پویش رونق تولید در حوزه های قضایی گلستان

گرگان- با دستور رئیس کل دادگستری گلستان، روسای دادگستری ها و دادستان ها به تلاش برای احیای کارخانه های تعطیل و نیمه تعطیل استان موظف شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر، هادی هاشمیان اظهارکرد: از روسای دادگستری ها و دادستان های استان خواسته ایم ظرف یک هفته با همکاری دستگاه های اجرایی مانند فرمانداری، شهرک های صنعتی و اداره صنعت معدن و تجارت واحدهای تولیدی تعطیل و نیمه تعطیل را شناسایی و علت غیرفعال و نیمه فعال بودن را مشخص کنند.

وی در ادامه گفت: پرونده واحدهای تولیدی تعطیل و نیمه تعطیل باید به نوبت با دعوت از مدیران این واحدها بررسی و با حضور دستگاه های اجرایی مرتبط برای فعال کردن دوباره آن ها تلاش شود.

هاشمیان افزود: برای سرعت بخشی به این کار، همه حوزه های قضایی استان هم موظف هستند ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری شهرستان خود را فعال و اعضای آن را به دبیرخانه مرکز استان اعلام کنند.

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: بازدید دوره ای همراه با مدیران دستگاه های اجرایی مرتبط از محل شرکت های فعال، نیمه فعال و غیرفعال هم از برنامه هایی است که باید در اولویت کار ستادهای اقتصاد مقاومتی شهرستان ها باشد.

هاشمیان افزود: ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان همچنین در صدد جمع آوری اطلاعات واحدهای تولیدی است که توسط بانک ها تملک شده است تا راهکاری رونق دوباره این واحد ها هم بررسی شود.

رئیس کل دادگستری استان بار دیگر تاکید کرد: روسای دادگستری ها و دادستان ها مراقب باشند برای وصول بدهی ها، هیچ واحد تولیدی توقیف نشود.

به گفته هاشمیان، از آغاز سال تاکنون پنج واحد تولیدی تعطیل استان با حمایت ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری، تولید دوباره را از سرگرفته اند که با فعالیت این واحدها ۴۵۰ کارگر بیکار شده دوباره مشغول به کار شدند.

کد خبر 4751207

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 14 =