تعدد قوانین و اجرایی نشدن آنها مهمترین مشکل تولید و صنعت است

قزوین-نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی گفت:تعدد قوانین و اجرا نشدن برخی مانند بخشودگی سود و جرایم و معافیت مالیاتی شهرک‌های صنعتی در شعاع ۱۲۰ کیلومتری و بهبود کسب وکار از مشکلات تولید است.

به گزارش خبرنگار مهر، کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید پنجشنبه شب با حضور بابک دین پرست معاون امور اقتصادی و توسعه وزارت کشور، عبدالمحمد زاهدی استاندار، داود محمدی و سیده حمیده زراّبادی نمایندگان قزوین در مجلس شورای اسلامی، منوچهر حبیبی معاون اقتصادی استانداری، مدیران دستگاه‌های اجرایی در استانداری قزوین برگزار شد.

سیده حمیده زرآبادی در این جلسه گفت: قوانین باید اصلاح شود تا بتوانیم از چالش‌های اقتصادی عبور کنیم و در این میان آماده دریافت دیدگاه‌های بخش خصوصی و صنعتگران برای اصلاح مقررات هستیم.

نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تعداد قوانین در کشور بسیار زیاد است اما چون اجرا نمی‌شود مشکلات باقی است.

وی یادآور شد: برخی قوانین از جمله قانون بهبود فضای کسب و کار، شفافیت اداری، الکترونیکی شدن فرآیند صدور مجوزها و تکالیف قانونی هنوز اجرایی نشده است.

زرآبادی گفت: باید عدالت بین منطقه‌ای رخ دهد و به ظرفیت‌های منطقه اتکا شود تا درآمدها بالا برود.

وی نیز از تعدد جلسات مربوط به مسائل اقتصادی انتقاد کرد و اظهار داشت: تعدد جلسات موجب شده به مسائل مهم توجه نشود و چون میزان ارزیابی‌ها به تعداد جلسات و پرداخت تسهیلات است شاهد جلسات بی نتیجه متعدد هستیم در حالی که باید دنبال خروجی کار و نتیجه باشیم.

زرآبادی بیان کرد: قانون بخشودگی سود و جرایم و استمهال بانک‌ها، معافیت مالیاتی شهرک‌های صنعتی واقع شده در شعاع ۱۲۰ کیلومتری پایتخت از دیگر مواردی است که هنوز اجرایی نشده است.

وی بیان کرد: بیش از سه سال است این قانون اجرا نشده و صنعتگران استان را دچار چالش کرده و معلوم نیست چه زمانی باید آن را محقق شده ببینیم.

زرآبادی گفت: بسیاری از واحدهایی که در شهرک‌های صنعتی استان مستقر شده‌اند از سال‌ها قبل برای برخورداری از معافیت مالیاتی وارد استان شدند و امروز منطقی نیست تبعیض قائل شده و آنها راز حق قانونی خود محروم کنیم.

وی اظهار داشت: اگر سفر معاون اقتصادی وزیر کشور فقط اجرای این قانون را بدنبال داشته باشد برای صنعتگران استان خبر خوشی است.

کد خبر 4612823

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 17 =