پذیرش ۴ هزار نفر در مراکز درمان و کاهش آسیب اعتیاد خراسان جنوبی

بیرجند- مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی از پذیرش چهار هزار نفر در مراکز درمان و کاهش آسیب اعتیاد استان خبر داد.

علی عرب نژاد در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: طی ۹ ماه گذشته ۲۲۱ معتاد متجاهر در سطح استان جمع آوری و در مراکز مجری طرح تحول، مدیریت و سامان دهی معتادان متجاهر تحت درمان و اقدامات بازتوانی قرار گرفتند.

وی همچنین از پذیرش سه هزار و ۹۴۰ نفر در مراکز درمان و کاهش آسیب اعتیاد استان خبر داد و گفت: در حال حاضر ۲۶ مرکز درمان و کاهش آسیب اعتیاد تحت نظر بهزیستی در خراسان جنوبی فعالیت می‌کنند.

مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی ادامه داد: از این تعداد پنج مرکز کاهش آسیب و ۲۱ مرکز نیز مرکز درمان سرپایی و اقامتی است.

عرب نژاد با اشاره به تخصیص پنج میلیارد و ۱۸۹ میلیون ریال یارانه درمان معتادین و ساماندهی معتادان متجاهر و توانمند سازی افراد درگیر مواد به مراکز حوزه درمان و کاهش آسیب، عنوان داشت: بخشی از این اعتبار هزینه و بخشی نیز در حال هزینه است.

وی با تأکید بر اینکه چرخه درمان و بازتوانی معتادین تنها در صورتی نتیجه بخش است که حمایت‌های اجتماعی و توانمندسازی پس از درمان آغاز شود، افزود: خانواده‌ها نقش مهمی در ماندگاری ترک معتادان دارند و با فراهم شدن زمینه اشتغال بهبودیافتگان می‌توان، بازگشت به اعتیاد را کم کرد.

مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی در ارتباط با نحوه نظارت بر مراکز درمان و کاهش آسیب نیز گفت: این امر در قالب دستگاهی و بین دستگاهی در قالب کمیته نظارت استانی انجام و مراکز متخلف برابر نظرات اعضا تذکر، اخطار و تعطیلی دریافت می‌کنند.

به گفته عرب نژاد سال گذشته پنج هزار و ۲۴۷ نفر به مراکز درمان و کاهش آسیب در این استان مراجعه کردند که از این تعداد بیش از دو هزار و ۲۱۷ نفر در کمپ‌ها و مابقی از خدمات سایر مرکز درمان و کاهش آسیب بهره‌مند شدند.

کد خبر 4828591

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha