سود و منفعت انجیر گلوگاه نصیب دلالان می شود

گلوگاه- فرماندار گلوگاه گفت: سود و منفعت انجیر گلوگاه، نصیب دلالان می شود و مردم سهم ناچیزی از دسترنج خود دارند.

به گزارش خبرنگار مهر، فریدون کلبادی نژاد، پنجشنبه شب در ششنین جشنواره انجیر گلوگاه افزود: ایجاد و توسعه صنایع تبدیلی مهمترین راهکار برای برون رفت از مشکلات مختلف حوزه اشتغال و توسعه در گلوگاه است.

وی اظهار داشت: جشنواره انجیر گلوگاه، نمادی از توسعه و پیشرفت شهرستان است و اگر به دنبال توسعه هستیم باید ظرفیت های مختلف برای توسعه استفاده شود، همچنین پتانسیل و ظرفیت های مختلف بالقوه و بالفعل و استفاده از توان صنایع خرد و بزرگ مهمترین راهکار برای توسعه است.

فرماندار گلوگاه افزود: اگر ساختارمند و نظام مند نباشیم بدون کمک اتحادیه ها و تعاون راه به جایی نمی بریم.

وی بیان داشت: ششمین جشنواره انجیر میراث گذشتگان ما است و اما هنوز به مطالبه گری شش ساله نرسیدیم و باید تلاش شود تا این فرصت به تهدید تبدیل نشود.

وی میزان تولید انجیر گلوگاه را 1000تن تولید اعلام کرد که عمده تولیدات توسط دلالان  با قیمت بسیار پایین خریداری و به نوعی به یغما میرود.

شهردار گلوگاه هم با اشاره به برگزاری ششمین جشنواره انجیر گلوگاه یادآور شد: این جشنواره با تمام کمبودها و اختلافات نظرها شروع شد و تا 28مردادماه ادامه دارد.

محمدرضا ترابی گفت: باید تلاش شود تا در شهرستان در کنار تولیدات صنایع بسته بندی داشته باشیم چرا که وجود 150هکتار باغ  انجیر که 100هکتار به بار نشسته است می تواند نقطه مهمی برای توسعه باشد.

 وی گفت: باید همه تلاش کنیم تا در راستای توسعه باغات و صنایع تبدیلی تلاش شود تا فرصت کاشت درختان انجیر و برداشت این میوه در نبود صنایع تبدیلی به تهدید برای باغداران تبدیل نشود.

کد خبر 4693615

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 11 =