اهدای دو دستگاه دیالیز به بخش اورژانس بیمارستان شهید رجایی فریدن

اصفهان - در بازدید معاون درمان وزارت بهداشت و همراهان از مراکز سلامت غرب اصفهان، وعده اهدای دو دستگاه دیالیز از سوی مجمع خیران سلامت کشور به بخش دیالیز بیمارستان شهید رجایی فریدن داده شد.

به گزارش خبرنگار مهر، معاون درمان وزارت بهداشت به همراه اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس عصر پنج شنبه از مرکز جامع خدمات سلامت رزوه بازدید کردند.

عضو شورای شهر رزوه تبدیل مرکز جامع خدمات سلامت رزوه به یک مرکز شبانه روزی و ساخت پایگاه اورژانس ۱۱۵ را دو درخواست مردم این شهر از وزارت بهداشت عنوان کرد و اظهار داشت: نبود پزشک بعد از ساعت سه بعداز ظهر مهمترین مشکل پیش روی ماست.

وی بیان داشت: جمعیت شهر رزوه ۱۴ تا ۱۵ هزار نفر است که تنها یک پزشک خانواده برای ویزیت حضور دارد و یک پزشک هم در روستا مستقر است. 

وی با بیان اینکه اورژانس امداد جاده ای نداریم، اعلام کرد: در همین راستا شاهد مرگ و میر بسیاری از همشهریان در مسیر جاده هستیم.

حمایت مالی مجمع خیران سلامت کشور در ساخت پایگاه اورژانس ۱۱۵ رزوه

همچنین در این بازدید رئیس مجمع خیران سلامت کشور وعده حمایت مالی ۵۰ درصدی را از  ساخت پایگاه اورژانس ۱۱۵ رزوه را داد.

شهریاری در حالی وعده پرداخت ۵۰ درصد از هزینه ساخت پایگاه اورژانس ۱۱۵ رزوه داد که خیران رزوه نیز ۵۰ درصد منابع مالی ساخت پایگاه را تقبل کنند.

وی گفت: در صورت اتمام ساخت و افتتاح پایگاه اورژانس ۱۱۵ رزوه در خردادماه سال آینده ما پشتیبان مالی نیز خواهیم شد.

اهدای دو دستگاه دیالیز به بخش اورژانس بیمارستان شهید رجایی فریدن

در  بازدید معاون درمان وزارت بهداشت به همراه اعضای کمیسیون بهداشت از وضعیت مراکز سلامت غرب اصفهان، همچنین وعده اهدای دو دستگاه دیالیز از سوی مجمع خیران سلامت کشور به بخش دیالیز بیمارستان شهید رجایی فریدن داده شد.

در حال حاضر بخش دیالیز بیمارستان شهید رجایی فریدن دارای هفت تخت بستری و هفت دستگاه دیالیز است که جوابگوی تعداد بیماران مورد نیاز نیست و در همین راستا مجمع خیران سلامت کشور وعده اهدای دو دستگاه دیالیز را به این بیمارستان اهداء کرد.

کد خبر 4478064

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =