«کتاب‌یک‌صفحه‌ای» با موضوعات بهزیستی

شیراز- توزیع «کتاب‌یک‌صفحه‌ای» با موضوعات مرتبط با بهزیستی آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، همزمان با هفته بهزیستی و طی تفاهمی سه جانبه بین اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، سازمان بهزیستی استان فارس و سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری شیراز، طرح توزیع «کتاب‌یک‌صفحه‌ای» با موضوعات مرتبط با بهزیستی آغاز شد.

در آیینی که به همین مناسبت در ساختمان مرکزی قطار شهری شیراز با حضور مدیران و نمایندگان سازمان‌های مختلف فعال در عرصه‌های فرهنگی برگزار شده بود در ابتدا مدیرعامل سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری شیراز ضمن تبریک هفته بهزیستی به خانواده بزرگ بهزیستی کشور به تشریح فعالیت‌های فرهنگی سازمان مترو پرداخت.

مرادی با اشاره به برخی مشکلات مبتلابه جامعه بیان کرد که ریشه این مشکلات در ضعف فرهنگی و آگاهی است. مرادی هزینه کرد در بخش فرهنگ و افزایش آگاهی را سرمایه گذاری برای استفاده بهتر از دیگر منابع دانست و اعلام کرد ما برای تعامل و همکاری فرهنگی با تمامی سازمان‌ها و دستگاه‌ها آماده‌ایم.

رئیس مترو شیراز که همکارانش به‌صورت جدی مشغول آماده سازی و پیشبرد فازهای جدید قطار شهری شیراز هستند از سازمان‌ها و ادارات خدمت رسان دعوت کرد تا با مشارکت در طرح متروکتاب، ضمن اعتلای فرهنگ مطالعه به تبیین خدمات سازمانی خود بپردازند.

وی با تقدیر از مجموعه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان بهزیستی ابراز امیدواری کرد که طرح «متروکتاب» که بیش از ۲ سال از آن می‌گذرد، به عنوان یک برند ملی همچنان با قدرت و موثر ادامه یابد.

مدیر کل بهزیستی فارس هم در این مراسم از همکاری سازمان حمل و نقل ریلی شیراز و حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد استان فارس قدردانی کرد و به تشریح خدمات سازمان بهزیستی در ارائه خدمت به اقشار مختلف جامعه پرداخت.

مرتضی موسوی دانش اجتماعی و آموزش مهارت‌های زندگی را از ملزومات افراد جامعه برای زندگی بهتر بر شمرد و مهارت‌های زندگی را به چتری تشبیه کرد که از آسیب‌های اجتماعی جلوگیری خواهد نمود.

وی محتویات این مجموعه از «کتاب‌یک‌صفحه‌ای» را داستان‌های کوتاه و جذاب و مطالب موثر با موضوعات اجتماعی و فرهنگی و آموزشی بر شمرد که با زبانی شیرین مهارت‌های زندگی را در جهت پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی بیان می‌کنند؛ آشنایی آحاد جامعه با خدمات گسترده این سازمان خدمت رسان نیز از جمله اهداف انتشار «کتاب‌یک‌صفحه‌ای» است.

موسوی با بیان تداوم این حرکت با تبدیل «کتاب‌یک‌صفحه‌ای» به خط بریل و تصویر سازی و صوتی سازی آنها از مردم برای مطالعه و توسعه‌ی فرهنگ مطالعه دعوت به عمل آورد.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس نیز که طی سال‌های اخیر برای گسترش فرهنگ مطالعه و توسعه کتابخوانی می کوشد با بیان دیدگاه وزارت متبوع و مدیرکل این اداره مبنی بر ترویج کتاب به عنوان ناجی و حامی گروه‌های مختلف اجتماع، از طرح «کتاب‌یک‌صفحه‌ای» و «متروکتاب» به عنوان طرحی نوآورانه و موثر یاد کرد که از سوی سازمان‌های مختلف در سراسر کشور مورد استقبال واقع شده است.

مهدی امید بخش سختکوشی و پیگیری را از نیازهای فعالان حوزه فرهنگ بر شمرد و از همکاری سازمان‌های مختلف در پیشبرد این هدف والا تقدیر کرد.

وی با اشاره به همکاری تنگاتنگ با سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری شیراز از مدیران و پرسنل این سازمان که به عنوان پیکرۀ واحد در مسیر فرهنگی تلاش می‌کنند یاد کرد و از اداره کل بهزیستی استان فارس نیز به عنوان سازمانی تاثیر گذار و خلاق در عرصه فرهنگی تقدیر کرد.

در ادامه این آیین طراح، ایده‌پرداز و نویسنده «کتاب‌یک‌صفحه‌ای» نیز به معرفی آثار جدید و طرح‌های نو که در ادامه طرح «کتاب‌یک‌صفحه‌ای» اجرا خواهند شد پرداخت و از همکاری مدیران سازمان بهزیستی، مترو و فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکر کرد.

مهدی میرعظیمی به حرکت سازنده برخی از سازمان‌ها در راستای مسئولیت اجتماعی خود اشاره کرد و از نگارش داستان‌های جدید جهت فرهنگ سازی مالیاتی با حمایت اداره کل امور مالیاتی استان فارس، فرهنگ سازی مدیریت منابع و مصرف آب با حمایت شرکت آبفا شیراز خبر داد و ابراز امیدواری کرد که به زودی شاهد رونمایی از این کتاب‌ها در قالب طرح «متروکتاب» باشیم.

حضور نمایندگانی از نهاد کتابخانه های عمومی استان، سازمان امور مالیاتی، سازمان بهزیستی، سازمان مترو، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و فعالان فرهنگی نیز در این آیین قابل توجه بود.

این آیین با حضور مدیران و شرکت کنندگان مراسم سازمان‌ها در ایستگاه شهید آوینی و آغاز توزیع «کتاب‌یک‌صفحه‌ای» در بین مسافران مترو به پایان رسید.

به گزارش خبرگزاری مهر، طرح فرهنگی «متروکتاب» از سری طرح‌های زیر مجموعه طرح «کتاب‌یک‌صفحه‌ای» است که برای اولین بار از شیراز آغاز شد؛ کارکنان خدمت رسان مترو شیراز همه روزه به صورت رایگان تمامی جعبه‌های دیواری را در تمامی ایستگاه‌های مترو شیراز کتاب گذاری می‌نمایند تا مسافران و شهروندان زمان سفر را با کتاب غنی‌تر کنند.

کد خبر 4672238

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 10 =