مصرف بنزین در استان بوشهر ۲۲ درصد کاهش یافت

بوشهر- مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه بوشهر گفت: بر اساس ارزیابی‌های صورت گرفته مصرف بنزین در ۱۹ روز نخست اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین در استان بوشهر، ۲۲ درصد کاهش‌یافته است.

به گزارش خبرنگار مهر، مسعود نیک تاج ظهر شنبه در نشست بررسی وضعیت مصرف سوخت استان بوشهر اظهار داشت: کاهش مصرف بنزین از طریق گازسوز کردن خودروها از برنامه‌های در دستور کار است.

وی تصریح کرد: وانت‌های نیسان پرمصرف کشور که روزانه ۸ میلیون لیتر بنزین مصرف می‌کنند در اولویت تبدیل به CNG سوز با استفاده از تسهیلات دولتی هستند.

وی با اشاره به اینکه مصرف CNG روزانه ۲۰۰ هزار مترمکعب در استان بوشهر است اظهار داشت: در استان بوشهر ۳۵ جایگاه عرضه سوخت CNG فعال است که توسعه این جایگاه‌ها در برنامه قرار دارد و زیرساخت‌ها برای تأمین گاز خودروهای گازسوز جدید در استان فراهم است.

وی بابیان اینکه بعد از اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین مصرف سوخت CNG افزایش‌یافته است افزود: مصرف گاز LPG در استان بوشهر نیز افزایش‌یافته است که سهمیه مصوب گاز LPG استان بوشهر با افزایش ۲۰۰ تنی در دی‌ماه از چهار هزار و ۶۲۶ تن به چهار هزار و ۸۰۰ تن افزایش یافت تا مشکل کمبود این سوخت در استان برطرف شود.

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه بوشهر بیان کرد: ۵ شرکت تأمین و توزیع گاز مایع و سیلندر گاز در استان بوشهر فعال است که سهمیه‌های این شرکت‌ها برای تأمین گاز مایع افزایش‌یافته است.

وی اضافه کرد: شرکت‌های تأمین و توزیع گاز مایع در صورتی که سهمیه موردنظر خود را جذب نکنند سهمیه آن به شرکت‌های دیگر واگذار می‌شود.

نیک تاج به وضعیت توزیع نفت سفید پرداخت و خاطرنشان کرد: به‌طور میانگین بیش از ۹۹ درصد از مناطق شهری و روستایی استان بوشهر از شبکه گاز طبیعی برخوردار شده‌اند که مشکلات سوخت مناطق با دریافت انشعاب گاز برطرف می‌شود.

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه بوشهر با بیان اینکه نقاطی که از شبکه گازرسانی برخوردار نیستند از طریق کارت بانکی خانوارها سهمیه نفت سفید شارژ می‌شود خاطرنشان کرد: در زمینه ذخیره نفت سفید هیچ نگرانی وجود ندارد و بر اساس تعیین سهمیه نفت سفید خانوارهای مشمول، این ماده سوختی تأمین و توزیع می‌شود.

کد خبر 4797319

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 5 =