روند شناسایی و دستگیری اشرار ادامه دارد

جانشین فرمانده نیروی انتظامی در مراسم تجلیل از مدافعان امنیت با اشاره به دستگیری بیش از ۱۸۰ نفر از لیدرهای اصلی اغتشاشات گفت: روند شناسایی و دستگیری اشرار ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار ایوب سلیمانی در حاشیه تجلیل از مدافعان امنیت در جریان اغتشاشات اخیر، اظهار کرد: بحمداله در حال حاضر، در سراسر کشور امنیت و آرامش کامل و مطلوبی حاکم است و هیچ پدیده ناامنی متأثر از اغتشاشات اشرار را در سطح کشور نداریم.

وی افزود: همه شاهد بودیم که یک بار دیگر با هدایت داهیانه رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله امام خامنه ای عزیز (مدظله العالی)، صبر و بصیرت مردم انقلابی، هوشمند و شامه بسیار قوی آنها در دشمن شناسی، فتنه اشرار کور و ناکام ماند.

جانشین فرمانده ناجا با اشاره به آمادگی کامل نیروهای انتظامی و امنیتی به ویژه سبزپوشان ناجا در مواجهه با تحرکات اشرار، خاطر نشان کرد: توطئه برنامه ریزی شده و با ضرب آهنگ و تاکتیک های جدید دشمن و اشرار به قصد تخریب و بالابردن هزینه ها همراه با حمله به مراکز انتظامی، خدماتی و ... شکل گرفته بود که این توطئه و فتنه در کوتاه ترین زمان و با هزینه های حداقلی جمع شد و غائله را پایان دادیم.

این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: هر چند متأسفانه در جریان حوادث هفته گذشته خساراتی به کشور و صدماتی به برخی افراد وارد شد ، ادامه داد: دشمن قصد داشت کشور را به آشوب بکشاند اما نه تنها موفق نشد بلکه باید بگویم فرزندان این ملت در نیروهای مسلح با ایثار و بهره گیری از ظرفیت های موجود توانستند دشمنان نظام و اسلام را منکوب و سرکوب کنند و به یکی از خشونت بارترین شرارت های توطئه افکنان بعد از انقلاب پایان دهند.

سردار سلیمانی اضافه کرد: جا دارد به نوبه خودم و همه همکارانم در اینجا در مقابل ملت فهیم و بابصیرت سرتعظیم فرود آورم و از اقداماتشان در محکومیت تحرک اشرار قدردانی می کنم، قطعا مردم مشکلاتی دارند که باید از مسیر قانونی و با عزم و اراده مسئولان در جهت حل مشکلات گام برداریم.

جانشین فرمانده ناجا ادامه داد: مردم ما به موقع، خیلی زود و دقیق، پیرو فرمایشات حکیمانه مقام معظم رهبری، صف و خط خود را از اشرار جدا کردند.

این مقام ارشد انتظامی در بخش دیگری از سخنان خود درباره دستگیری لیدرهای اغتشاشات در جریان حوادث اخیر، خاطر نشان کرد: با قاطعیت و بر مبنای مستندات باید بگویم که شرارت ها و پدیده هفته گذشته کاملا برنامه ریزی و سازمان یافته بود البته دشمنان پیش از این هم در صدد بهره برداری از هر فرصتی برای ضربه به کشور بودند و با اجرای طرح سهمیه بندی بنزین از شرایط و فضای موجود برای رسیدن به اهداف خود با تاکتیک های تعریف شده به دنبال بهره برداری و سوء استفاده بودند.

وی اضافه کرد: ما با اشراف مناسب، عدم غافلگیری و حضور به موقع در صحنه عمده سران و محرکان اصلی این جریانات را شناسایی و دستگیر کردیم.

سردار سلیمانی خاطر نشان کرد: این سران و محرکان اصلی آشوب ها به دنبال آتش زدن و تخریب اموال عمومی و مردمی بودند و نقش جدی در تحرکات داشتند شناسایی و دستگیری این افراد آغاز و همچنان ادامه دارد.

این مقام انتظامی افزود: با وجود تصاویر، مستندات و ... توانستیم سرانگشتان اصلی این شرارت ها را به خوبی شناسایی و دستگیر کنیم به طوری که ۱۸۰ نفر از لیدرهای اصلی اغتشاشات دستگیر و تحویل مراجع قضائی شدند.

جانشین فرمانده ناجا یادآور شد: این ۱۸۰ نفر از لیدرهای اغتشاشات و آشوب ها و سایر سران اشرار ( دستگیرشده ) وابستگی به دشمن و عضویت در سازمان های ضدانقلاب دارند که در صحنه اقداماتی در جهت تخریب اماکن، ایجاد آتش سوزی، فعالیت مسلحانه در صحنه، تیراندازی به مردم، برهم زدن نظم و امنیت و ... داشتند.

گفتنی است، پیش از ظهر امروز طی مراسمی در فرماندهی انتظامی تهران بزرگ از مدافعان امنیت در جریان حوادث اخیر تجلیل شد.

کد خبر 4782623

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 1 =