همان پاداشی که به تیم مردان تعلق گرفته است به ما نیز تعلق خواهد گرفت. دقیق نمی‌دانم که پاداش مردان چقدر بوده است. به قول فرشته کریمی که همیشه به نقل از امام علی می گوید:" تا عرق کارگر خشک نشده است حقوقش را پرداخت کنید" (با خنده).

٭ گلرها قشر زحمت کشی هستند
آقای فراشی همیشه می گفت گلرها قشر زحمتکش هستند. سال ۲۰۱۵ زمانی که قهرمان شدیم بغض کردم و خیلی ناراحت شدم. بهترین بازیکن، خانم گل و تیم اخلاق را معرفی کردند اما در پست مهمی مانند گلری هیچ تقدیری بعمل نیامد. این یک ضعف از طرف AFC است چون در همه جای دنیا انتخاب برترین گلر را دارند. در سال ۲۰۱۸ می دانستم که باز هم از گلر ها تقدیر نمی شود چرا که تیم مردان پیش از ما اعزام شده بودند و چنین تقدیری به عمل نیامد. در آنجا نیز آقای فراشی به من گفت تو برای خودت زحمت میکشی و چنین تقدیری صورت نخواهد گرفت، من این را می‌دانستم اما ناراحت بودم. پس از قهرمانی کامنت های بسیار خوبی از سمت مربیان و بازیکنان گرفتم و همین برایم ارزشمند بود. به مظفر گفتم همین که شما از عملکرد من رضایت دارید برایم یک دنیا می ارزد. در زمان بازگشت نیز حس بسیار خوبی از سمت مردم دریافت کردم، مهم قهرمانی تیم ملی بود که کسب شد.

* سال ۲۰۱۵ دلم در فوتسال شکست
سال ۲۰۱۵ جایی بود که دلم بسیار شکست، نخستین سالی بود که قهرمان شدیم و برترین بازیکن ها را می خواندند و من منتظر بودم تا نامم را بخوانند اما خبری از برترین گلر نبود، آنجا بغض به معنای واقعی را درک کردم.

٭ عابدزاده، بوفون، تیاگو، صمیمی و محمدی الگوهایم هستند
به دلیل اینکه انعکاس فوتبال بیشتراست همیشه الگوهای من فوتبالی بودند. به غیر ازاحمدرضا عابدزاده، بوفون یکی ازالگوهای ورزشی ام بوده است، بازیکنی که در این سطح تا سن ۴۰ سالگی آنهم در کشوری مانند ایتالیا که هزاران بازیکن وجود دارد بتواند این چنین خوب بازی کند بسیاربرایم ارزشمند است. صمیمی، محمدی و تیاگو گلر فوتسال برزیل نیز از الگو های من هستند.

٭ نمی دانم لقب عقاب آسیا از کجا آمد
 نمی دانم لقب عقاب آسیا از کجا آمد، اگر پیدا کردید به من نیز بگویید(با خنده). سال ۲۰۱۵ که قهرمان شدیم و بازگشتیم این لقب به من داده شد و بازیکنان مرا عقاب صدا کردند. اینطور که بگوید همه مردم مرا عقاب صدا کنند خیر اینطور نبود. اصلا فکر نمی‌کردم که چنین اتفاقی رخ دهد، کسی که در کودکی الگوی من بود در بزرگسالی با او مقایسه می شوم و لقب او را به من می دهند. رویای کودکی ام در بزرگسالی تحقق یافته است. در شمال خیلی گذری عابدزاده را دیدم البته او مرا نمی‌شناخت فقط در حد سلام و علیک بود و اینکه توانستم با او یک عکس یادگاری بیاندازم.

٭ امیدوارم روزی مانند مردان بازی هایمان پوشش داده شود
چون بازی‌های ما انعکاس ندارد مردم خیلی ما را نمی شناسند. تنها فضای مجازی بود که بازی هایمان را انعکاس داد و همه کسانی که در فضای مجازی بودن ما را می‌شناسند. از سازمان صدا و سیما که می آمدم چند خانوم مرا دیدند، بغل کردند و گفتند برنامه خندوانه را تماشا کردند و پا به پای ما اشک ریختند. دریافت چنین حس های خوبی از سمت مردم برای ما ارزشمند است، امیدوارم روزی بازی‌های ما مانند آقایان پخش شود و بازیکنان دیده شوند. با توجه به فضای مجازی کلیپ بازی هایمان پخش می شود تا بیشتر شناخته می شویم. در ۱۰ سال گذشته شاید اصلا نمی دانستند بانوان فوتبال بازی می کنند و مطمئن هستم شرایط برای نسل های آینده بهتر خواهد شد.

* انعکاس رشته های توپی بیش تر است
ما بانوانی داریم که در سطح جهانی بهترین مقام را کسب می‌کنند اما انعکاس رشته توپی بیشتر است. آنها حق دارند که ناراحت شوند و گله کنند. شاید به این خاطر است که رشته فوتبال جزو پرطرفدارترین رشته های دنیا است و به این دلیل است که بیش تر مورد توجه رسانه و مردم قرار می گیرد.

٭ فوتسال متعلق به خانواده فوتسال نیست
در حال حاضر فوتسال متعلق به خانواده فوتسالیست نیست. مهناز افشار آخرین هنرمندی بود که در بازی با اوکراین درسالن حاضر شد، همین حضور باعث شد که مردم به سمت سالن ها بیایند. به جرات می‌توانم بگویم شاید نصف بیشتر تماشاگران به خاطرحضور مهناز افشار در سالن حاضر بودند چرا که مردم ما را نمی شناسند.این را به فال نیک می گیرم چرا که کم کم این حضورها تبدیل به شناخت می‌شود و فوتسال می‌تواند به جایگاه اصلی خود دست یابد.

* حمیده عباسعلی و سپیده توکلی از دوستانم هستند
با عباسعلی و توکلی در ارتباط هستم. تا به حال نشده است که به تماشای مسابقات بانوان بروم اما خیلی دوست دارم که این اتفاق بیافتد. همیشه به حمیده می‌گفتم که بعد از بازگشت از مسابقات یک دورهمیِ داشته باشیم. در این چند وقت انقدر درگیر بودیم که هنوز فرصت نشده است. خیلی خوب است که ورزشکاران از یکدیگر حمایت کنند.

٭ دوست دارم مقابل بازیکنان برزیل قرار گیرم
تمایل دارم مقابل تیم ملی برزیل قرار بگیرم. برزیل تیم بسیار قدرتمندی است که همیشه مقابل این تیم ۶ بر صفر و ۶ بر ۱ نتیجه را وگذار کردیم. دوست دارم مقابل بازیکنان برزیل بازی کنم.

* گل قشنگ را باید از فهیمه زارعی خورد
اگر میخواهی گل قشنگ بخوری باید از فهیمه زارعی بخوری(با خنیده). زارعی بازیکن بسیار تکنیکی است، شاید باور نکنید اما سرتمرین فهیمه زارعی حدود یک متر پرید و یک بر گردون بسیار زیبا را به ثمر رساند اما چون رسانه ای نیست جایی دیده نمی‌شود و تنها چند نفر از بازیکنان دیده می‌شوند. به نظر من هر یک از بازیکنان تک ستاره هستند و اگر رسانه حمایت کنند آنها نیز دیده می‌شوند. با فهیمه زارعی سه سال در ملی‌حفاری اهواز هم تیمی بودم، در این مدت متوجه شدم که اگر اراده کند می تواند نتیجه بازی را تغییر دهد. حضورچنین بازیکنی درهر تیمی موثر است، اگر بازی گره بخورد بازیکنی مانند زارعی است که می تواند گره را برایت باز کند.

٭ فوتبال داخل را دنبال نمی کنم
درگذشته بسیار بازی‌های لیگ را دنبال می‌کردم اما چند سالی است که دیگر دنبال نمی‌کنم و بیشتر تمایل به تماشای لیگ اروپا دارم. جام باشگاه اروپا و لیگ انگلیس را که تماشا می کنم اصلا قابل مقایسه با لیگ داخل نیست.

٭ ما در آسیا خانومی کردیم
تیتر روزنامه را ندیدم اما یکی از هنرپیشه ها واکنش نشان داد و گفت:" اینها خانمی کردند نه آقایی! بازی هایشان را انعکاس نمی دهید و هنوز هم آنها را زیر سلطه مردان قرار می دهید". نمی توانم بگویم ما الگوی آنها هستیم اما هر یک از ملی پوشان تک ستاره هستند و نمی توانیم به سارا شیر بیگی بجای خانم گل بگوییم اقای گل!

٭ پیشنهادی برای لژیونر شدن نداشتم
تا به حال پیشنهادی برای لژیونر شدن نداشتم چرا که لیگ فوتسال خیلی شناخته شده نیست و تنها لیگ معتبر لیگ اسپانیا است که بازیکنان را از سایر کشورها جذب می کند.

٭ بازی در مالدیو در شان بازیکنان ایرانی نیست
پیشنهادی هایی از مالدیو بوده است اما خانم مظفر معتقد است بازی در مالدیو در شان بازیکنان ایرانی نیست، همچنین مبلغ قراردادهایشان بسیار پایین است.دوست دارم در لیگ روسیه و اسپانیا بازی کنم. لژیونرشدن به هر قیمتی را نمی‌پذیریم. در حال حاضر لیگ ایران در آسیا یکی از بهترین لیگ ها است. در آسیا ما حرف نخست را می زنیم حتی ژاپن و تایلند لیگ معتبری ندارند.

٭ به پشتوانه سازی نیاز داریم/ فاتحه فوتسال خوانده است
خانم مظفر یکی از دو مدرس خانم در ‏AFC و فیفا است در کنار او نیز از حضور اساتیدی مانند صانعی استفاده می کنیم که نیاز به مربی خارجی نداریم. در حال حاضر ما نیاز به پشتوانه سازی داریم. به تازگی تیم ملی زیر ۱۷ سال را تشکیل داده ایم. شاکله اصلی تیم ملی بازیکنانی هستند که ده سال گذشته نیز در تیم ملی بودند و این نشان می‌دهد که ما نتوانستیم بازیکن خوبی را به تیم ملی خوب تزریق کنیم. اگر این‌گونه پیشروی کنیم زمانی که این نسل کنار برود همانند جام جهانی ۱۹۹۸در آقایان که می گویند دیگرتکرار نمی‌شود فاتحه فوتسال نیز به نظرم خوانده است.

٭ به خاطر بازی با توپ به من «نویر» می گویند
طرفدار تیم ملی آلمان و بایر مونیخ هستم، رئال مادرید بسیار شانس آورد که بایرن را شکست داد(با خنده). نسیمه غلامی به خاطر بازی با توپ به من می گوید شبیه نویر هستم ولی من به دلیل استایل، تیپ، شخصیت و سایر فاکتورهایی که بوفون همگی را دارد به او علاقه دارم.

* نمی دانم پس از فوتسال منبع درآمدم چه خواهد بود!
تنها به دلیل عشق و علاقه فوتسال را ادامه می دهم و نمی دانم پس از دوران قهرمانی منبع درآمدی خواهم داشت یا خیر؟ سوالی که جوابی برای آن پیدا نکردم. پس از بازگشت از بازی های داخل سالن آسیا تنها چهار روز استراحت کردم و سپس برای حضور در تمرینات و رقابت های لیگ به آبادان بازگشتم و تا اسفند ماه در جنوب بودم. پس از پایان رقابت های لیگ نیز تا قهرمانی در خدمت تیم ملی بودم. حدود یک الی دو ماه استراحت خواهیم داشت و سپس باز تمرینات، در حقیقت فرصتی برای انجام کار دیگری نداریم. تنها منبع درآمدهایمان قراردادهای لیگ است، شاید بسیاری بگویند ۴۰ میلیون تومان مبلغ قرار داد برای شش ماه کافی است اما اینگونه نیست و این مبلغ در حقیقت برای یک سال است. قرارداد پالایش نفت آبادان بسیار خوب بود و یکی از دلایلی که من از دانشگاه جدا شدم همین بود. در هر بازی در لیگ نیز به ما پاداش تعلق می گرفت که این در هیچ تیمی وجود ندارد. آبادان یکی از تیم‌هایی بود که بسیار حرفه‌ای تیم داری کرد. در تیم ملی به تازگی از ماساژور استفاده می‌کنند اما در تیم آبادان در هفته دو بار ماساژور داشتیم، امکانات فوق العاده بود. امیدوارم این شرایط چشم نخورد چراکه در حال حاضر ۵۰% قراردادهای خود را دریافت نکردیم (با خنده).

٭ با فرشته کریمی بچه محل هستیم
با فرشته کریمی بچه محل هستیم و سالهای بسیاری است که در کنار یکدیگریم. من و فرشته برای تمرینات دانشگاه آزاد یک ماشین می‌بردیم تا هزینه کمتر شود و یک بار بنزین بزنیم. درهفته هماهنگ می‌کردیم یک روز من ماشین می‌آوردم و یک روز فرشته ماشین می آورد. خانواده فرشته مانند خانواده من است. زمانیکه در تایلند فرشته تندیس بهترین بازیکن را دریافت کرد به پشتم زد و گفت این تندیس را به تو تقدیم می کنم.

٭ مظفر گفت با تجربه ها باید به کمک تیم ملی بیایند
پیش از اعزام به مسابقات قهرمانی آسیا، خانم مظفر گفت:"امسال سالی است که با تجربه ها باید به کمک تیم ملی بیایند". در روز فینال یادِ جمله مظفر افتادم و با خود گفتم باید از تمام تجربه هایم در دیدارهای دوستانه و سایر مسابقات استفاده کنم. برای تکرار قهرمانی به تایلند رفته بودیم، در نیمه نخستِ بازی فینال فکر نمی‌کردیم ژاپن این همه فشار به تیم وارد کند، یادم نمی‌رود در زمانِ استراحت به بچه ها گفتم تورو خدا به خودتون بیایید ما آمدیم که قهرمان شویم.

٭ بسیاری از بازیکنان کمک خرج خانواده هستند
از مسئولان درخواست زیاد داریم. قهرمانی ما با پول قابل مقایسه نیست اما امیدوارم تقدیرخوبی صورت بگیرد چون بسیاری از بازیکنان کمک خرج خانواده هستند. پس از بازی فینال و قهرمانی اصلا یادم نمی‌رود که فهیمه زارعی با چه ذوقی از ته دل می گفت:" می خواهم مدالم را به پدرم بدهم و می‌دانم کلی کیف خواهد کرد". امیدوارم قدر و ارزش ما به معنای واقعی دانسته شود.

٭ پوشش خبرهای ما حق مسلم ماست
انتظار داریم خبرنگاران اجازه حضور در بازی‌هایمان را داشته باشند. این حق مسلم ماست که رشته ما انعکاس داده شود و مردم ببینند و ما دیده شویم. می خواهم از این به بعد نگاه ویژه‌تری شود، تکرار قهرمانی کار آسانی نیست. سالی که در مالزی قهرمان شدیم و درترکمنستان عنوان سومی را کسب کردیم خیلی ها گفتند این تیم شانسی قهرمان شد. امیدوارم آنقدر حمایت شویم که این تیم بتواند بر سکوی جهانی قرار گیرد. جام جهانی به صورت رسمی برگزار نمی شود اما قرار است این اتفاق رخ دهد.

* اهل سینما هستی؟
- هر زمان که فرصت کنم به سینما می روم. آخرین فیلمی که تماشا کردم فیلم لونه زنبور بود که به همراه تیم ملی رفتم.

* با اهالی سینما در ارتباط هستی؟
- خیر.

* روزی که به ایران رسیدی انتظار داشتی کسی را ببینی که نبود؟
- بله، انتظار داشتم اما نبود.

* آیا وزیر ورزش تو را می شناسد؟
وزیر قبلی که می شناخت اما وزیر جدید را نمی دانم با خنده.

٭ با تشکر از حضورتان در خبرگزاری مهر آیا حرف ناگفته ای مانده است؟
از فدراسیون فوتبال تشکر می کنم که نسبت به سالهای گذشته حمایت ویژه تری از تیم ملی فوتسال بانوان به عمل آورد و بازی های دوستانه خوبی تدارک دید. از کادر فنی بسیار خوبمان که خانم شهرزاد مظفر در راس آن قرار داشت، رزجدیدی زاده، ایزدمهر، اسلامیان، فراشی و صانعی بسیار تشکر می کنم. همچنین از کاکاوند . راز موفقیت تیم ما همدلی بود و بازیکنانی که حتی یک دقیقه برای تیم ملی بازی نکردند اما دلشان با تیم بود. طاهره مهدی پور و لیلا خدابنده لو هم پستی های من بودند اما بسیار برای من انرژی مثبت فرستادند. از صوفی زاده نایب رئیس فدراسیون، حکاک زاده پزشک تیم و نشاط فیزیوتراپ تیم و سایر عزیزانی که در کنار تیم بودند نیز تشکر می کنم.
---------------------------------
گفتگو: ساناز سلیمان آبادی

کد خبر 4301922

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha