۲۸۰ واحد مسکونی حسین آباد کالپوش میامی بازسازی می‌شود

میامی - معاون استاندار سمنان با اشاره به آسیب ۲۸۰ واحد مسکونی کالپوش بر اثر رانش زمین گفت: استانداری آماده است تا اعتبارات بازسازی این واحدها را در اختیار خود مردم قرار دهد.

منوچهر فخری در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن اشاره به مشکلات رانش زمین در حسین آباد کالپوش بیان کرد: بر حسب مشکلات اساسی منطقه، در حال حاضر با دستور استاندار سمنان رفع مشکلات در رأس تمام برنامه‌های استان قرار دارد چرا که احساس می‌شود وضعیت مردم کالپوش می‌طلبد تا تلاش مضاعفی صورت گیرد.

وی افزود: خوشبختانه آنچه باید از طرف دولت اتفاق بیفتد، رخ داده است و همه امکانات و اعتبارات مورد نیاز و همه آنچه دولت قرار بوده به مردم کمک کند، آماده است اما مشکلی که وجود دارد درباره زمین است که در این راستا نیز بنیاد مسکن متعهد شده تا مشکل آن را حل کند.

جانمایی ۲ زمین برای جابجایی روستا

معاون استاندار سمنان با بیان اینکه آماده هستیم تا اعتبارات لازم برای تغییر مکان خانه‌ها را در کالپوش به خود مردم واگذار کنیم تا هرکجا که می‌خواهند خانه خود را بسازند، گفت: یک زمین ۶۴ هکتاری جنب سد و یک زمین ۱۲ هکتاری درون روستای حسین آباد وجود دارد که می‌تواند برای انتقال خانه‌های تخریبی مورد استفاده قرار گیرد اما باید ابتدا آزمایش‌های ژئوفیزیک و جغرافیایی آن صورت گیرد که در صورت جواب قطعی، کار انتقال خانه‌ها صورت می‌گیرد.

فخری همچنین بیان کرد: در حوزه راه نیز باید گفت با توجه به بحرانی بودن وضعیت، راه و شهرسازی یک و نیم کیلومتر راه را موفق به بهسازی شده و تردد در آن صورت می‌گیرد اما این راه باید تکمیل شود.

وی درباره ارتقای زیرساخت‌های میامی نیز تاکید داشت: این شهرستان تازه تاسیس با کمبودهای قابل توجه هنوز نتوانسته شاخص‌هایی که ارتقای یک شهر و یک شهرستان نیاز دارد را به دست آورد که این امر تلاش مضاعف فرماندار، شهردار و … را می‌طلبد لذا یکی از راهکارهای ما برای رفع این مشکل استقرار کامل ادارات است همچنین ادارات کنونی هم بعضاً وضعیت خوبی ندارند.

نبود ادارات در میامی مشکل بزرگ

معاون امور عمرانی استاندار سمنان همچنین با اشاره به عدم جانمایی درست و ساختمان‌های نامناسب ادارات موجود میامی، گفت: اصلاح این موضوع ابتدا باید از خود فرمانداری آغاز شود چرا که شرایط مناسبی ندارد لذا اعتبارات لازم برای ایجاد ساختمان جدید تأمین و تا تیرماه ۹۹ ساخته و به بهره‌برداری خواهد رسید.

فخری با اشاره به مزیت‌های میامی نیز بیان کرد: خوشبختانه این شهرستان دارای سرانه ورزشی بسیار خوبی است که نشان می‌دهد هم ظرفیت ورزش در این شهرستان بالا است و هم ورزش و جوانان باید برنامه‌ریزی خوبی را برای جوانان داشته باشد.

وی اشاره‌ای نیز به پروژه تنها استخر میامی داشت و افزود: این پروژه نیز واگذار و اکثر کارهای تکمیل آن صورت گرفته است، از سوی دیگر بخش‌هایی که از پروژه باقی‌مانده به زودی اجرا خواهد شد.

ضرورت استفاده از ظرفیت زوار رضوی

معاون استاندار سمنان دیگر پروژه میامی را پروژه سوله مدیریت بحران آن ذکر کرد و گفت: این پروژه نیز در زمره مسائل مهم محسوب می‌شود اما هنوز کامل نیست و می‌بایست برای تسریع در بهره برداری از آن به شهرداری کمک کرد.

فخری گفت: استفاده از ظرفیت زوار رضوی، هدایت آنها به مناطق گردشگری، استفاده از ظرفیت‌های اقتصادی آنها و … نیز می‌تواند منجر به تولید ثروت و توسعه اقتصادی میامی شود لذا یکی از کارهایی که می‌بایست انجام شود، استفاده بیشتر از ظرفیت‌های گردشگری است که امیدواریم در این راستا نیز گام‌های اساسی برداشته شود تا مردم نیز از آن منتفع شوند.

وی با بیان اینکه دو طرح معاینه فنی و بازنگری در طرح جامع شهری میامی نیز در دستور رسیدگی و پیگیری هستند، گفت: این دو طرح مد نظر شورای شهر میامی بود که امیدواریم به زودی به آن رسیدگی شود.

کد خبر 4660720

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 15 =