ایجاد شعبه دانشگاه علوم پزشکی ایران در شهر بصره

هیئت امنای دانشگاه علوم پزشکی ایران با پیشنهاد ایجاد شعبه این دانشگاه در شهر بصره کشور عراق موافقت کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه علوم پزشکی ایران، جلسه فوق العاده هیئت امنای دانشگاه علوم پزشکی ایران با حضور دکتر محسن اسدی لاری مشاور وزیر بهداشت در امور بین الملل، دکتر جلیل کوهپایه زاده سرپرست دانشگاه، معاونین و سایر اعضا در سالن شورا برگزار شد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: این جلسه با هدف ارائه سیاست‌های دانشگاه، برنامه‌های عملیاتی و استراتژیک دانشگاه در سال ۹۷ برگزار شده است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به بودجه دانشگاه در سال ۹۷، پنج سیاست کلی را برای دانشگاه مطرح کرد و افزود: بهره وری و ایجاد بیمارستان‌های مستقل، پذیرش دانشجوی بین الملل و تأسیس دانشکده داروسازی، توسعه گردشگری سلامت، تجاری سازی محصولات دانش بنیان و گسترش نظام سلامت از مهمترین برنامه‌های دانشگاه است.

وی گزارشی از سفر نمایندگان دانشگاه علوم پزشکی ایران به کشور عراق و شهر بصره ارائه داد و بیان کرد: در راستای همکاری‌های بین المللی از سوی دانشگاه ایران اجرای طرح جامع نظام سلامت به مسئولین بهداشت و درمان بصره پیشنهاد داده شد و در این راستا تفاهمنامه های همکاری با دانشگاه‌های جامع، تکنولوژی و آزاد بصره در حوزه‌های آموزش، بهداشت درمان گردشگری سلامت، منعقد شد.

کوهپایه زاده پیشنهاد ایجاد شعبه دانشگاه علوم پزشکی ایران در شهر بصره را مطرح و تاکید کرد: به منظور توسعه همکاری‌های بین المللی باید از این فرصت پیش آمده در شهر بصره استفاده کرد.

سپس دکتر ملکی رئیس دبیرخانه هیئت امنای دانشگاه در خصوص برنامه استراتژیک و عملیاتی مشترک و اختصاصی دانشگاه توضیحات لازم را ارائه داد.

در ادامه مشاور وزیر بهداشت در امور بین الملل در مورد بین المللی سازی و گردشگری سلامت خاطرنشان کرد: با توجه به ضرورت همکاری‌های بین المللی، طرح آمایشی دانشگاه‌ها با هدف ارتقا وضعیت آنها تنظیم شده است و انتظار می‌رود دانشگاه علوم پزشکی ایران در حوزه آموزش، ارائه خدمات نظام سلامت، تبادل استاد و دانشجو، توریسم درمانی و برگزاری‌های دوره‌های تکمیلی بویژه در رشته‌های پرستاری و توانبخشی با کشورهای تعیین شده از جمله شهر بصره همکاری کنند.

در این جلسه اعضای هیئت امنا با پیشنهاد ایجاد شعبه دانشگاه علوم پزشکی ایران در شهر بصره موافقت کردند.

کد خبر 4630808

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 3 =