۱۱هزار کلاس درس آذربایجان غربی نیازمند بازسازی است

ارومیه – مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: در حال حاضر ۱۱ هزار کلاس درس در استان نیازمند تخریب، بازسازی و مقاوم سازی است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آموزش و پرورش آذربایجان غربی، ابراهیم محمدی در جلسه شورای اداری تکاب اظهارداشت: در مجموع ۲۴ هزار و ۸۰۰ کلاس دایر در سراسر استان داریم که ۱۱ هزار کلاس نیازمند تخریب و بازسازی و مقام سازی است.

وی ادامه داد: در راستای سیاستهای دولت و وزارت آموزش و پرورش، همواره در استان آذربایجان غربی نیز نگاه توسعه گرایانه و متعادل به مناطق ۲۴ گانه آموزشی استان وجود دارد.

محمدی افزود: استان آذربایجان غربی در کنار سیستان، هرمزگان و کرمان جزء چهار استان لازم التوجه کشور در شاخصهای فضا و تجهیزات آموزشی، نیروی انسانی و پوشش تحصیلی می باشد.

وی خاطر نشان کرد: در این راستا اقدامات خوبی از سوی وزارت آموزش و پرروش و معاونت توسعه روستایی مناطق محروم ریاست جمهوری صورت گرفته است و امیدواریم این روند ادامه داشته باشد.

محمدی با بیان اینکه خوشبختانه توسعه آموزش و پرورش در شهرستان تکاب چشمگیر بوده است افزود: از نظر نیروی انسانی کمترین چالش را در شهرستان تکاب شاهد هستیم.

مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: میزان حق التدیس در این شهرستان کمتر از ۳۰۰ ساعت و به تعداد ۱۲ نفر می باشد.

محمدی خاطرنشان کرد: نسبت دانش آموز به معلم در شهرستان تکاب ۱۷.۳ می باشد در حالی که میانگین استان ۲۳.۷ است.

وی یادآور شد: در راستای سیاستهای دولت و وزارت آموزش و پرورش، همواره در استان آذربایجان غربی نیز نگاه توسعه گرایانه و متعادل به مناطق ۲۴ گانه آموزشی استان وجود دارد.

محمدی گفت: سرانه فضای آموزشی شهرستان تکاب ۵.۴۶ مترمربع می باشد و جزو چهار شهرستانی است که نسبت به میانگین استانی وضعیت مطلوبی دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی اضافه کرد: پوشش تحصیلی دوره متوسطه دوم در شهرستان تکاب ۷۴.۵ درصد می باشد که نسبت به میانگین کشوری پایین بوده و نیازمند ایجاد فضای آموزشی در مناطق محروم و روستایی است.

وی گفت: در مجموع ۲۴ هزار و ۸۰۰ کلاس دایر در سراسر استان داریم که ۱۱ هزار کلاس نیازمند تخریب و بازسازی و مقام سازی است.

کد خبر 4463166

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 6 =