تولیدات حوزه هنری منطبق بر گفتمان انقلاب اسلامی است

شهرکرد- مدیرکل امور استانها و مجلس حوزه هنری کشور گفت: تولیدات حوزه هنری منطبق بر گفتمان انقلاب اسلامی است.

به گزارش خبرنگار مهر، مدیرکل امور استانها و مجلس حوزه هنری  کشور روز گذشته به استان چهارمحال و بختیاری سفر کرد و از نزدیک با فعالیت های حوزه هنری چهارمحال و بختیاری آشنا شد.

مدیرکل امور استانها و مجلس حوزه هنری کشور در نشست با  رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری گفت: امروزه شاهد آن هستیم که نفر نخست جشنواره داستان نویسی انقلاب و جشنواره داستان های حماسی از هنرمندان چهارمحال و بختیاری است و هنرمندان این استان در عرصه های مختلف ملی و بین المللی موفق و درخشان ظاهر شده اند.

مجید مصلحی بیان کرد: موفقیت های هنرمندان این استان در جشنواره های انقلاب اسلامی گواهی بر تداوم روحیه ایثار و حماسه در نسل جدید هنرمندان این استان است که بی شک بسیاری از آنان ما حصل و نتیجه بیش از دو دهه فعالیت حوزه هنری است.

مصلحی افزود: تولیدات و اتفاقات هنری رخ داده در چند سال اخیر در حوزه هنری چهارمحال و بختیاری مطلوب ارزیابی شده و آثار حوزه هنری چهارمحال و بختیاری نقش بسزایی در معرفی این نهاد انقلابی داشته است.

مدیر کل امور استانها و مجلس حوزه هنری گفت: حوزه هنری کشور در دو دهه اخیر در پرورش کارکنان خود موفق بوده و به لطف خدا و تلاش همه همکاران و کارشناسان هنری  این نهاد انقلابی اکنون همه صاحب ایده هستند و می توان به جرات گفت که در تمامی حوزه های هنری کشور و همچنین در حوزه هنری چهارمحال و بختیاری کارکنانی پرورش یافته اند که هر کدام می توانند مدیران دغدغه مند انقلابی و تاثیرگزار آینده باشند.

وی اظهار داشت: اکنون محور قرار گرفتن حوزه هنری در جذب و پرورش هنرمندان متعهد و متخصص در کلیه رشته های هنری و تولید و گسترش آثار نمونه و فاخر هنر ایرانی و اسلامی از دستاوردهای این نهاد انقلابی است.

و ضمن قدردانی از زحمات کارکنان و ریاست حوزه هنری چهارمحال و بختیاری برای خلق آثار فاخر هنری  و فعالیت ها و برنامه های متنوع در استان و کشور گفت: حوزه‌هنری پایگاهی است که در آن بسیاری از هنرمندان در عصر جدید با نفس قدسی حضرت امام خمینی (ره) روح یافته اند و  همگی به تولید اثر منطبق بر گفتمان انقلاب اسلامی می پردازند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر  اندیشه و تفکر شهید آوینی در بیشتر آثار حوزه هنری دیده می شود و حوزه هنری می تواند در بسیاری از رشته های هنری گفتمان سازی داشته باشد.

مدیر کل امور استانها و مجلس حوزه هنری با اشاره به تدوین کتاب تاریخ انقلاب اسلامی  در حوزه هنری چهارمحال و بختیاری، افزود: این کتاب و کتاب های مانند این در حوزه های هنری کشور سند معتبری بر تلاش های ریشه ای و اساسی حوزه هنری جهت تولید محتوا برای فعالیت  هنری است ضمن اینکه خود این آثار برگ زرینی است در کارنامه حوزه هنری در مسیر ادای دین به فلسفه وجودی خود که حفظ، پاسداشت و نشر ارزش های انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و در کل جهان نگری انسان معیار ایرانی، انقلابی و مسلمان است.

وی گفت: تولید آثار هنری و انقلابی در حوزه هنری از مهمترین کارها است که با تلاش نیروهای حوزه هنری شاهد تولیدات خوبی در زمینه های تئاتر، فیلم، شعر، داستان، هنرهای تجسمی، موسیقی و سرود، تاریخ شفاهی و ... هستیم.

مجید مصلحی در بیان کیفیت و نوع فعالیت هنری گفت: فعالیت در عرصه فرهنگ و هنر متعهد نوعی مجاهدت خاموش است چرا که در این عرصه باید سال ها تلاش و کوشش مجدانه کرد و بسیار راه های پر پیچ و خم و خطرناک را پیمود تا سال ها بعد بتوان شاهد رویش جوانه های همت و تلاش فرهنگی بود.

وی ادامه داد: در این مسیر باید تاب و تحمل ناملایمتی ها فراوان را داشت چرا که بسیاری به دلیل عدم شناخت از کار فرهنگی و به دلیل قضاوت های عجولانه و کم حوصلگی اگر چه نا آگاهانه اما ممکن است سد راه بسیاری از موفقیت ها شوند که در این مسیر حوزه هنری باید بصیر و صبور باشد.

کد خبر 4693232

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =