کشف ۸ تن داروی دامی تقلبی

معاون مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس امنیت اقتصادی پلیس پایتخت از دستگیری ۳ تولید و توزیع کننده داروهای دامی تقلبی در استان‌های البرز و قزوین خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ علی علیشاهی از دستگیری ۳ تولید و توزیع کننده داروهای دامی تقلبی در استان‌های البرز و قزوین به ارزش ۱۱ میلیارد ریال خبر داد و گفت: ۸ تن داروهای دامی تقلبی کشف شد.

معاون مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس امنیت اقتصادی پلیس پایتخت اظهار داشت: با دریافت خبری مبنی بر اینکه فردی با همکاری سایر همدستانش در کارگاهش واقع در استان البرز داروهای دامی تقلبی تولید و به بازار مصرف عرضه می‌کند، بررسی موضوع در دستورکار تیمی از مأموران معاونت مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس امنیت اقتصادی پلیس پایتخت قرار گرفت.

وی تصریح کرد: متهمان با احداث کارگاهی در درون ویلا باغ، کالای اصلی یکی از شرکت‌های صاحب امتیاز را خریداری و پس از اضافه کردن مقداری سبوس و کاه به داروهای دامی، مجدداً بسته بندی و با نام همان شرکت روانه بازار مصرف دام که بیشتر در استان‌های شمالی کشور هستند، می‌کنند.

معاون مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس امنیت اقتصادی پلیس پایتخت افزود: با اخذ نیابت قضائی تیمی از مأموران برای دستگیری متهمان و بازرسی از مخفیگاه آنان به استان البرز اعزام شد.

سرهنگ علیشاهی خاطرنشان کرد: پس از مراقبت‌های ویژه پلیسی و اطمینان از حضور متهمان در داخل کارگاه، هر سه آن‌ها در یک عملیات پلیسی دستگیر شدند و در بازرسی از مخفیگاه شأن ۴ هزار و ۹۲۰ کیلو انواع داروی دامی غیر مجاز و تقلبی کشف شد.

وی تصریح کرد: در ادامه تحقیقات پلیسی مأموران به دست آمد که متهمان کارگاه دیگری در شهرستان تاکستان استان قزوین نیز احداث و مقداری دارو دامی تقلبی نیز در این مکان پنهان کرده‌اند.

سرهنگ علیشاهی در ادامه با بیان اینکه در این مکان نیز ۳ هزار و ۸۰ کیلو داروی دامی تقلبی کشف شد افزود: در مجموع ۸ تن داروی دامی تقلبی در دو عملیات کشف شد و هر ۳ متهم به صراحت به جرایم ارتکابی اعتراف کردند.

وی با اشاره به اینکه عرضه این نوع داروهای تقلبی به طور غیر مستقیم با سلامت عموم شهروندان ارتباط دارد بیان داشت: کارشناسان ارزش تقریبی کل کالاهای کشف شده را بیش از ۱۱ میلیارد ریال برآورد کرده‌اند.

معاون مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس امنیت اقتصادی پلیس پایتخت خاطر نشان کرد: تحقیقات برای کشف سایر جزئیات پرونده ادامه دارد.

کد خبر 4839788

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 14 =