استان زنجان در حال گذر از معبر به مقصد گردشگری است

زنجان-مدیرکل میراث فرهنگی استان زنجان گفت: استان زنجان در حال گذر از معبر گردشگری به مقصد گردشگری است و این امر نشان از توسعه حوزه گردشگری این استان است.

یحیی رحمتی در گفتگو با خبرنگار مهر به مقوله گردشگری در حوزه اقتصادی اشاره کرد و افزود: در دنیا از گردشگری در توزیع عادلانه ثروت استفاده می‌شود چرا که توزیع عادلانه ثروت، هدف اقتصادی گردشگری است و لازمه‌ آن توزیع زمانی و عادلانه سفر است. 

مدیرکل میراث فرهنگی استان زنجان گفت: اگر در حوزه زیرساختی صحبت کنیم در ۲ حوزه متفاوت خواهد بود که باید روی بحث سخت‌افزاری و نرم‌افزاری کار کنیم. 

رحمتی با بیان اینکه در حوزه سخت‌افزاری ایجاد تأسیسات گردشگری در قالب اقامتگاه ها، اماکن پذیرایی، تسهیل در راه‌های دسترسی و خواناسازی مسیرها مورد تأکید است، افزود: این زیرساخت‌ها ملزومات و تقویت جاذبه‌های گردشگری به‌صورت فیزیکی است. 

وی با بیان اینکه در حوزه نرم‌افزاری، توانمندسازی و آموزش، جوامع میزبان و جوامع محلی باید مورد توجه قرار گیرد، افزود: هر جا سخت‌افزار خوبی داشته باشیم و جوامع محلی هم توانمند باشند در گردشگری توسعه خوبی خواهیم داشت. 

مدیرکل میراث فرهنگی استان زنجان تأکید کرد: اگر به حضور گردشگر در یک منطقه از لحاظ توسعه اقتصادی و توسعه فرهنگی توجیه و اعتقاد نداشته باشیم گردشگری در درازمدت آسیب‌پذیر خواهد بود.

وی با بیان اینکه به‌صورت همزمان موضوع آموزش را در نظر گرفتیم و آموزش را برای متصدیان و متولیان حوزه گردشگری شروع کردیم ، افزود: این آموزش ها در قالب نحوه بازاریابی، نحوه تعامل با گردشگر و توانمندسازی میزبانان است ولی با نقطه مطلوب فاصله‌داریم. 

مدیرکل میراث فرهنگی استان زنجان افزود: استان زنجان در حال گذر از معبر گردشگری به مقصد گردشگری است که نشانه خوبی است.

رحمتی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری میزان در آمد فروش بلیت در جاذبه‌های گردشگری نزدیک ۷۰۰ میلیون تومان است، افزود: این خود یک خبر خوب است و اغلب کسانی که به جاذبه‌های گردشگری مراجعه کرده‌اند از گردشگران خارج از استان هستند و این دستاورد خوبی در افزایش میزان گردشگری است. 

کد خبر 4695085

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 8 =