رحمانی فضلی: ویزا در ایام اربعین باید برداشته شود

عضو هیئت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس به تشریح راهکارهای وزیر کشور برای حل مشکلات راهپیمایی اربعین در جلسه عصر امروز این کمیسیون پرداخت.

فاطمه ذوالقدر در گفتگو با خبرنگار مهر درباره جلسه عصر امروز کمیسیون فرهنگی اظهار داشت: در جلسه امروز رستم وندی معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر کشور، گزارشی درباره آسیب های اجتماعی ارائه کرد.

وی با اشاره به کاهش میزان طلاق طبق گزارش ارائه شده، ادامه داد: البته میزان سرقت طبق آمارهای ارائه شده به علت مشکلات اقتصادی افزایش یافته است اما میزان خودکشی، نزاع و درگیری به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون فرهنگی تصریح کرد: وزارت کشور اقداماتی را برای حل آسیب های اجتماعی انجام داده است از جمله آن که طرح دفاتر تسهیل گری را در حاشیه شهرها ایجاد کرده است که این دفاتر، مسائل فرهنگی و اجتماعی مناطق را باید حل و فصل کنند و آموزش های شهروندی را به مردم حاشیه شهر ارائه دهند.

ذوالقدر با اشاره به گزارش رحمانی فضلی درباره مراسم پیاده روی اربعین گفت: حدود ۱۶۰ هزار زائر از کشورهای مختلف برای شرکت در راهپیمایی اربعین از خاک ایران وارد عراق شدند که به نسبت سال گذشته ۴۶ درصد افزایش یافته است.

وی افزود: طبق گزارش وزیر کشور زائران ایرانی مشکل خاصی در سفر به کربلا نداشتند و صرفاً مشکل اصلی آنان بحث ارز بود که این مسئله هم از قبل قابل پیش بینی و کنترل نبود.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون فرهنگی با اشاره به راهکارهای وزیر کشور در جلسه امروز برای حل مشکلات پیاده روی اربعین، اظهار داشت: وی پیشنهاد کرد که در وهله اول با مقامات عراق، گفتگوهایی صورت گیرد تا ویزا برای راهپیمایی اربعین برداشته شود.

ذوالقدر با اشاره به اینکه وزیر کشور پیشنهاد دیگری مطرح کرد مبنی بر اینکه تعداد مرزهای خروجی اضافه شود، خاطرنشان کرد: همچنین یکی دیگر از راهکارهای رحمانی فضلی آن بود که مسیر مهران تا نجف را چهار بانده کنیم.

کد خبر 4469827

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 1 =