ظرفیت IP استان کردستان توسعه و افزایش یافت

سنندج – مدیر مخابرات منطقه کردستان از توسعه و افزایش ظرفیت IP این استان خبر داد و گفت: دسترسی بهتر مردم به اینترنت در اولویت قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی مخابرات کردستان،  آزاد حکمت با اشاره به اینکه فراهم ساختن شرایط برای دسترسی تعداد بیشتری از مشترکین به سرویس اینترنت مخابرات به صورت آنلاین از اولویت ها و اهداف کاری ما بر اساس اصل مشتری مداری و ارائه خدمات مطلوب تر است، افزود: به همین منظور با افزایش هشت کلاس IP جدید ظرفیت اینترنت استان توسعه وافزایش داده شده است.

وی ضمن بیان این مطلب که با توسعه شبکه IP تعداد اطلاعات از نظر کیفیت و پایداری در وضعیت بهتری قرار می‌گیرد و تاخیرها، احتمال قطعی لحظه ای وکوتاه و در دسترس نبودن شبکه کاهش می‌یابد، افزود: با این اقدام که با تلاش همکاران حوزه شبکه دیتا صورت گرفته بیش از دو هزار IPجدید به ظرفیت قبلی اضافه شده است که امکان اتصال و ارائه سرویس اینترنت به طور همزمان فراهم می باشد.

وی از توسعه ظرفیت پهنای باند اینترنت در شهرستان مریوان خبر داد و افزود: با توجه به نیار روز افزون مشترکین سرویسهای دیتا از جمله اینترنت، اینترانت، بسترهای اختصاصی تامین کننده ارتباطات دیتای سازمانی، ظرفیت پهنای باند در این شهرستان به میزان ۲G یعنی دو برابر ظرفیت قبلی افزایش وتوسعه یافته است.

مدیر مخابرات منطقه کردستان با اعلام اینکه این بستر توسعه پهنای باند نقاط روستایی شهرستان مریوان را به دنبال داشته است، عنوان کرد: استفاده از ظرفیت ایجاد شده برای تمامی مشتریان مخابراتی شهرها و روستاهای این شهرستان فراهم شده است.

وی توسعه ظرفیت و پهنای باند اینترنت مراکز روستایی را از دیگر فعالیتهای انجام شده اعلام کرد و اظهارداشت: به منظور رشد متوازن ارائه سرویسهای مخابراتی در نقاط روستایی و اجرای برنامه های عدالت محور در این حوزه ،روند افزایش وتوسعه پهنای باند مراکز روستایی استان، همچون گذشته در دستور کار مخابرات منطقه کردستان قرار دارد که در یک ماه گذشته اقدامات چشمگیری صورت گرفته است.

وی توسعه و افزایش پهنای باند در قهر آباد حومه، حاجی عبدل، سیفه تاله، شیپانجو، کاومله، سیانزار و قلیان، قلیچیان، سورین، ماراب، درویان، پشاباد، گلین، اشکفتان را ازجمله اقدامات انجام شده در نقاط روستایی دانست و گفت: ظرفیت دسترسی به اینرنت در این روستاها سه تا پنج برابر ارتقاه یافته است.

حکمت در ادامه برنامه های مخابرات منطقه کردستان در راستای تحقق شعار سال و ترویج رونق اقتصادی را تشریح نمود و یادآور شد: با همراهی و تلاش همه جانبه همکاران منطقه توانسته ایم در چند سال اخیر در این خصوص گام های مثمرثمری برداریم که صرفه جویی در منابع وتجهیزات و استفاده حداکثری از ظرفیت ها وپتانسیل های موجود در منطقه از نمونه هایی است که می توان به اشاره کرد.

وی به تدوین برنامه های کارشناسی شده در حوزه مدیریت شبکه دیتا اشاره کرد وافزود: توسعه و افزایش IP استان از جمله اقدامات مورد نظر است که سالیانه موجب صرفه جویی ۲/۵ میلیارد ریالی در مخابرات منطقه می شود.

مدیرمخابرات منطقه کردستان گفت: نتایج حاصله دراین خصوص می تواند شرایط توسعه بیشتر برای دیگر زیرساخت ها را فراهم آورد.

کد خبر 4786662

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =