۶۵۰ هزار مسافر از خدمات راه‌آهن شمال شرق (۱) بهره‌مند شدند

شاهرود-مدیرکل راه‌آهن شمال شرق (۱) بابیان اینکه یک هزار و ۳۷۰رام قطار ماهانه در ایستگاه‌های تحت مدیریت اداره کل توقف کرده است، گفت: ۶۵۰هزار مسافر از خدمات ایستگاهی این ناحیه بهره‌مند شدند.

فرشاد زاد خور در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه ماهانه یک هزار و ۳۷۰ قطار مسافربری در ایستگاه‌های بین‌راهی راه‌آهن شمال شرق (۱) توقف کرده است، ابراز داشت: با این اقدام به‌صورت متوسط طی یک‌ماهه گذشته بالغ‌بر ۶۵۰ هزار مسافر از خدمات ایستگاهی و مساجد این ناحیه بهره‌مند شدند.

وی افزود: طی یک روز بیش از ۸۵ رام قطار از این اداره کل عبور می‌کنند و کار جابجایی این تعداد مسافر بر عهده راه‌آهن شمال شرق (۱) است طبق افق حوزه استحفاظی ۴۰ درصد این قطارها در زمان نماز می‌بایست برای اقامه نماز مسافران دریکی از ایستگاه‌های دارای نمازخانه و مسجد توقف کنند.

مدیرکل راه‌آهن شمال شرق (۱) بابیان اینکه در ۲۰ مسجد و نمازخانه محدوده استحفاظی این اداره کل به مسافران و نمازگزاران خدمات ایستگاهی برای اقامه نماز ارائه می‌شود، ابراز داشت: با توجه به تردد این تعداد قطار و متوسط میانگین ۵۰۰ نفر مسافر در هر قطار، مدت‌زمان ۲۵ دقیقه توقف قطار برای اقامه نماز، نیاز به ارائه خدمت‌رسانی مناسب به مسافران در این محدوده زمانی، وجود تجهیزات و امکانات کافی در ایستگاه‌ها، برنامه‌ریزی برای توقف قطارها در راستای ادای فریضه نماز حائز اهمیت است.

زاد خور در ادامه تصریح کرد: در محدوده استحفاظی راه‌آهن شمال شرق (۱) به‌طور میانگین در هرروز بیش از ۴۰ درصد قطارها برای اقامه نماز توقف می‌کنند و درنتیجه بیش از بیست هزار مسافر برای اقامه نماز به یکی از مساجد یا نمازخانه‌های موجود مراجعه دارند که این مهم گویای زحمات مرتبط برای اقامه باشکوه نماز در این حوزه استحفاظی خواهد بود.

وی افزود: تجهیز و ساخت نمازخانه‌های ایستگاه‌های مهم و بین‌راهی ازجمله برنامه‌هایی که در دستور کار راه‌آهن شمال شرق (۱) قرار دارد و می‌کوشیم تا با فراهم کردن امکانات لازم زمینه بهره‌مندی مسافران را از شرایط مطلوب فراهم کنیم.

مدیرکل راه‌آهن شمال شرق (۱) همچنین‬ بابیان اینکه طی نشستی راه‌کارهای حمل ماهیانه چهل هزار تن سیمان در بخش صادرات به‌صورت حمل‌ونقل ترکیبی ‏از‬ طریق این اداره کل مورد ارزیابی قرار گرفت، ابراز داشت: یکی از مهم‌ترین اهداف راه‌آهن جذب بار و حمل محموله‌های داخلی و صادراتی است.

زاد خور در ادامه تصریح کرد: در حال حاضر ۱۰ درصد از حمل بار کشور از طریق خطوط ریلی حمل می‌شود که باید تلاش کرد این میزان حمل بار و ‏همچنین سرعت بازرگانی افزایش یابد که البته در حال حاضر علیرغم ترافیک سنگین قطارهای مسافری در محدوده استحفاظی این اداره کل ‏توانسته‌ایم بالاترین سرعت بازرگانی در راه‌آهن کشور را کسب کنیم.

کد خبر 4650688

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =