چهارمین مرحله طرح آمارگیری مسکن در قرچک و ورامین اجرا می شود

ورامین- رئیس بنیاد مسکن ورامین و قرچک گفت: هم‌زمان با سراسر کشور چهارمین مرحله طرح آمارگیری مسکن شهرستان های قرچک و ورامین به مدت یک ماه اجرا می شود.

عباس علیخانیان، در گفت‌وگو با خبرنگار مهر،  در خصوص طرح آمارگیری مسکن در این ۲ شهرستان ورامین و قرچک اظهار داشت: هم‌زمان با سراسر کشور چهارمین مرحله طرح آمارگیری مسکن شهرستان های قرچک و ورامین هم در ۲۳ روستای این ۲ شهرستان در قالب ۱۸۷ روستای منتخب در ۱۶ شهرستان استان تهران از ۲۱ مهر امسال به مدت یک ماه اجرا می شود.

رئیس بنیاد مسکن شهرستان ورامین و قرچک در توضیح این طرح بیان کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به منظور برنامه‌ریزی امور مربوط به مســکن روســتایی، نیازمند آمار و اطلاعات دقیق، جامع و به‌هنگام در رابطه با ویژگی‌های خاص مسکن روستایی و برخی ویژگی‌های اقتصادی و اجتماعی مرتبط با سکونت آبادی‌های کشور است.

علیخانیان در ادامه بیان داشت: با توجه به فقدان آمار تخصصی و رسمی در حوزه مسکن روستایی در کشور، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در سال ۱۳۸۲ اقدام به تعریف و اجرای طرحی با عنوان «طرح آمارگیری از ویژگی‌های مسکن روستایی» نمود و با هدف به‌روزرسانی، تکرار آن را در فواصل زمانی ۵ ساله در دستور کار خود قرار داده است که تاکنون این طرح طی سه مرحله در کشور اجرا شده است.

وی با بیان اینکه احصای آمار و اطلاعات در جریان این طرح ،به عنوان پایه و اساس برنامه‌ریزی بنیاد مسکن، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است پیش بینی کرد که اجرای این آمارگیری با مشارکت و همراهی بالای روستاییان عزیز همراه شود.

رئیس بنیاد مسکن شهرستان ورامین و قرچک کسب اطلاعات تخصصی از ویژگی های مسکن روستایی، شناخت بهتر و بیشتر از خصوصیت‌های فنی و مهندسی، معماری ابنیه‌ها و همچنین احصای اطلاعات جامع و کامل دراین‌باره را از جمله اهداف مهم اجرای این طرح خواند.

علیخانیان گفت: تمامی آبادی‌های دارای سکنه (دائمی یا موسمی) دارای ۲۰ واحد مسکونی یا بیش‌تر در سال ۱۳۹۷جامعه‌ی آمارگیری این طرح را بر اساس چهارچوب سرشــماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵ تشکیل می‌دهند و از میان این آبادی‌ها، ۸۵۳۹ آبادی در کل کشور و ۲۲۹۳۲۸ واحد مسکونی به عنوان نمونه طرح انتخاب شــده است.در این آمارگیری، اطلاعات واحد مسکونی از طریق مصاحبه‌ی مستقیم با خانوار ســاکن در واحد مسکونی و تکمیل پرسشنامه طرح و اطلاعات آبادی از طریق صحبت بــا آگاهان محلی در آبادی و تکمیل پرسشنامه آبادی جمع‌آوری می‌شود.

مدیر بنیاد مسکن شهرستان‌های ورامین و قرچک در پایان افزود : ۴ روستا از بخش مرکزی ورامین، ۹ روستا از بخش جوادآباد و ۸ روستا در بخش مرکزی قرچک ، روستاهای هدف این طرح آمارگیری در این ۲ شهرستان است.


 

کد خبر 4427924

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 2 =