ثبت ۲۲ میلیون و ۸۳۴ هزار تردد در محورهای مواصلاتی قزوین

قزوین- مدیر کل راهداری وحمل و نقل جاده ای استان قزوین گفت: در آبان ماه سال جاری، تردد تعداد ۲۲ میلیون و ۸۳۴ هزار و ۱۵۹ وسیله نقلیه در محورهای مواصلاتی استان قزوین به ثبت رسید.

افشین پیرنون در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بر اساس اطلاعات دریافتی از ۵۹  سامانه تردد شمار برخط در محورهای مواصلاتی استان قزوین، آمار کل تردد ثبت شده در آبان ماه سال جاری ۲۲ میلیون و ۸۳۴ هزار ۱۵۹ وسیله نقلیه بوده که آمار کل تردد ثبت شده در آزاد راهها ۱۸ میلیون و ۲۷۸ هزار و ۱۳۳ تردد معادل ۸۰.۰۵ درصد کل تردد استان  بوده است.

وی افزود: بیشترین میزان ترافیک در آبان ماه سال جاری مربوط به ۱۸آبان ماه سال جاری بوده است در این روز آزاد راه قزوین – کرج «رفت و برگشت» با ثبت تردد ۱۴۷ هزار و ۴۱۲ وسیله نقلیه بیشترین تردد را به خود اختصاص داده است.

پیرنون بیان کرد: از مجموع کل تردد شمارش شده استان، ۲ میلیون و ۵۳۱ هزار و ۷۳۶ تردد  معادل ۱۱.۰۹ درصد سهم وسایل نقلیه سنگین بوده است. محور ساوه – بوئین زهرا و بالعکس  با ۱۰۶ هزار و ۱۰۱ وسیله «معادل ۴۴ درصد»، بیشترین سهم درصد تردد وسایل نقلیه سنگین را به خود اختصاص داده است.

وی تصریح کرد: متوسط نرخ جریان ترافیک «تعداد کل خودروهایی که در یک ساعت از یک مقطع عبور می کنند» در سطح کل راههای مواصلاتی استان معادل ۵۳۸ وسیله نقلیه در ساعت بوده است. بیشترین متوسط نرخ جریان ترافیک  در آبان ماه،   مربوط به آزاد راه  قزوین- کرج  با  ۲ هزار و ۲۲۶ وسیله نقلیه در ساعت بوده است.

پیرنون متوسط سرعت تردد در آزاد راهها را ۸۳.۱ و متوسط سرعت در سایر محورهای استان را ۷۰.۳ کیلومتر در ساعت عنوان کرد و گفت: بیشترین متوسط سرعت در این مدت۹۸.۴ کیلومتر درساعت مربوط به آزادراه قزوین - کرج بوده است.

در ماه گذشته تعداد ۵۹۶ هزار و ۶۵۰ خودرو معادل ۲.۳ درصد از کل تردد در محورهای مواصلاتی استان دارای تخلف سرعت بوده و ۲۰.۳درصد وسایل نقلیه، فاصله طولی مجاز بین دوخودرو را رعایت نکرده اند.   بیشترین تخلف عدم رعایت فاصله طولی مربوط به آزاد راه قزوین - کرج با ۶۱۷ هزار و ۸۹۳ وسیله نقلیه «معادل ۳۹.۳ درصد» بوده است.

کد خبر 4473330

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =