ثبت شناسه سمن‌ها موانع ورود جوانان به بازار کار را رفع می‌کند

معاون امور جوانان گفت: با ثبت شناسه سمنهای جوانان، بستری فراهم می شود تا جوانان در سمنها به راحتی وارد بازار کار و تولید شوند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از  پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، محمد مهدی تندگویان در نشست سالیانه روسای ادارات ثبت شرکت های سراسر کشور شرکت  و از مسئولان این اداره ثبت شرکت های غیرتجاری که در برگزاری کارگاه های آموزشی مباحث حقوقی و ثبت شرکت ها در استان مازندران همکاری و مشارکت موثر داشتند تقدیر کرد.

معاون امور جوانان در این نشست با اشاره به توافقات صورت گرفته در یک سال اخیر با اداره ثبت شرکت های غیرتجاری برای ثبت شناسه سمن های جوانان گفت: این اتفاق خوب برای جوانان و تشکلهای جوانان بسیار امید بخش است.

وی با بیان این که موضوعات سمن ها تا سه چهار سال پیش فقط موضوعات داوطلبانه و رویکرد خیریه داشت که در دولت تدبیر امید و در دوسال اخیر با امتیازاتی که برای توانمند شدن جوانان داده شد، مدل نگرش به فعالیت های سمن های جوانان را تغییر و اشتغال را محور همه فعالیت های تشکلها قرار دادیم به طوری که سمن ها را به فراخور تخصصشان شبکه سازی کردیم و این شبکه ها وارد فضای کار و اشتغال شدند از طرفی خود ما هم با حمایت از طرح های اشتغال زایی به تشکلها وام و اعتبار دادیم.

تندگویان افزود: موضوع ثبت سمن ها از آن جهت اهمیت پیدا می کند که این سمن ها برای انجام کار، انعقاد قراردادها و تفاهمات و فعالیت های بانکی نیاز به شناسه دارند و خوشحالیم که با توافقات و همکاری خوب مسئولان ثبت شرکت های غیر تجاری این مهم در حال انجام است و با این کار بستری فراهم می شود تا جوانان در سمنها به راحتی وارد بازار کار و تولید شوند و زمانی هم که به بلوغ و توانمندی و سود دهی رسیدند از مجموعه ما خارج و روی پای خود بایستند و یا برای جوانان بیشتری ایجاد اشتغال کنند.

معاون امور جوانان با بیان این که جوانان موضوع همه ما است افزود: یک برخورد خوب از یک مسئول دولتی با جوان می تواند جوان را نسبت به ما خوشبین و یا برعکس یک برخورد بد می تواند تا مدتها یک جوان را به سیستم دولتی بی اعتماد کند. بنا براین همانطور که با جوانان خودمان برخورد می کنیم باید با جوانان کشور رفتار کنیم و نسبت به حل مسائلشان دغدغه داشته باشیم.

کد خبر 4754748

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 2 =